Споделена история от Семейство

Бременна съм
Здравейте вчера разбрах че съм бременна бебето е планувано на 28 години съм. Страх ме е обзела ме е паника тъй като преди няколко дена напуснах работа. Един ден мисля да го оставя след няколко минути мисля за аборт. Това нормално ли е? Чувствам се като болна постоянно пуша мисля и съм на кантар. Мъжа ми вече вдигна ръце каза каквото реша за да не му натяквам после. Н езнам дали ще се справя мисля че сега не е момента догодина ще сме по стабилни финансово и се обърквам явно ме е хванала депресията. Дайте мнение!

Коментари

1.   Я се стегни и стига паника.Спри с пушенето-вече носиш дете и това е отговорност към неговото здраве.Възрастта ти е добра за бременност и раждане-в никакъв случай не мисли за аборт.Ако е въпрос за финансии-те никога не стигат и дали тая ,дали другата година е все тая.Сега е дошло-така ти се е паднало да е...не го мисли това,а приеми обстоятелството.

2.   Напомняш ми за мен. Забременях в неподходящ момент, но нямах мисълта за аборт, но се обвинявах и до последно се надявах че тестовете не са отчели правилно. Но уви малък Прасчо е на белият свят и прави сладки муцки. Задръж го

3.   И после ако недай си боже нещо при аборта се обйркя и се окаже че си импотентна? Вече си на 28, ако не сега то кога ще имаш деца? Е първа на 40 ли ще раждаш?

Приеми съдбата, децата са дар, щастие, мотивация.

4.   Пишеш, че бебето е планувано и едновременно с това, че сега не му било времето да се роди, защото сте финансово нестабилни. Има противоречие в думите ти! Спри да пушиш и си роди детето, за да не пишеш после по форумите "защо си убих детето".

5.   Изисква се 9 м за да се роди , това си е догодина . Дори и с малко , щом го има ще се гледа . Ако го махнеш цял живот ще съжаляваш , спри да пушиш . На 28 си все пак не на 18 . Аз родих на 26 .

6.   Престани да пушиш! Защо напускаш работа, докато планирате бебе!??

7.   E, kakво мнение да дадем-бебето планувано, а напускаш работа? Бебета са се раждали и по време на война. Попитай твоите родители как се живееше в БГ след 89, особено ако си от София

9.   Та сега си на 28 и ако искате дете ще е много глупаво да го махнеш. Може после изобщо да не можеш да имаш. Има много жени които за много дълго време не могат да забременеят. Махни го само ако изобщо никога през живота си не искаш да имаш дете.

10.   Спри да пушиш докато си бременна. И двамата не ми звучите като бъдещи добри родители. Стегнете се.

11.   Авторке,

НЕДЕЙ да правиш аборт. Ще съжаляваш. А ти си на 28 години. Недей да пушиш цигари, помисли за детенцето си. Вместо да даваш пари за цигари -спести тези пари за бебето ти.

Не мисли за работа, все пак имаш мъж до себе си, нека той да те издържа- теб и бебето ти. Азю ако съм на твое място- ще му се скарам. как не го е срам? Да бъде безразличен към собствената си жена и бъдещо бебе!
Заради такива безразлични мъже, които им е вс етая дали детето ще с ероди или ще бъде абортирано, една моя позната на времето е направила аборт, и до ден днешен съжалява! Не прави тази грешка и ти, авторке! Не прави аборт!

Колкото и да ви е трудно - това не е оправдание да посегнеш на бебенцето ти. Ако го направиш, в бъдеще може да нямаш дете.

Ако задържиш детето и го родиш, нещата ще се оправят - бебето се нъждае от твоята любов и грижа, от кърма, храна и нескъпи дрешки.

Авторке,

има жени, които не могат да забременеят, ( защото имат здравословни проблеми, а не защото са правили аборти) и те копнеят да имат по естествен път детенце. Такива жени даже се радват на някоя жена, която е бременна и е станала майка. На тебе ти е дошло времето да бъдеш майка- така, че недей да убиваш това дете!

Не бъди като онези момичета, които са направили аборти, а след това фалшиво се разкайват. Тяхното разкаяние НЕ е истинско и е като "след дъжд качулка".

12.   Ами със сигурност не прави аборт, защото цял живот ще ти тежи и ще съжаляваш.

13.   Не абортирай! Щом си забременяла така е трябвало да се случи! 28 години е доста стабилна възраст за раждане на дете! А, ако чакаш да се обезпечиш финансово, може да чакаш цял живот! Детето не изисква толкова пари, колкото обич! Всичко ще се нареди! Само не го махай, има стотици души, които биха дали всичко, за да имат дете, но не могат! Запази го и късмет!

14.   Започни работа някъде за да ти текат осигуровки, спри веднага цигаритв и го роди. Ако наоравиш аборт, ще пишеш тема после "убих детето си, в депресия съм, няма връщане назад". В началото на бременността може да има колебания, после ще се наредят нещата. А от аборта не те ли е страх? Не го прави, ще видиш какво хубаво бебе ще ти се роди и толкова ще го обичаш, че ще си казваш каква глупост за малко щеше да направиш.

17.   Съдбата си знае работата. Детето е планувано, желано и правено с много любов, смятам че си объркана от хубавата новина.

18.   Напуснах работа защото имам здравословен проблем работех много часове.В понеделник чакам за друга работа,да кажем собствен бизнес.Благодаря за мнението на всички.Бащата е сериозен човек да каза ми да правя каквото реша защото наистина го побърках но той го иска.

