Споделена история от Семейство

Делите ли децата?
Здравейте. Обръщам се към родителите, които имат деца от различни партньори и по-скоро към бащите с деца от различни майки. Делите ли ги? Обичате ли ги еднакво? Има ли разлика в чувствата и отношението към детето, което е останало с майка си и това с което живеете? Надявам се на искрени коментари. Благодаря.

Коментари

1.   Разведен татко съм на 34г с момче на 5г.
Сега с жената до мен имам още един син на 1г.
Тя няма деца от друг брак.
Никога по никакъв повод не ми е минавала и няма да ми мине тази мисъл да деля едното от другото или да го обичам повече и т. н. Колкото едното ми е дете толкова и другото.
Единствено изпитвам тъга към големия ми син, че израства без баща, но... стискам зъби и това е.
Въпроса ти е риторичен-надали ти би обичала повече едното си дете от първия брак в сравнение с това от втория, и в двете тече по равно от твоята кръв.

2.   Човек е привързан повече към хората с които живее.

3.   Да има такова нещо. Дори и да не иска се влияе от новият си партньор и не го осъзнава. А когато тя/той е чепат, живеят заедно имайки общо дете разликата е факт. В нашето семейство тяхното общо дете получи много грижа, частни уроци, престижно училище, брекети да му се изправят зъбите и какво ли още не. Аз ходех с потник педя над кръста, защото никой не се сещаше, че ми е умалял, нямаше частни уроци, кандидатстване, завърших кварталното училище и после смотан университет в провинцията. Докато общото им дете го влачеха на какво ли не, аз седях като ненужна вещ, пред кабинета за брекети, или чакайки да свърши поредният курс или урок...

4.   Според мен винаги има любимо. По - скоро ще ги делят ако едното е биологично, а другото не е.

5.   Най-добре става с триона.

6.   И 10 деца от 10 различни майки да имам еднакво ще си ги обичам. Мисля, че и при жените би трябвало да е така. Кръвта вода не става.
М33

7.   Забелязал съм, не само тук в сайта, но и в реалния живот, че мъжете ги притеснява жената с дете това, че от към финанси, т. е трябва да дават от тях за чуждото дете, че баща им може да е фактор в живота и все ще го виждат, че трябва да заделят от времето си за чуждото дете.
Докато при жените ги притесняват ей такива работи като при авторката, дали ще обича нашето колкото първото му, дали ще намира време за нашето, все безпочвени притеснения, но разбира се има и изключения, но те са пи-скоро, ако бащата не струва да зареже изцяло детето от първата си жена и така му е най-лесно, а още по лошо е, ако новата му жена го подстрикава за това.
Децата са си деца и отношението им към нас и към хората като цяло зависи изцяло от нас, не бъдете егоисти, егоцентрични и алчни типове

8.   В природата на всяка жена е да иска всичко за детето си. При втори брак с дете всеки разход по първото в очите на мащехата са пари хвърлени на вятъра и всяка секунда внимание към него е пропиляно време. Затова много добре си помислете дали тя ще е съгласна да не се делят децата. Според мен всичко отива по второто, по простата причина че то си има здраво семейство а на първото се гледа като на натрапник, част от брак който е разрушен.

9.   Да делиш децата си е пълна простотия, която само много прости и малодушни хорица могат да сътворят. Няма какво друго да добавя.

10.   Всеки човек ще ти каже че не би делил децата си и че ги обича еднакво и това е вярно, той говори искрено, докато не стане въпрос за пари. Защото едно е да виждаш пред теб детето ти да страда от нямане, съвсем друго е да знаеш че си му дал малко, но да си казваш "другият родител ще се погрижи". Помисли само колко деца в България днес са на минимална издръжка от 128лв от единия родител, нима едно дете е възможно да живее добре с 250лв, ако и двамата даваха такава издръжка. Ато сметнеш разходите му за дрехи, обувки, храна, ток, вода, лекарства и витамини, пътни, телефон, компютър, интернет, учебници и тетрадки и вс което едно дете в 21 век има нужда, дали 250лв са достатъчни.

12.   Затова ви се казва да не се развеждате, ама не та не! Той се оженил пак и си гради спокойно новия живот, а вие се занимавате с проблема дали дели децата и как да изкараме месеца.
Колко наивна трябва да си да си мислиш, че ще продължи да ти налива пари при положение, че има ново семейство?
Всичко се дава за второто, а на теб издръжка която трябва да ти стига за всичко. Че и мъж няма да си намериш, както стана ясно в другата тема.

13.   Лесно е да се каже "децата от различни бракове не трябва да се делят", трудно е обаче да се изпълни. Факторите са комплексни, колкото и да се стремим да опростяваме нещата в повечето случаи "моето си е мое" наделява при единият родител.