Споделена история от Семейство

Мога ли да му откажа да взима детето?
Здравейте, с бащата на детето ми живяхме заедно без брак. Проблемът е че той дължи пари на много хора и преди месец реши да обере всички пари в къщата, включително на майка ми с която живеем, златните неща дори касичката на детето.. И това не се случва за първи път. Но след този случай се разделихме. Сега излиза с претенции да взима детето (което още няма 3 години ) когато си поиска. Аз нямам проблем да идва да я вижда, но ме е страх да я взима навън с него. От друга страна неговите родители също мрънкат да я взимат и не знам какво да правя. Имам ли право да му откажа да я взима, въпреки че е припозната от него? Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Не, щом е вписан като баща, значи има родителски права наравно с теб. Потърси добър адвокат по семейно право, за да те посъветва, има ли начин да регламентирате вижданията или изобщо да бъде лишен (ако има основание) и ти да си единственият родител занапред. Засега може да се правиш на чалната и да те няма, да не чуваш телефона, да имате спешно излизане и всякакви предтекстове да не се виждат. От какво те е страх всъщност?

2.   Разбира се, че сигурността има значение. И можеш да му кажеш, че заради това което е направил му нямаш доверие, не че те е страх. За теб той не съществува, но всяко дете има нужда от мама и тати. Мисли не за теб, а за доброто на детето. Поговори и с неговите родители. Те са му баба и дядо, защо да не им го даваш?

3.   Ако не ти плаща издръжка - да!

4.   Ако откажеш, ще заведе дело и ще я взима 2 пъти месечно, но моят съвет е да се разбирате някакси, по добре е за детето

5.   От авторката - Той никога не се грижил за детето, никога не е оставала сама с него или даже да са излизали само двамата. Той не иска да се грижи на нея, само иска да ми прави напук и защото майка му казва така.. Казва ми, че като я вземел щял да я върне, когато той си поиска, а това можело и да е дни. Никога не се интересувал от детето винаги предпочиташе да е навън отколкото вкъщи. Имало е случай, когато съм му давала пари да вземе лекарства а той отива някъде и се връща след дни... Сега дори е напуснал работа, а издръжка нямал да плаща и ме заплашва, че ако поискам издръжка щял да вземе детето. А майка му не спира да ми звънни иска да я взимат. Когато съм я оставяла при нея тя прави каквото си иска с детето и не слуша какво и казвам. Например забранявам да се дават кренвирши и сладко - тя отива и купува точно това, въобще мисли си, че детето е нейно, дори съм я чувала как я настройва против мен и винаги е искала да остава сама с нея без мен.

6.   Ами за адвокат си е случая