Споделена история от Семейство

Брат ми ме демотивира
Здравейте на всички! Искам да споделя нещо, което много ме дразни. Аз съм на 17 и имам брат, който е на почти 30. Винаги когато му разказвам за мои цели и мечти, които искам да постигна той ми казва 100000 причини защо нещата няма да се получат. Винаги се мисли за много умен и ме прекъсва, след което ме кара да му слушам обясненията за неща на теми, които той дори не разбира и не е прав. Песимизмът му направо ме побърква. Винаги след разговор с него се чувствам някак зле и губя мотивацията си за всичко. Чувствам се така, всякаш той не вярва в мен и ми става гадно, защото той е един от най-важните хора в живота ми. Щом собственото ми семейство не ме подкрепя и не вярва в мен, то кой тогава?

Коментари

1.   Много добре знам какво ти е. Няма решение да проблема освен да спреш да говориш на тези теми с него.
Той не го прави нарочно. По характер и донякъде от житейски опит е. Може някой твои идеи наистина да звучат нелепо от неговата гледна точка, но това не означава че трябва да ти го казва по този начин.

2.   Много ми е позната ситуацията ти. Не е точно същата, но е доста близка. Наистина е трудно да вървиш по своя път, щом някой от близките ти не те подкрепя. Щеше да е толкова по-лесно да е на твоето мнение и да те бута напред, нали? Но за жалост нещата рядко се случват по начина, по който бихме желали, и просто трябва да го приемеш. Винаги може и по-зле, така че трябва да си по-скоро благодарен за това, което е сега. Трябва да гледаш от добрата страна, иначе ще си вечно нещастен. Трябва и да приемеш, че брат ти е отделен човек със собствено мнение и явно не можеш да го промениш. Затова не се и опитвай. Остави го да си мисли каквото си иска. Той губи от това, че не се опитва да те разбере. Бъди по-самостоятелен и щом си сигурен в това, което искаш, не позволявай песимизмът на брат ти да ти попречи. Игнорирай го и това е. Щом от разговорите ви не се чувстваш добре, какво по-добро решение от това просто да не ги водиш. Или най-малкото не позволявай да ти влияят. Говорете на други теми. И все пак е хубаво да има някой, с който имате близки мнения и говорите за това. Просто това явно не е брат ти :) Късмет!

3.   Ти самата, не му доверявай повече твоите мечти, питай го за нещо неангажиращо ако толкова искаш да поддържаш контакт с него и си следвай мечтите