Споделена история от Семейство

Жена ми не зачева, въпреки опитите ни
Жена ми не зачева. Може би е рано да се притесняваме, все пак от скоро сме женени и правим опити, но тъй като за мен това е втори брак и имам дете от първия си брак се чудя защо не става. С първата ми жена се случи от първия път, в който свърших в нея. Сега месеци наред опитваме, уж следиме овулации, правим редовен секс и накрая теста е отрицателен. Мислехме, че е бременна, защото този месец и закъснява с вече десетина дена, а иначе си има нормален цикъл, но сутринта си направи тест и пак се оказа отрицателен..

Възможно ли е пък тестът да не е верен? Има ли причина да се безпокоим, при положение, че правим опити едва от няколко месеца?

Коментари

2.   Прияте - да не живееш в средните векове?

Има медицина!!!

Отиваш в болницата - правиш си тест на семето (вярно малко жегва ЕГОто), водиш жена ти - нея я изследват също и разбираш причината.

3.   За съжаление животът, който водим не е много здравословен, за това може да има много, много причини бебето да се бави. От банални неща като стрес и нерви, до сериозни заболявания. Обаче един съвет. Не превръщайте правенето на бебе в идея Х! Преди години и аз имах същия проблем, всеки месец изчисления на овулацията, тестове... и не, не и не. Накрая отидох на лекар и докторката ми каза следното "Момиче, деца се правят с любов, не с календар и термометър! " И е права. Колкото повече се вманиячавате, че задължително трябва да стане, колкото повече се побърквате да изчислявате "благоприятните" дни, толкова по-малък е шансът да стане! За това идете на преглед за да изключите здравословен проблем и ако се окаже, че проблемът е само на нервна почва, просто изхвърлете календарите и термометрите и идете на почивка. Нямаш идея колко много деца се зачеват случайно по време на отпуските. Точно защото тогава не бързате за никъде, не сте под стрес и можете напълно да се отдадете на любовта си. За това никакви изчисления повече. Отпуснете се и се наслаждавайте на факта, че сте заедно, а бебето, ще се появи когато трябва.

5.   Естествено, че теста може да сгреши. Нека направи и друг. Но ако закъснението продължи, на лекар. Не при всички става от първия път. Това, че с първата ти жена е станало, нищо не значи. Но и правите опити от скоро. Знам, че трябва поне година да се опитва и ако не стане, се тръгва по доктори. Разбира се възрастта също е фактор. Ако е над 35 може и по-рано да потърсите консултация.

6.   Срокът ако въобще може да се каже така е 1 г. По принцип причините се делят 50 на 50. Не си го поставяйте като самоцел. След 1 г. си направете изследвания, ако сте още познат 30. Ако сте над 30, е да го направите след шестия месец. Но ако това ви е самоцел и всеки месец треперите над поредният тест, повярвай ми няма да стане. Дори и да сте физически здрави, психиката ще е в основата.

7.   Брато не гледай на всяка жена като на инкубатор, който ще ти ражда веднага

8.   Нека си види хемоглобина , да яде здравословно без фаст фууд . По принцип тестовете отчитат правилно , ако има бледа втора черта също може да е бременна . Не го чакайте и гио мислете .

9.   Пробвайте, хранете се добре и си пуснете едни изследвания за хормоните.

10.   Възможно е тестът да не е верен. За по-сигурно отидете в клиника и си направете кръвни изследвания за човешки хормон гонадотропин (ЧХГ). Успех! :)

11.   Понякога при здрави млади хора отнема 8, 10 месеца.
Възрастта си се отразява. Направете си изследеания и двамата и когато се успокоите и спрете да броите дните на закъснение ще стане

12.   Да не пие противозачатъчни?

13.   Усещам нетърпението ви, но зачеването е интимен акт, който не можем да форсираме. Няколко месеца действително не са никак много, за да отсъди, че нещо не е наред.

Не превръщайте създаването на живот в идея-фикс. За ваше добро и за доброто на бебето. Нещата ще се случат, когато се отпуснете. Когато започнете да правите любов за удоволствие и спрете да се притеснявате ще стане или не. Е, ще стане! Успех!

14.   Понякога отнема повече време. Имам познати, които нямаха никакви проблеми с първото си дете, може да се каже, че успехът беше на лице още от първите опити. С второто дете им отне повече време. Ходиха на прегледи, всичко беше наред. Опитваха около година-две, после се отказаха, а сега второто им дете е вече на седем години и всеки ден кара колело на улицата пред тях. Можете да се прегледате, просто за всеки случай, но не се притеснявайте и не се обсебвайте от мисълта за бебе. Понякога тестовете лъжат, ако менструацията не започне до няколко дни, то нека жена ти си запише час за гинеколог.

16.   Автора: Жена ми забременя.

18.   Да сте живи и здрави авторе, един прекрасна бремнност на жена ти и всичко най-хубаво.

19.   Браво, кога се очаква и след колко време стана?

20.   Честито, много се радваме за теб :). Успех и чного щадтливи моменти!

21.   Автора

Очаква се през май-юни. Много сме радостни. Не знам дали си въобразявам, но тя става още по-красива сега. По принцип е красива жена, но сега ми се струва още повече. Вярно, че е едва във втория месец, но наистина. Ядат и се предимно млечни продукти. Не и се яде месо и сладки неща, въпреки, че похапва. Аз по принцип се старя да купувам само качествена храна, а за нея още повече. Купувам само домашни яйца, домашно масло, сирене, кашкавал. Не купувам пилешко месо, защото хранят пилетата с боклуци и ги тъпчат с хормони. Купувам домашно месо от пилета, пуйки, патици, гъски, зайци. Хапваме телешко и свинско също. 2 пъти седмично готвя различни риби. Сега е сезонът на зимните салати с настъргани моркови, цвекло, ряпа, алабаш, земна ябълка. Редовно ги похапваме. Направил съм и хубава царска туршия. Всеки ми поръчва различни плодове (грозде, ябълки, круши, банани... ) и ядки. Впрочем, готвач съм и сега ми е особено готино да готвя за нея и бебето.

22.   Ето един мъж, който готви. Жалко, че моят не може, браво много добре се грижиш за жена си.

23.   Слава богу! Вече ще престанеш да я натискаш психически...

24.   Нещо се случва със семето на мъжете.

Напиши във Ютюб 'is male fertility in crisis' и виж клипа предоставен от вестник 'Икономист'.

Няколко минути е и е анимиран. Дава информация.