Споделена история от Семейство

Моите деца, неговото дете и къде сме ние
Прочетох, доста неща по темата нашите и вашите деца и искам да разкажа моя случай. Аз имам две деца момичета., Разведена, живея без тях при него. Но в друг град, поради разни причини. Той има момче което беше при нас в продължение на 4 години. До момента в който майка си го взема в Англия. Борбата да докажа на мойте деца че не са изоставени от мен беше много дълга, упорита докогато разберат че така е. било по добре(в смисъл обстоятелствата по раздялата с баща им). Те идваха и си отиваха през лятото или зимата и. така. и. така. Спечелих битката с тях но... беше много много трудно за мен през тези години. И така.. Неговият син замина за Англия и просто за него живота свърши нито аз камо ли мойте деца за него са важни. Предпочита да гледа на брат си децата защото са на неговия син на годините, негова кръв, но не става и дума за мойте момичета. Аз толкова много се борих да им покажа не съм сменила баща им за безчувствен човек. и той ги иска тъй както аз гледах неговото дете. Итака като застъпя тази тема той просто я отбива и за него не съществува нищо и никой освен неговото дете. а аз като жена се чувствам много по силна и много сама и изоставена. Защото, трябва да покажа че не съм направила грешка. Всъщност незнам какво е правилно. Грешките вече няма нужда да си ги повтарям. Мисля че. човек който е предприел някакви стъпки в живота си и те са свързани с деца. новия му живот би трябвало да е свързан с тези деца дори и да не са неговите. Иначе е трябвало да помисли. Забравих да кажа че общи не можем да имаме щот съм оперирана и той го прие... (преди) но сега вече е друго. Как беше любовта е сляпа. и като прогледнеш... само че жалко за още обичащите. В смисъл аз. Извинявам се за правописа.

Коментари

1.   Отворете си очите и сърцата и приемете животът. Неговото дете е в Англия и може да го вижда поне ваканциите, може да пътува само до България дори, със самолет е бързо. Ти също така и не разбрах къде са децата и осъзнайте, че животът не свършва. Ти сигурна ли си, че операцията ти на 100 % не позволява да имате дете? Помислете за осиновяване, приемно семейство.

2.   И моята съпруга ме изостави заради друг и децата останаха при мен. Това беше нормално за две момчета на 11 и 13 г. Пубертета така ги беше треснал, че само нов баща им беше необходим. Бившата ми съпруга отиде да живее при новата си любов, които беше разведен. Да, обаче неговата бивша жена нещо превъртя и му тръсна двете им деца на 10 и 14 г., също момчета, да ги гледа, а тя замина да работи в чужбина. Всъщност децата ги гледа жена ми, в продължение на две години, душата и се взе, нито любовта можа да си изживее с оня, нито неговите деца я приеха, нито нашите деца успяха да я разберат, а напротив отдалечиха се от нея (без ни най - малко да съм ги настройвал), те не приеха любовника на майка си (той с нищо не ги предразположи), нито неговите деца. Майката се прибра от чужбина взе си децата, но отношенията между бившата ми съпруга и любовника и не бяха същите. За благодарност от това, че му гледа децата две години той започна да пие и да се държи грубо с нея, стигна се до там, че дори и да и посяга. Тя го напусна окончателно и излезе на квартира. Тогава разбра много неща за живота и семейството, но най - важното, което разбра е че няма бивши семейства, бивши деца, бивши съпрузи, миналото върви с теб и ако новата ти любов не го приеме, то връзката ви е обречена.

3.   Ти остави правописа, трудно ти се разбира какво искаш да кажеш. Явно мъжа ти не се интересува от теб, не се интересува и от твоите деца, които за него са чужди. Разбира се, че синчето ще е важно - то си е негово. Проблем е, че не можеш да имаш повече деца.
Предлагам ти съвсем приятелски по-долу в коментарите да формулираш точно и ясно какво те притеснява, защото така написано не се разбира.

4.   Първо, ти си предпочела някакъв мъж пред собствените си деца. Тов едва ли някога ще ти го простят. Как изобщо ти хрумна така жестоко да ги пренебрегнеш? ! Ти не си майка, а кукувица. Сега какво, любовта отмина, няма секс, няма чуФства, розовите очила - счупени, ох-ах и какво правим? ! Ако все още има нещо човешко у теб, а върни се при децата си и ги гледай. Мъжете идват и си отиват, а след като си създал деца, те са на първо място. Отговорност, радост и грижа. Което обаче егоистите като теб не го разбират. Въпрос на време е т. нар. ти нов мъж да те изрита. Тия които те съветват да раждаш и да осиновяваш, не са добре с главата. Ти имаш деца за гледане, жено.

5.   До н 2, повечето хора предпочитат да научат нещата по трудният и гаден начин, за съжаление!