Споделена история от Семейство

Брат ми
Здравейте! МОЛЯ, ПУБЛИКУВАЙТЕ, ВАЖНО Е!
Тийнейджърка съм, имам брат с 4 години по - голям. Винаги си е бил такъв - имаме много снимки на него като малък - всички се усмихват, той е намръщен. От строго семейство сме от един от трите най - големи града в България, няма да кажа кой. Нищо кой знае какво не ни се позволява, но той нито се опитва да ги помоли да си празнува рождения ден или да излиза с приятели, нито нищо. Напоследък е много груб - вчера го попитах дали би могъл да пусне на радио 1 рок, а той:
- Голямо гевезе си, все твоята да е!
Няма нужда да казвам, че често става и неговата.
Бяхме на село и баба каза:
- Иди седни отпред на колата и отиди с дядо си да вземете ( имената на брат ми и майка ми ) от плажа!
Когато отидохме, брат ми се развика:
- Некадърница, проклетница долна, седнала си на мястото ми! Ужасна сестра си!
Не знам какво става! Много е груб и не спира да ме обижда. Не мисля, че му правя нещо, а и родителите ни са свестни и винаги са ни поставяли наравно. Какво му става? Какво да правим? Публикувайте и коментирайте, благодаря!

Коментари

1.   Не казваш на каква възраст си ако си между 14 и 16 . Не му се възвай на брат ти избрал си е така да живее

2.   Завърти му една плесница, как може да те обижда и с кое право! Това че си по - малка от него не му дава моралното право да ти говори по този груб начин. Грубиян! На колко години е брат ти? ако има 18 му кажи да се изнесе поне да те остави на мира ако е под 18 (15) да кажем. не му обръщай внимание нека да прави каквото си иска, само не знам защо родителите ти не са взели отношение.

3.   Еми.... Разбрахме, че си от Бургас.

4.   Просто той ревнува, смята че не ви поставят наравно, защото той не е научен да си поиска излизане с приятели и др, ти можеш и ти се получава макар да си по малка, затова нападките са срещу теб.
Щом си писала тук и по начина ти на изказ си личи че си на 12-13г, следователно той е на 16-17г, и само като си помисля че той ходи сам с майка ви на плаж ми става ясно колко е смачкано самочувствието му. Момче на 17 да ходи с майка си на плаж в вашия град, значи положението му е много зле.

5.   Да позная ли че брата на авторката е зодия Скорпион или Везни?

6.   От авторката: Номер 1 - ясно! Номер 2, не е пълнолетен. Номер 3 - НЕ СЪМ ОТ БУРГАС, а и казах един от трите най - големи - София, Пловдив, Варна!
Номер 4 - позна възрастта ми и на брат ми, но ходихме на Русалка, не в родния си град ( ако сме на морето, все пак не възнамерявам да кажа, защото може брат ми да прочете историята и де се ядоса, да ме обижда още повече... това ще е последното му доказателство и ще стане скандал. ) Номер 5 - КАК ПОЗНА? !
Благодаря на модераторите, че публикуваха и на коментаторите, че се отзоваха!!! Благодаря ви на всички!

7.   И аз съм като брат ти, с ниско самочувствие и вечно търсещ вината у другиго. Тези обиди, не ги казваме в буквалния смисъл, искал е просто да ти каже да се махнеш от мястото му, явно обича да стои отпред. Но самотата му идва повече и добавя обидите, правя го и аз. Остави го намира просто, приеми че обича да обижда. Всъщност аз го правя само у нас, смисъл не обиждам публично.

8.   Номер 5 съм мисля че брат ти е зодия Везни и затова се държи така неуважително но да не обръщам темата на зодии, че съм подозлителен на коментар номер 2 ти написах да му врътнеш един ако прекали Брат трябва да уважава сестра си

9.   До #3,едно момиче на 12,13 години знае 3-те най-големи градове,а ти да не ги знаеш,срамота!

ЗАПОМНЕТЕ : 1 - София , 2 - Пловдив 3 - Варна...това са трите най-големи градове в България!!!

До авторката : Ако преди не е бил така,то ще е заради пубертета,но пък и всеки може да се изнерви за глупости и да бъде по-нетактичен със семейство и познати.
Не те мрази,просто психически е лабилен и се изнервя от най-малкото,това може и да го израсте.

10.   Мисля, че брат ти страда от депресия, при някои, особено при момчетата, това може да предизвиква агресия.
Не вярвай на това за зодиите, ако изобщо има нещо вярно, дева и козирог са най-склонни към депресия.

11.   От авторката: Не издържам вече! Знаете ли какво, брат ми няма да види този сайт... По - рано днес разсипах малко торта, докато се опитвах да взема месото с грах. Той не ми помогна. Преди 5 минути той разсипа остатъка от тортата. Започна да псува и вика. Каза ми:
- Ела и ми помогни, какво чакаш? !
Взех кърпа, брат ми се отдръпна и ме подкани. Накрая го попитах защо нищо не е свършил.
- Напротив, а ти дори не го изчисти много! Ти си я оставила напред, и затова я бутнах, знам си аз! - и започна да ми вика и да ме обвинява. Какво да правя? Не мога да търпя вече - и постоянно казва на родителите ни, че се излежавам до късно... Така е, но контекстът е друг - често ме боли глава, а и аз не спя следобед по 3 часа като него!

12.   Защо просто не поговориш с него, но без нападателен и обвинителен тон? В следващата подобна ситуация, на ярост от негова сърана, го попитай - защо го прави. Кажи му, че ти е брат и искаш да се разбирате. Мисля, че винаги има начин, как да обърнеш нещата, ако подходиш психологически и му влезеш под кожата.

Той просто по някаква причина, е дълбоко нещастен и неудовлетворен и за това се държи така. Не знае как да се справя, със собствените си чувства и го избива на агресия.

13.   Брат ти е тотален олигофрен! Извинявай но не си виновна ти а той че не ти е помогнал.