Споделена история от Семейство

Какво съм му направила..!?
Здравейте! момиче на 13 години съм. Имам проблеми с баща си. От няколко месеца той се прибира от работа и е страшно изнервен. Постоянно намира някакви начини да ми се скара или понякога да ме набие.
Днес на пример майка ми се прибра и й беше лошо. Тъй като цяло ден не беше яла ме помоли да й сложа нещо. Аз естествено отидох в кухнята, но след малко дойде и баща ми.
Аз сложих 2 Филий хляб на плота, а той започна да ми вика неща от сорта на:, , Виж какво правиш, лайно такова.! После кой ще чисти след теб.? "
За такива обиди съм свикнала. Наричал ме е и : мундар, пикла, лигла, глупачка и т. н.
Започвам дори да си мисля, че според него съм курва и проститутка само защото по едно време от лятната ваканция започнах по- често да излизам с приятели.
Та, обратно към днешна случка. Аз го помолих да не ми вика, но той така само се ядоса повече. Каза ми да си меря приказките и да говоря така само на приятелите ми. След това ме ритна в кръста и ме бутна като ми каза, , Махай се от тук, боклук мръсен! ". Сега кръста ме боли и ми е трудно да сядам и ставам от леглото.
Говорих с мама, тя се ядоса и отиде в другата стая. После се чуха викове и тя излезе.
По принцип баща ми не щати и майка ми. И на нея й вика, дори понякога бие и нея.
Имам сестра ( по малка от мен ) и мисля че тя е единствената по изключение.
Баща ми преди не беше такъв, но истината е че сега дори не мога да го позная.
Понякога се само обвинявам и съм си мислила такива глупости.
Пиша това защото имам нужда да споделя с някого. Благодаря ви!

11. 08. 2018г.

Коментари

1.   Миличка, много много съжалявам че баща ти се държи така с теб. Трябва да знаеш че това не е нормално. Ти не си виновна, вярвай ми. Баща ти е простак, извинявай, но това е истината. Нормално е един баща да се кара от време на време ако нещо не се държиш както тряжва. Да те накаже да не излизаш или без телефон. Да те плесне по бузата дори. Но един добър баща никога не би унижавал дъщеря си. Никога не би я обиждал. Никога не би упражнявал физическо насилие над нея. Този човек е лош съпруг и баща. Това че е изнервен от работа не е оправдание. Много съжалявам. Имай търпение. Гледай да се учиш добре за да може после да влезеш в университета и да избягаш. Без обучение не става. Не си самичка. Виж, имаш си приятели, това е хубаво. Бъди силна и не се отчайвай.

2.   Ужас. Как майка ти не го е напуснала.

3.   Запомни едно: ти нямаш никаква вина! Понякога възрастните имат проблеми и неволно ги прехвърлят върху децата си. Това е несправедливо, запомни го и не го допускай някой ден, когато имаш свои деца.
Споделяй всичко на майка ти. Тя трябва да те защити в тази ситуация. Ако не може, то тогава има институции, които могат да ви помогнат.
Но пак повтарям - ти не си виновна. Никога не го забравяй.

5.   Така е в България, бащите са изроди, а майките истерички, просто ги отбягвай друго едва ли можеш да направиш.

6.   Баща ти е боклук, тъпчат го на работа, а после той вас вкъщи...
Много ”мъже” са такива за жалост.

7.   От авторката:
Много ви благодаря!