19.   Децата били мотивация. Дрън-дрън. Ако наистина бяха мотивация нямаше да има нужда от помощи за здрави хора със здрави деца. Данъците ни издържат страшно много все такива 'мотивирани'! Докога ли?
Авторката да се стяга и да не хленчи. Да е мислила дали иска или не дете преди да забременее. Темата ѝ изобщо не е трябвало да бъда публикувана! Такива мрънкащи, а в същото време и бъдещи родители, не трябва да бъдат толерирани!

20.   Познай - няма идеален момент за раждане на бебе, притесненията винаги ще ги има, ако не е работата, ще е здравето, ако не е то, ще е проблеми във връзката и т. н. Ако случайно настъпи идеален момент - то пък бебето тогава не става :) Все още не ти личи, хвани се някъде БЪРЗО на работа. Вместо цигари си купи витамини. Успокой се. Вече си бъдеща майка и ще получиш и дариш много любов. А и честно казано часовникът си тиктака и не се знае дали ще има следващ път. Не трябва да си милионер, че да гледаш дете. Бебешки дрехи може да вземеш от приятелки, дано да имаш кърма да го храниш, един пакет памперси не струват кой знае какво, ако се вземат на промоция и в голяма разфасовка. Козметиката е 1 сапун/ гел за месеци наред и малко пудра и бебешко олио. Термометърче и вазелин - не повече от 5 лева. Разходите му са сигурно колкото 10 кутии цигари на месец. Ако нямаш кърма е малко по-скъпичко, но пак не е непосилно. Майчинството ти ще му покрива нуждите. А таткото трябва да се грижи за храната и останалите разходи, няма как.

21.   Дишай спокойно, всичко ще е ок. Може би имаш предродилна депресия. Ако се успокоиш ще видиш, че нещата не са толкова страшни. На 28 си, хубава възраст за дете. Имаш мъж до себе си, малко е странно че няма отношение по въпроса, но подозирам, че може и да му е писнало да слуша за дилемата ти, може би дори го наранява, особено щом сте планували дете. Напуснала си, кво толкова и без това щеше излезеш в майчинство скоро. Сега просто намери някой познат с фирма и си плащай осигуровките, за си получаваш после майчинство. Към настъпването му, трябва да си на трудов договор. Отпусни душата, позволи си да се зарадваш. Аз лично пуших по малко, всеки ден пиех по 1 кафе и с него пуших цигара в критични моненти. Понякога може да изпиташ някакво невероятно силно напрежение, в такива моменти по-добре да изпушиш 1 цигара, от колкото да откачиш.

22.   Догодина ще сте по-добре финансово. То и детето ще дойде чак догодина. Така че всичко пасва. Честно казано, в началото количката е най-голямата инвестиция. Все нещо закътано настрана имате, за да вземете първоначалното оборудване. Дрехи, креватчета, играчки, взимай смело употребявани и назаем от приятели. Бебетата носят всичко по 2-3 месеца само. Дори да е на сухо мляко, има хубави евтини варианти. Към шестия месец ще му правиш пюренца. Един картоф и малко масло му е дажбата. Те стомахчетата им са колкото яйце. След 7 години ще имаш по-сериозни разходи, като тръгне на училище. Значи, 2025-та година. Дотогава ще сте много по-добре финансово. Щом е планирано детето, значи сте си направили сметката, а сега ти играят хормоните. Тази паника е абсолютно нормална при първото дете. Спри цигарите наистина, как ще си простиш, ако има астма и не знаеш дали не е от това. Отиди на лекар. Чуй му сърцето.

23.   Намери буквата М на клавиатурата. Точно до нея има едно копче без буква, там е запетаята.

24.   Е добре бе мама му стара е как хем го планирате пък напускаш работа. Разбирам обратното да си напуснала и случайно да си се оказала бременна. Не го ли мисли това. По добре си задръж детето все пак и мъжът ти има думата и се дръж зряло как може да пушиш.. хич не ми го побира главата. Опитай се да си намериш работа. На 28 години си трябва да носиш отговорност за действията си.

25.   Хормоните ти бушуват, не им се давай!

26.   Раждай! По мое време каква мизерия беше, ей ги - големи мъже са. Вторият се роди след Виденовата зима, аз не работех, таткото на две места за никакви пари и пак ги изгледахме. Горе главата и по-смело!
Номер 3, кой ще стане "импотентен" - майката, бащата, или бебето? ! Каква е тази глупост бе, нали неграмотни коментари, уж не се публикуват? !

27.   Не разбрах къде е проблемът. Всъщност проблемът си ти самата. Един изграждаш се организъм, борейки си да се развие и оцелее се храни с отровата на мама още от сега с това, че не може да спре цигарите и с отровните и мисли за аборт.
Бебето ти диша ЧРЕЗ теб. И не мисли, че не му вредиш, защото съседката също пушеше и роди здраво дете. Не вредиш му.
Съветвам те да отидеш и да поседиш просто пред някоя ин витро клиника, са видиш как жени на твоята възраст се БОРЯТ да имат дете. Ти си забременяла планувано и се тръшкаш за идеята. Хората днес бягат от война и жените раждат и живеят в бежански лагери.

28.   от 26
27, хайде да не драматизираме и да не намесваме войни, бежанци и инвитро клиники. Момичето има нужда от съвет, подкрепа и кураж. И без нападките и назиданията ти, си има достатъчно страхове и съмнения - повече не ѝ трябват. И кой/я си ти, и колко деца роди, та сипеш обвинения така щедро и, бих казала с настървение? Очаквам отговор и то, аргументиран.
Мила, съветът ми е същият - раждай, но никой тук не може да реши вместо теб, само не се впечатлявай от разни крайни изказвания на хора, които никога не са попадали в твоята ситуация. Успех и да ме поканиш на кръщене!