Споделена история от Семейство

Майка ми!
Здравейте, пиша тази история с надеждата да получа съвет и подкрепа. Аз съм момиче на 19 години, живея с майка си, а баща ми живее в друг град не са разведени, но просто не се разбират... Разочарована съм от постъпката на майка си. Тя постоянно си чати и говори с някакъв нейн стар приятел, който живее в чужбина. С други мъже също го е правила. Тя покани този мъж вкъщи против моята воля. Не знам аз ли не съм нормална, че не одобрявам действията й? Опитвам се да я разбера но не мога. Подозирам я че има нещо повече от приятелство. Не знам как да постъпя и да кажа на баща ми нищо няма да се промени, не искам и да занимавам брат си. Объркана съм, не знам как да постъпя.

Коментари

1.   На 19 нито ти е времето, нито мястото да следиш майка ти, да и определяш с кого да говори, спи.....на 19 си гледай твоя живот.

2.   Щом са разделени с баща ти, тя може да си намери приятел. Какъв е твоят проблем? Ако считаш, че той не е добър човек, е друго нещо.

3.   Кое не можеш да разбереш. На 19 години си, не си на 7. Майка ти сигурно си търси компания. За секс не си ли чувла? На 19 години някой жени вече деца имат, ти не можеш да разбереш защо майка ти си чати с мъже. Какво имаш да удобряваш ти? Утре като си намериш гадже и майка ти не го удобри, ти ще я послушаш ли? Едва ли. Чак пък и против волята ти го била поканила. Твой ли е апартамента? Остави майка си, да си живее живота. Майките не са роби на децата си. Отгледала те е, ако иска и ново дете да си роди, това си е нейна работа.

4.   Може да не одобряваш колкото си искаш, но това не е твоя работа.
С какво право се опитваш да диктуваш на маика ти кого може да кани и с кого да говори? Не мислиш ли, че е нахално?
На 19 си, ако не ти харесва, може да се изнесеш.

5.   Нямаш причина да си объркана. Гледай си своя живот, и остави майка си да си живее нейния. Нали са разделени с баща ти! Да не мислиш, че той се е замонашил, и не поглежда друга жена! Ясно е, че няма какво да направиш, майка ти има нужда от приятел, а и не е склонна да ти се подчинява. Но пък вече си голяма, и можеш спокойно да се изнесеш, щом обстановката в къщи не ти харесва.

6.   Майка ти си има своите... женски нужди, които е нормално да задоволява. Не знам дали вече си започнала да задоволяваш твоите, но не може да се разочароваш от това, че другите го правят. Моята е широко скроена жена. Преди време, което ученик ме завари сам да... заеолявам моите и не се разачарова. Просто ми обясни, че това са нормални неща, но трябва да внимавам да не стават такива засечки и живота си продължи.