Споделена история от Семейство

Котето ми не ме оставя да се наспивам
Здравейте, имам коте на 2 месеца и спи при мен. Проблема е, че през вечерта не иска да спи а почва да си играе, да мяука и това е цяла вечер. Искам да ви попитам дали това е нормално и дали това с времето ще отмине?

Коментари

1.   То си е животно,нормално е да издава звуци.То е като дете може да е гладно или да му е студено.

2.   Това е нормално, и при мен имаше такива неща с моята котка, после тя свикна да спи при мен, защото никой не иска да я остави сама, като мяука нахрани я и после ако не те остави да спиш, гушни я да видиш как ще се успокои С гушкане нещата ще се оправят моето коте така свикна

3.   Когато котето на жена ми не ме оставя да спя, аз веднага взимам мерки.
( ͡ ͜ʖ ͡ )

4.   На моето коте също често вечер му се играе. Няма промяна за една година, откакто е в къщи. Но аз го затварям в хола и така се успокоява и заспива там.

5.   Да нормално е, и ти като си бил/била на два месеца не си оставял/а родителите ти да спят

6.   Котките са активни нощем, а денем спят.
Поради същата причина нашата котка (която е на 9 месеца) от малка спи в коридора в специално нейно си легло. И ние за седмица-две се мъчехме да спи при нас, но тя си иска да играе.
По-добре приучи котето да спи отделно, но имай търпение - в началото ще мяука и недоволства.

7.   Сега е бебе и е нормално да мяука. След време ще спре, но ще продължава да будува през повечето време. Котките са нощни животни, спят през деня и вечер ди беснеят. Опитвай се да играеш максимално с преди да легнеш, за да се умори и да сои повече. Съвет от мен, задължителна кастрация след време, защото ще си имаш много ядове. И мъжките и женските много мяукат и стават неспокойни. Мъжките започват да опикават на всякъде и няма отмирисване.

8.   Боже, надяваме се котето да е нахранено и да е на топло посред лято.. :))
Ами авторке, то е още бебе, отделено току-що от майка си и братчетата/сестричетата си. Как ще се чувства.. не е свикнало, адаптира се още на новото място.
Моята котка е на 4 години, кастрирана, спи при мен, но към 5-6 сутринта не знам какво и става, но ляга върху гърдите ми и почва да ме облизва по бузите и където намери голо място :) И ме буди разбира се.
Животинките имат нужда от близост, обич и грижи, плюс храна и вода, естествено.

9.   Следващия път си сложи оловно войниче в ануса и ела да ни информираш, че ти обива и боде. От кдъе се навъдиха такива идиоти идея си нямам... Някой да ти е казвал, че котката е животно и си прави каквото си иска? Ако искаш да спиш с котка в леглото ще ѝ търпиш котешките привички, ако искаш да си сложиш оловно войниче ще ти обива и боде. Това е живота.

10.   По принцип котките са нощни животни, нормално е цял ден да дремят, а нощем да са по-активни. За това просто приучи котето си да спи някъде другаде, защото иначе никога няма да те оставя да се наспиш. Баба ми има котарак на 9 години, уж вече е стар, обаче като си науми нещо в 3-4 часа, може да те подлуди. Мяу, мяу, мяу...

11.   Разбира се, че е нормално... Да имаш коте е прекрасно, но ще трябва да търпиш това. Учудвам се, че не си знаел ( а ), но няма значение... Аз си нямам котка... Успех и приятни забавления с животинчето!
One girl

12.   Честно, като прочетох заглавието на темата и първото нещо, за което се сетих, беше: Тая мацка явно я сърби котето нощно време и си търси някой, който да я оправи.
Кажете, твърде много ли съм извратен?

13.   Някой иска съвет,а вие се правите на оригинални..Номер 9 можеше да запазиш простотията за себе си!
Повечето бебета котета са така.Чувства се самичко без майка си и други себеподобни.Занимавай се с него през деня за да е уморено през ноща и когато много мяука го гушкай :) Като поотрасне ще се успокой.

15.   Номер 9 направо Обива с коментара си, хахаха!

17.   Здрасти, аз си имам работа с котки и мога да ти кажа, че са интелигентни животни. Като искаш да спиш и къшни леко и си лягай ако продължава го направи още няколко пъти а ако пак продължава я вземи и изкарай от стаята. Следващия път няма да те тормози. Трябва да я научиш да се съобразява с теб а не ти с нея.

18.   По темата: направете му легло на котето. Възглавница, одеалце, нещо меко. Ако свикне да спи там, няма мърдане. Трима котараци съм имала, така се справях с тях. Онзи ден изпрах леглото на поредния любимец и започнаха проблемите: явно му мирише на прах за пране и не иска да легне. Щом миризмата изчезне, пак ще се кротне там. Случвало се е вече неведнъж.