Споделена история от Семейство

Баща ми беше човекът, който единствен ме подкрепяше
Здравейте на всички. Нещото, което споделям тук е много лично и няма с кого да говоря за него, а не знам какво да правя. Наистина съм много шокирана и с всеки ден се разочаровам все повече от мама. Аз съм тийнейджърка от Стара Загора. Баща ми беше човекът, който единствен ме подкрепяше, обичаше и винаги правеше всичко за семейството. Той беше моят пример в живота-красив, самоуверен, богат и уважаван от всички. От друга страна майка ми винаги се е държала грубо с мен, дори не ми дава да я прегръщам и целувам, почти всеки ден се карам с нея и понякога дори не осъзнавам каква е била причината за скандала. Винаги е била такава-истерична. През април, миналата година баща ми почина. Няколко месеца бях в абсолютен шок, не можех да проумея какво точно се е случило. Много трудно преживях загубата му, защото това беше единственият човек, който обичах и знаех, че наистина му пука за мен. Не се шегувам, нямам късмет в любовта, имам единствено фалшиви приятели и никога не съм харесвала майка си, защото тя винаги се е държала отвратително с мен. Въпреки всичко аз мислех, че все пак мама е добър човек. Но с времето започвам все повече да се замислям дали наистина е така. Около 3 месеца след смъртта на баща ми случайно видях нейн чат с мъж, в който си бяха писали неща, които дори не искам и да си спомням (18+), бяха си пращали и голи снимки. И сега ще ме обвините, че съм и ровила в телефона-нищо подобно. Телефонът и звънеше, отидох да и го занеса и точно в този момент търсещият затвори и излезе чата. А преди около седмица стана нещо, на което дори не знам как да реагирам. Мъж, с който отскоро се събираме често като приятели, ходим с него на ресторанти, непрекъснато казваше как нямало нищо между тях. Бяхме му нагости и аз стоях в другата и си играех със сина му, който е на 5. Трябваше да отида до тоалетната, но не успях, защото двамата с майка ми бяха в банята и правеха секс. Отвращавах се, чувайки пъшканията на мама. Аз се върнах при детето и продължих да си играя с него и да се правя, че нищо не е станало. Знам, че всичко това не е моя работа, но се чувствам разбита. Майка ми винаги е казвала колко много обича тате, а едва 3 месеца след смъртта му когато аз бях в депресия и исках едва ли не да се самоубия, майка ми се е зарибявала с мъж, който едва познава. Съжалявам, но истината е, че аз я МРАЗЯ. От малка се държи грубо с мен, никога не ме е подкрепяла и ме учеше как мнението на хората е най-важното, да бъда този, който се съобразява и да бъда перфектния парцал, който хората да мачкат. За щастие не ми е повлияло и сега съм независима, силна, самоуверена и най-вече уважавана, и всичко това благодарение на баща ми. Но кажете какво да правя, не мога да повярвам. Явно може да се очаква всичко. Не знам дали тя изобщо обича тате. Отвращавам се. За нея е важно само да парадира с пари, да казва "колко добре се грижи за мен" и да гледа само нейните интереси. А на кого му пука за мен, от година изпадам непрекъснато в депресии, на всичкото отгоре трябва да се натъквам на подобни грозни ситуации, които още повече влошават състоянието ми, освен това имам нужда от обич, от някой, който да ми помага, подкрепя и да ми обръща внимание. За съжаление единственият човек, който реално го правеше беше тате. А сега, сега си нямам никого. Звучи така всякаш преувеличавам, но това е пълната истина.

Коментари

1.   Консултирай се с адвокати как да е разкараш от живота си завинаги вземайки колкото се може повече от парите и е остави на улицата заради всичко което ти е причинила и явното неуважение след смъртта на татко ти

2.   Здравей,
съжалявам за баща ти, наистина е бил добър човек щом го обичаш толкова много. Но не забравяй, той продължава да живее в мислите ти, в душата ти. Едва ли би бил доволен ако знае колко много страдаш за него, за това бъди силна и се опитай да бъдеш щастлива именно заради него. Не обвинявай толкова много майка ти, тя си продължава живота както намери за добре, а ти след още няколко години ще продължиш по пътя си. До тогава се опитай да не обръщаш толкова внимание на любовния живот на майка ти, концентрирай се върху учението ти и собствения си живот. Зарежи фалшивите си приятели и си намери истински такива, потърси и любовта, сигурен съм, че ще я намериш ако истински поискаш. Бъди щастлива и направи така, че баща ти да се гордее с тебе ако те вижда от някъде. Успех!

3.   Съжалявам, че майка ти е такъв боклук.. Мисля, че е била с този още преди баща ти да почине, просто ме съмнява много да го познава от 3 месеца. Но както и да е, това няма такова значение. Важната си ти. От майка си не трябва да очакваш любов, грижа и внимание. Трябва да си силна и независима и да не търсиш нейното удобрение. На колко си години? Ако си близо до пълнолетието, може скоро да се изнесеш. За съжаление не мисля, че може да я съдиш и "разкараш от живота си". Тя ти е майка, колкото и да не ти харесва, и притежава родителски права и предполагам наследство от баща ти. Не виждам да имаш някакъв ход пред себе си, освен да търпиш обидите и да си затваряш очите за аферите и. Пред закона тя не е направила нищо, а дори да я очерниш пред всичките ви роднини и познати, тя ще ти вгорчи живота още повече. Затова, кураж и прави всичко по силите ти да можеш да се изнесеш като навършиш пълнолетие, например в друг град, за да учиш.

4.   Важното е, че си много грамотен и интелигентен човек. Бъди силна, както би искал баща ти и ще успееш в този живот. Майка ти я остави да живее така, както намери за добре и не се вживявай толкова за нейните грешки.

5.   • авторката •
Благодаря ви за коментарите!

Номер 1-Не мога да го направя,а и апартаментът е нейн и най-много тя да ме изгони.

Номер 2-Аз се опитвам да правя планове за бъдещето си,уча всеки ден и се старая да се развивам,но е трудно,предвид факта,че околните опитват да ме дърпат надолу и да ме отказват от мечтите ми.Не знам,но за мен не е нормално всеки ден да даваш пари за цигари и алкохол,но да отказваш да купиш на детето си книга.

Номер 3-Преди тате да почине не го е познавала,сигурна съм.Бях разучила човека и се оказа,че дори не е от Стара Загора.Тя си е търсела умишлено мъже,с които да си пише по Инстаграм.Разбирам,че е самотна и иска "някой да я чука" ,както тя беше написала.Но подобно поведение е крайно неприемливо.Знам,че трябва да продължи живота си,но трябва ли да бъде едва 3 месеца след смъртта на тате?Аз какви изводи да си направя,че изобщо не ѝ пука за баща ми.Ядосана съм,че проявява неуважение към него,а той не заслужава това.Той винаги е правил дори невъзможното за нас,поставял ни е пред неговите нужди и тя да му се отблагодарява по този начин.Смешно ми е как когато майка ми направи нещо пошло,на другия ден се държи грубо с мен без дори да съм ѝ казвала нищо,а би трябвало да се чувства виновна и да се срамува от постъпките си.Но вместо това тя ме гледа лошо,все едно АЗ съм направила нещо.Аз съм още дете,а дори аз поемам отговорност за постъпките си,а тя винаги ще казва колко е права за каквото и да е.

Номер 4-Мен ме дразни това,че проявява неуважение към баща ми.

8.   А ти какво очакваш? Баща ти е починал все пак, да не мислиш че ще се почерни и ще страда с години?