Споделена история от Семейство

Семейството ми не ме обича
Здравейте. Аз съм на 14 години и живея с майка си и баба си в чужбина. Аз и баба ми живеем в чужбина от 2 години, а майка ми от една. Преди 2-3 седмици решиха да се върнем в България под претекст, че не знаят езика и “мизеруваме”. Леля ми помага с каквото може [помага дори прекалено много], но те никога не са доволни от нищо и само се оплакват от какво ли не. Сега баба ми и майка ми по цял ден ме псуват, кълнат, обиждат с какви ли не ужасни фрази [особено от страната на баба ми, а това е най-болезненото за мен, защото те ме е отгледала-затворнически живот, но все пак], защото преди тези 2 години аз казах да отидем при леля ми за по-добър живот. Тогава живеехме в София на квартира. Обаче сега искат да се върнем в един малък град дооста далеч от София, защото те са попринцип от там и имат апартамент. Аз ги умолявам да се върнем в София, но те ми казват не, защото не искат да плащат наем. Обаче това градче го ненавиждам. В самото градче 40% от населението е ромско, няма никаква работа там, животът спрял като на село и дори баща ми е там, който съм го виждала само веднъж. Той ме мрази, но и през цялото време обича и да ме следи и да знае всичко за мен. Той дори знаеше почти всичко за мен, въпреки че бях в София. Знаеше къде уча, кои са моите приятели и т. н, тъй като има приятели, които са в София. Апартамента беше изгорял преди година и си нямам на представа в каква мизерия ще отидем. В този “град” е като чисто село. В нас сега по цял ден скандали и само ме обиждат и псуват и не мога да стоя повече вкъщи. Не издържам повече, искам да се махна от тях. Казах им, че твърде много прибързват с това преместване и те се ядосаха и щеше да ме пребият като чуха това нещо. Искат сега края на седмицата да тръгваме. Изобщо не се интересуват от това, което преживявам. Заради тях и техните проблеми 2 пъти ми е падала косата на петна от стрес и сега отново започна да пада. Аз им казвам за това, тъй като ако ги оставя да се сетят, че имам проблем никога няма да се сетят, но те казват, че се филмирам и правя от мухата слон, и че само се преструвам за внимание. Леля ми се опитва да ги спре, защото не е добра идея да решиш, че не знаеш езика и да си тръгваш ей така. + им казах, ме може би ще повтарям тъй като съм 7 клас за осми, обаче тук се правят матури в 8-ми клас и има огромна възможност да повтарям, но таказаха “и какво от това? Голяма работа. Просто ще завършиш на 20, чудо голямо” това вече ме втрещи. Искам да ви попитам дали мога да си намеря квартира в София или със съквартирантка, но не знам как се намират такива квартири, ако знаете повече по темата моля да ми кажете, защото не мога повече да живея с тях. Съжалявам. Искам да се отделя от тях. Винаги съм живяла в мизерия, така че не ме плашат неща от сорта “ ти не знаеш какво е да нямаш пари” или “ще трябва да живееш като мишка, за да оцелееш”, защото това съм го правила цял живот. Цялата ми психика е съсипана. Нямам мотивация да живея повече. Искам всичко да свърши, защото не мога да издържа още 4 години в затвор, в който по цял ден ми крещят в лицето и ме унижават. Съжалявам..

Коментари

1.   Обади се на "Закрила на детето" за психически тормоз. Имаш право на закрила.

2.   Подкрепям горното мнение запиши ги тайно с телефона си как те обиждат и веднага върви в "Закрила на детето"разкажи им и за опадалата ти от стрес коса. Това не може да продължава така ти ще се съсипеш още няколко години с тия зверове!

3.   А не може ли да останеш при леля ти в чужбина. Като кажеш на вашите, че тук училището е супер и като завършиш ще ще върнеш. Е ти няма да го направиш, но да си спокойна и да минава време.

4.   Трябвало е още като сте били в чужбина да подадеш сигнал на тамошните социални веднага щяха да те изведат от вас а вашите щяха да ги подведат под отговорност и да ги лишат от родителски права.

5.   До номер 3 аз им предложих да остана при леля ми, обаче ми казаха, че ще ме оставят обаче няма да и дадат никакви документи за мен, което на практика означава, че трябва да тръгна с тях, което вече е факт! Живея в пълна мизерия.
До останалите:Какво ще стане, ако потърся помощ в закрила на детето? Ще ме вземат в дом ли? Аз не искам това, аз просто искам нормален живот.