Споделена история от Семейство

Бъдещата ми свекърва
Здравейте! Моля за вашата помощ. Отново тези свекърви. С приятеля ми сме заедно от три години. Живеем заедно, всичко е като все едно сме женени. Много се обичаме, както той така и аз, но майка му не се спира даже и в чужбина. Тя живее в чужбина от години, но не спира да се занимава с мен. Знам че живота наказва жестоко и дано да е така, защото само аз знам какво съм преживяла. Историята е дълга, но накратко. Тя и дъщеря й ми съсипаха нервната система, не спя спокойно, нощем сънувам кошмари и скачам като луда, пия хапчета и ден и нощ, а съм на 21. В социалните мрежи пише всякакви статуси за мен, споделя снимки с лоши пожелания и че живота ще ми го върне тъпкано. (Това че отдалечавам сина й от нея) а тя горката не го заслужавала. Както ви споменах тя има и дъщеря. Няколко пъти им давам шансове а те ме обиждат и ме блокират. Бъдещата ми свекърва и нейните приятелки ме обиждат на коментари на нейните статуси, а когато аз веднъж реших да напиша статус, че родителите ми са ме възпитали да уважавам този, който уважава мен, тя ми коментира с емотиконки, които се заливат от смях. Пише също че човек сам трябва да си спечели уважението а не да се бута, както аз правя. И аз не мога да си обясня как 43 годишна жена уморена от работа сяда да пише такива неща, които подхождат на малко дете. Приятелят ми не говореше с нея месеци точно за това нещо, но преди два дни, когато разбра че баща му е пребил майка му от бой, на него му се скъса сърцето и веднага й се обади, а след това ме попита дали се радвам. Скарахме се и той ми каза “какво искаш ти от горката ми майка”, което ме съсипа. Кажете ми какво да правя вече отново си говорят и са си близки. Убедих се че наистина кръвта вода не става и понякога си мисля, че цял живот се обричам на страдание. Забравих да кажа че майка му и сестра му обиждаха моята сестра с най-обидни думи, просто защото когато двете ме нападнаха в едни коментари, сестра ми ме защити и те й налетяха. Незнам какво да правя, мисля си да си отида и да го оставя известно време сам и когато ме потърси да му кажа че трябва да се отдалечи от онези двете, за да бъдем добре ние, защото те не ми дават шанс и не се получава.

Коментари

1.   Бягай с 200 и от бъдещата свекърва и от бъдещия си мъж....
Един мъж, който застава на страната на майка си в такива семейни псевдовзаимоотношения е мамино синче и пълен льольо....

2.   Я си бий шута и толкова, явно не си желана по някаква причина, какво се буташ? Животът си е твой ама как ще ги издържиш тия хора? Все пак си мисля, че има някаква причина и че споделяш половината.

3.   Правилно. Първо ги блокирай във всички социални мрежи и след това събирай багажа и да те няма. Не мога да повярвам, че така наречения ти приятел толерира подобно отношение към теб. На майка му и този бой й е малко... Аз също имах проблеми със свекърва, с която живеехме в една къща, и много добре знам какво ти е, но съм с мъжа си тъй като си взехме апартамент и се изнесохме, за да сме далеч от нея. Сега не си комуникират и всичко е ОК. Ако мъжът ти не те подкрепя, просто вън. Не си заслужава на 21 да търпиш подобен тормоз от поредната психично болна лелка.

4.   Тези явно са много прости. Или са циганки или някакви много много прости жени от провинцията. И моята свекърва ме дразни, но е класи над твоята. Твоята е болестно състояние в комбинация с простотия. Приятелят ти дори да й се разсърди, той си й е син и няма как да ги разделиш. Той си я обича и е по вероятно във времето като му премине вклюбването в теб да не изпитва никакво уважение. Цял живот ще си имаш проблеми с тази жена. А и щом се бият, бягай далече. Зарязвай го тоя. Той не е виновен, той не може да смени майка си, но ти заслужаваш ли това?

