Споделена история от Семейство

Той има бебе от бившата си приятелка
Здравейте! Може би ще получа доста нападливи коментари, но се надявам поне някой да ми влезе в положението и да ме посъветва. Аз съм момиче на 21 години. Работеща и живееща сама. Случи ми се нещо, което не съм очаквала. Срещнах се с момче (на 20 години), с което имахме връзка преди 6 години, но тогава обстоятелствата бяха други. Сега това момче има бебче на 5 месеца, с майката на бебчето са разделени от доста време и ние започнахме връзка двамата. Аз приемам детенцето с цялата си същност! Но се страхувам, защото за сега само най-близките ни знаят за нашата връзка. И двамата много се притесняваме, че когато майката разбере ще иска да вземе детенцето и да не го дава на таткото. Не знам какво да правя! Моля, ако някой е изпадал в подобна ситуация да помогне! Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Според мен, трябва да чакате да и кажете докато тя си намери някой. Очевидно не са скъсали толкова отдавна, за да имат толкова малко дете. А ако случайно решите да и кажете запишете го скришно просто за всеки случай, ако каже "повече няма да видиш детето" и примерно се стигне до съд и почне да измисля куп лъжи защо не го дава.

2.   Какво значи няма да го даде. Те са разделени, да чака да стане на 18 ли за да продължи живота си. Сяда и говори с нея. Тя също може би има или ще има връзка. Често, като чета истории тук, имам чувството, че българинът живеем 18 век.

3.   Разкарай го, не ти трябват чужди деца

4.   Няма как да го вземе - той е баща и има право да си вижджа детето. Ако не се разберат, отиват в съда и там ще уредят кой кога ще вижда детето. В никакъв случай майката не може да реши просто ей така да не го дава на бащата, така че спокойно :).

5.   Чакай, нали са разделени? Какъв е проблема?

6.   От Авторката към номер 5. Проблема е, че тя е доста избухлива личност със силно развито чувство за собственост. Те сега се разбират помежду си една седмица при единия после една при другия нешо такова, а ако се стигне до съд съм сигурна, че няма да дадът на бащата толкова време с бебчето. Много ми е трудно с това криене, но не искам да ставам причина той да има по-малко време с детето. А и както казах аз също искам да виждам детето!

7.   Само да имаше някаква институция, която да може да се справя с подобни проблеми, ех... А, да, има съдилище и там често се решава попечителство над дете.
Във всяка една нормална ситуация е хубаво разделените родители да поддържат добри отношения и да обсъждат всичко, което засяга общото им дете. Тук е същото. Нека приятеля ти да поговори с бившата си и лично да ѝ съобщи, че има нова връзка. Трудно бихте могли да криете връзката си вечно, а няма да е приятно майката да разбере от странични хора, вместо от вас. Тя не може да му отнеме детето завинаги, защото той сигурно не е лош човек. Предполагам, а и се надявам, че не е наркоман, алкохолик и не е осъждан. Обикновено децата остават при майката, а бащата плаща издръжка и има право да ги вижда няколко пъти в месеца и през ваканциите. И сегашната ситуация е подобна, детето не е при него постоянно.

8.   помисли си първо - Ако двамата са наистина разделени защо това ти да се появиш е проблем?
Замисляш ли се че ти пречиш в случая? Че си излишна?
Какво правиш с мъж, който има дете и ти си проблем ако се появиш?
Замисляш ли се че това дете може да има семейство, ако не си ти?
Какво се месиш ти за чуждото дете?
Като ти е толкова мило, роди си ти едно и гледай как се гледа сама пък после ще се разправяме!
Ти си за разстрел, пречиш на едно малко невинно дете. Щом ако се покажеш, ще си пречка значи беж да те няма.
Повръща ми се от такива като тебе!

9.   Номер 8 е изоставена от мъжа си и гледа да плюе. Ако се обичате бъдете си заедно, не ви трябва хорско мнение

10.   Май нещо ни будалкаш. Ако преди 6 години си се срещала с него си била 15 годишно хлапе, а той на 14. Сега на 20 той вече има бебе на 5 месеца. Това означава, че е бил 18 или 19 годишен хлапак, който прави дете. Изобщо на него му се живее, не да гледа деца сега. Днес ще си ти, утре друга и ти седиш и се косиш за детето му. Бягай с 200 да не ти направи и на тебе и после да си бие шута. Едва ли има майка, която иска да си гледа сама 5 месечното бебе. За да не му дава да го вижда има причина.

11.   Ако ти беше тази, заради която са се разделили е нормално да не му го дава, но вие сте се запознали по-късно. Значи няма да иа проблем. Майка ми не ме е пускала често при баща ми, защото е бил с жената, заради която са се разделили, и и тя също е доста избухлива понякога. А и вие няма да можете да се криете завинаги.

12.   Аз мисля, че авторката е третата, която е дала повод за радяла на тези двамата с детето, но просто не иска да си го признае тук. Разделили се ''отдавна''? Ами простата сметка показва, че при дете на 5 месеца 9 мес. за бременността, това отдавна никак не е ''отдавна''. Никой не си прави дете от човек, с който е разделен. Абсурд! Историята е съвсем друга със сигурност, а по история, представена невярно, няма да смисъл да се дават съвети, защото това не е реалната ситуация и има неказани неща.
Хайде, авторке, не е толкова страшно, признай, че ти си ги разделила (което пак не е точно казано, защото няма как да стане ако тоя млад татко не иска, но просто си там като третата в лошата роля), а най-вероятно майката е дала ултиматум на таткото или да избира нея, за да заживеят заедно, или ще сведе до минимум вижданията с детето.
Общо взето-махни се оттам. Не се прави на добрата самарянка, която умира от любов по чуждото дете, очевидно не си била ти предпочитаната, защото иначе детето сега щеше да е от теб и нямаше да си третата в триъгълника, а при така вече създадена ситуация си не само натрапница, а дори бих казала излишна. Ако можеш обаче да ми дадеш таткото тука, бих му казала доста неща.... Запомни едно от мен- този мъж никога няма да иска да остане да живее пред всички с теб! Ти ще си останеш в сянка докато се измориш и не отидеш при друг, но междувременно може би ще си досъсипала едно зараждащо се семейство (дори да не е на хартия). Това е истината, вземи и си я признай пред себе си, не пред нас, и действай правилно.

13.   От авторката до номер 12! Не съм аз причината за тяхната раздяла. Детето не е планувано.. детето вече е на 6 месеца. Значи от около 5 месеца са разделени според мен това си е доста време. Преди години аз го оставих не той мен. И не му е дала ултиматом защо живеят на различни места.

14.   От номер 12 до авторката:
1. И какво правиш при него сега, когато има дете ''непланувано'', след като преди години си го напуснала ти? Сега вече много го харесваш и обичаш ли? !

2. 5 месеца е адски малко време, даже никакво.

3. Сериозен мъж не би правил секс с бившата си, от който се появява непланувано дете. Явно са имали връзка (някаква, не стойностна), а ако не са имали-толкова по-зле за теб- утре така случайно може да се сдобие с други ''непланувани'' деца от други майки.

4. И като всичко е както го описваш-от кого и защо се криеш?

Ти си знаеш истината, един човек може да излъже и целия свят, но никога себе си!