Споделена история от Семейство

Аборт
Нека започна така: споделям историята си само, за да получа отговор за рисковете и колко възможни са те! Абсолютно никакво решение не съм взела, а време нямам - може би два дни!
Историята е следната... Със съпруга ми сключихме брак преди малко повече от два месеца, след което веднага съм забременяла, най - вече защото той много обича деца и много искашв да си има! Аз съм на 19 години, не записах да уча и заминах при него в Германия, за да живеем заедно, ноо в един слънчев ден се скарахме прекалено и се наложи да се прибера в България с идеята да правя аборт понеже той не искаше детето и мен, а не виждам почти никакъв шанс да се справя на тези години без бащата да е до мен! ... Точно на деня когато щеше да е аборта той промени всичко, обади се искашв детето и твърдеше че ще се справим заедно без да се разделяме, .. Е да, но два дни след като отказах аборта той стана категоричен, че иска аборта и да забрави за нас, а в случай че за аборта е късно ще направи всичко възможно той да вземе детето когато се роди!
Общо взето ме постави в положение, в което дори не съм си представяла, че мога да попадна, ноо ето на...
Съгласиха се да ми направят аборт в Търново след 2 дни понеже днес е петък, но доколкото разбрах рискът е много голям защото съм в 11 седмица и 3 ден (горе долу толкова)... Дилемата ми е ужасна!! Бих била изключително благодатна ако някоя е правила аборт в тази седмица да ми сподели как е минало и в действителност риска за безплодие и всичко останало прекалено голям ли е? ... Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Правила съм но по-рано, най-добре питай лекаря. И не слушай той какво ти казва, реши сама според думите на лекаря. Ако правиш аборт после си почивай, лежи си, хапвай солено да не ти пада кръвното и прави каквото ти каже доктора. Не е страшно, аз имах месна упойка, успех момиче, дръж ни в течение

2.   Манипулант. Как ще ти вземе детето в Германия ли ще го гледа, на работа как ще ходи. Глупости. Кой ще му го даде.
Имаш ли семейство, подкрепа. Иначе ще си плаща издръжката и това е.
Поговорете като разумни хора. Това е дете, има риск за теб. Ще го гледате двамата. Мислите за новият живот и отговорността, която имате.

3.   Риска си е риск. Може някоя да го е направила и да й се е разминало безплодието, но не се знае при теб как ще е.

4.   Разведи се с този нещастник, направи аборт и продължи напред, млада си все още имаш време да промениш бъдещето си!

5.   Извинявай, ама си си легнала с ПЪЛЕН КРЕТЕН! Това е ОТГОВОРНОСТ за цял живот, а не е "иди ми - дойди ми" - днес така, утре иначе!
Ясно е, че с него нищо няма да излезе. Нито ще може да ти вземе детето - забрави ги тия глупости.
Въпросът пред тебе е: искаш ли го или не това дете, и ако да - дали си готова да го гледаш сама или с подкрепата на родителите ти.
Игнорирай напълно бащата-идиот (това за мен не е човек, ама изобщо... ), и стискай палци детето ви да не прилича на него...

6.   Ако няма да се справиш го махни. Аз имам спонтанен аборт в 11 седмица. Тежко е, жалко че си попаднала на такъв мъж. За други деца винаги можеш да имаш.

8.   Какво реши, авторке?

9.   Доколкото знам аборти се правят до 12 седмица. Каквото и кажа, вече е късно. Поне сподели какво се стана с теб.

11.   Абортът е убийство!!! Авторке, не прави това, цял живот ще съжаляваш! Не погубвай един човешки живот, не погубвай душата си!

12.   На 19 години направих аборт. Момчето не искаше да е баща, аз нямах нищо, което да дам на детето си. И не го родих. Сещам се за това дете почти всеки ден в изминалите 23 години. Много ми е мъчно за него. Все се опитвам да си го представя. Трудно е да решиш в такава ситуация. Много е трудно. Но за теб най-важното е да се отървеш от момчето. Той не реагира нормално и това няма да се промени. И всички важни решения ще взимаш ти и ти ще им носиш последствията. Представи си такъв живот в следващите 60-70 години. Ужас.