5.   Първо спри всякаква комуникация във фейсбук с тях. Махни ги въобще. Нищо не печелиш от комуникацията с тях и вместо да си живеете ти чоплиш ли чоплиш. Второ вие сте големи хора и си живейте живота. И трето осъзнаваш ри, че един ден може де си на мястото на ошамарената???

6.   Не знам колко я е бил бащата, но малко ми се струва. Синът й не е говорил с нея месеци и първата й работа като се чуят е била да го насъска срещу теб. Аз лично се радвам, че са й приложили физически тормоз - заслужава го за емоционалния и психически такъв, който прилага на теб (той е много по-опасен).
На 21 не трябва да си с разклатени нврви и да пиеш успокоителни. Дъртите свекърви не могат да приемат, че синчетата им са порастнали, станали са мъже, сформирали са собствено семейство и то е приоритет пред родителите. Това са напълно нормални неща и са част от израстването на човека. Като не ги приемат - да ходят на психолог да им лекува психичните проблеми. Лошото е че в случая тровят и теб и твоето здраве.
Съветът ми е просто да ги блокираш във всички социални мрежи, за да нямат никакъв достъп до теб. Намери си квартира и се изнеси като обясни на приятеля си, че не можеш да живееш така и не искаш цял живот да бъдеш тормозена от майка му. Бъди непреклонна в решението си да се изнесеш и го направи. Той ако е мъж на място и те обича, ще те последва, ще премисли приоритетите си в живота и ще прекъсне контакт с тази токсична жена. Ако не, ще намериш друг - на 21 си все пак. Успех :)

7.   Знаеш ли, миличка, точно снощи си говорихме за фейсбук и малкият ми син (на 21 е) заяви, че на хора над 28 години трябва да им се забрани достъпа до фейсбук. И е прав да ти кажа, нищо че беше в кръга на шегата. Разбирам те чудесно и ти пожелавам кураж и железни нерви. Спри да четеш глупостите на свекито, не ѝ обръщай внимание - по-лесно е отколкото си мислиш, ами ако живеехте заедно? Радвай се, че е на майната си. Обаче пред сина се въздържай от лоши думи за нея, ще сгрешиш.

8.   Блокирай я и да не ти пука. Важното, че е далече! Нека някой се обади на мъжа й, че дъртата има любовник и тогава ще има екшън.

9.   Номер 7, хайде сега да си признаеш как нацъка на всички коментари по една звезда, а на себе си - пет, само и само да заблудиш авторката, че 6 човека й даваме грешни съвети, а ти си права. Викаш й миличка, нареждаш свекито, че говори глупости (уж си на нейна страна и я разбираш) и след това съвсем “добронамерено” я съветваш да търпи тормоза, който й се прилага, и нищо да не казва на мъжа си (да може мама да си го подковава на спокойствие и той никога да не се усети, че има нещо нередно в поведението й). Много си хитра, няма що. Сигурно се припозна в образа на дъртата свекърва и реши да изтормозиш момичето - колко благородно.
Авторке, да се спре тормозът от дърта свекърва има два начина - 1) казваш, че не си ок, мъжът ти те подкрепя и намирате решение да спрете токсичното влияние заедно и 2) казваш, че не си ок, мъжът ти не те подкрепя, приключваш връзката и се изнасяш. Но винаги трябва да си кажеш - мълчанието не е решило нито един проблем и никой не е длъжен да търпи тихомълком тормоз от роднини в името на любовта си. Ако един човек те обича, той няма да позволи който и да било да се държи така с теб.

10.   Хахахахахх, как може от такива глуппости да си разбивате нервите? Фейсбук, моля Ви... Наистина бих ги блокирала плюс една майна на изпроводяк. Сериозната част обаче е с боя - не бих имала работа с хора, за които това е нормална част от живота.