Споделена история от Семейство

Семейството ми ме спъва надолу към провала
Привет на всички! Аз съм от този тип хора, мечтателите, които мечтаят за съвършеният розов живот, изпълнен само с позитивизъм, сладки думи, незабравими изживявание и т. н.
Семейството ми обаче е поело задачата да ми напомня, че леко се отклонявам от реалността. Дотук историята ми може да звучи нормална но в следващите редове ще разбере защо заглавието е такова.
Приятно ли ще Ви е скъпи читатели всеки ден от малки да Ви повтарят, че нищо не става от Вас?
Приятно ли ще Ви е скъпи читатели ако постоянно ви тъпкат до основи самочувствието и не Ви позволяват да го издигнете дори за кратко?
Приятно ли ще Ви е скъпи читатели ако искате да споделите чувствата си но няма кого от семейството Ви да разбере защо сте така тъй като сте от различни вселени?
Смятам, че отговора на тези три въпроса би бил НЕ!

От малка скъпи читатели аз се чувствам толкова неоценена и неуверена благодарение на моите родители, които вместо да ме подкрепят и да се гордеят с мен те всеки път ми казвата, че от мен НИЩО не става! Повярвай те ми много пъти съм искала да си тегля чертата. Знам, че може да ме мислите за луда но аз имах чувсвото, че живея в Ада. И до днес продължават да ме тормозят а вече съм на 22 и все още нямам увереността благодарение на тях. И постоянно си повтарям, че нищо не става от мен благодарение на тях. Имам нужда от съвет как да започна да не им обръщам внимание на безмислените приказки спрямо мой адрес. Ще се радвам ако получа помощ и подкрепа. Все още вярвам, че съществуват добри хора, макар и много рядко срещани. Това е от мен. Единственото, което ще Ви кажа е да бъдете уверени в себе си! Бъдете себе си!

Коментари

1.   Ами покажи им ще ставаш изнеси се бачкай и си живей живота с абсолютно редки контакти с тях и ще видиш че ще се променят.

2.   Ами добре, че те спъват, а не те бутат надолу към провала, че тогава е лошо. Не пишеш дали работиш, дали учиш, изобщо освен, че искаш "розов живот", друго не виждам. И е срамота на 22 години да разсъждаваш, да се изразяваш и да пишеш като осемгодишна - дори и заглавието ти е сбъркано.

3.   Родителите могат да ти дадат само онова, което сами притежават. Вероятно самите те имат проблем със себе си и по някакъв начин смятат, че ти помагат.
Не очаквай от тях да се променят, но не им се сърди. Фокусирай се върху себе си, гради увереност на база успехите си.
Поставяй си цели, чието изпълнение ще ти носи удовлетворение. Силата да бъдем такива, каквито желаем, е в нас.
И поставяй повече акцент на силните си страни, а не на това, което в момента ти липсва.

4.   Вместо да ги обвиняваш, се изнесли и пробвай живота сама

5.   Като си на 22, се изнасяй, за какво ти е да продължаваш да живееш с такива хора, които са си кухи лейки отвсякъде-и бездруго има момичета-ученички, които са готови да се изнесат, веднага щом станат на 18-ще работят, ще следват, ще плащат наем, но да не са с техните никога вече! Просто няма смисъл-те ще действат като станат на 18, а ти какво чакаш, че не действаш? Ти си под постоянен стрес, не го забравяй! Просто си намери свястна квартира, с момиче най-добре, ще може да си делите и наема, премести се в друг град, ако трябва, на вашите не им казвай къде ще живееш, изтриваш им всички номера, приятелства в социалните мрежи и започваш на чисто-намираш си една доходоносна работа и си уреждаш живота! Желая ти успех!

6.   Ако реално е така - изнеси се на пръв план. Предполагам, че ако всеки ден ти казват подобни неща - значи живеете заедно. Няма универсална формула за оправянето на този проблем, а той е дълбок и труден за разплитане, поне от моите наблюдения с познати. Друг съвет, който мога да ти дам, е ако нямаш човек до себе си - да си намериш, тъй като ако е точният, той може да ти възвърне увереността, да те подкрепя, обича и да градите заедно. Психолозите, ако можеш да си позволиш, също работят с такива проблеми, опитай и с тях! Има и едно нещо, наречено "Семейни констелации", за което съм чувал, че помага в подобни ситуации, но лично не съм посещавал. Ако искаш го провери, прочети и дано намериш решение на проблема!

7.   Привет авторке, на 32 съм, минал съм през същото. Като бонус - всекидневен жесток бой върху мен и сестра ми. Знаеш ли, много е трудно, но не и невъзможно да го превъзмогнеш. Първо и най-важно, отдели се от семейството си, живей сама. Следваща точка - не им позволявай да ти се бъркат. Ако вземат да ти ги говорят такива, тегли им една. Срещай се с уверени и успели хора. Ако трябва, сведи контакт с вашите до минимум. Може да потърсиш и психолог - ако уцелиш на добър, ще ти помогне с промяна на нагласата.
Успех!

8.   до 5 от 2
Интересно ми е каква "доходоносна работа" предлагаш да си намери авторката - аз не виждам потенциал и някакви умения, споменати в историята? Ако не те затруднява - сподели някоя идея!

9.   В твоите изречения, "скъпи читатели", трябва да е заградено със запетаи!