Споделена история от Семейство

Свекървами е много властна
Здравейте, имам сериозен проблем със свекърва си, знам че темата е доста изтъркана, но става въпрос и за детето ми. С моя мъж сме заедно от 10 години, а от 7 сме семейство, имаме едно дете-момченце на 7 годинки. Още от самото начало свекърва ми под влияние на зълва ми се опита да ни раздели, но мъжа ми не поддаде, напротив обърна се срещу тях и застана до мен, както е и до ден днешен. По съвестната от по- възрастни и опитни жени, поех инициатива като по- малка и оправих нещата. След сватбата започнах да ги наричам майко и татко, тъй като те живеят в малък доста консервативен град, но на мен не ми пречеше, тъй като ги бях приела. След няколко месеца родих момче и го кръстих на свекъра ми, ето тук започна всичко, макар че живеем далече, тя иска да ходим при тях всеки уикенд, в момента който пристигнем тя вземе детето и никой не може да и каже нищо, при нея спи, тя го храни, докато беше малък беше добре защото аз си почивах, но той порасна, ние го отделихме в детска стая да спи сам, храни се сам, всичко прави сам, самостоятелен е, а тя се държи с него като бебе. Най -лошо е през лятото, тя не пита дали ще го заведем, а направо нарежда кога, защо и колко. В последно време започнах доста да противореча, защото не смятам че тя е човека който да възпитава моето дете.
Само да допълня, дъщеря и също има дете което няма и годинка, но при нея няма такива работи.
Моля за съвети.

Коментари

1.   Вариантите са два:
Правилният: двамата със съпругът ти да НАЛОЖИТЕ вашите си правила и с твърди откази за нещата, които не само не са полезни, а и си вредят на детето. Ваканции при нея когато кажете вие, защото "имаме вече други планове"
Грешният: мъжът ти сам да е "лошият" и директно да каже новите правила, които или спазва или няма ваканции с малкия.
Най-лошият би бил ти да и го ринеш сама (аз бих я отрязала на мига, но ти ми изглеждаш слабохарактерна) и ще имаш двете змии и май и мъжът ти... щом досега не се е намесил.
Момче на тази възраст вече има ерекция, казвам го с най-чиста мисъл, но прочети или потърси психолог и поговорете. Може и ще му стъжните бъдещето на младеж и мъж после.
Не може да има ерекция, да опознава нови промени в тялото си, и там да е баба му да го гушнала, емоционалният "ритник" ще е...

2.   Следващия път, когато ви "нареди" кога да заведете детето, кажи, че не можете, защото имате нещо планирано. Така сте я научили, сега трябва дя я отучите. Иска се воля и твърдост. Не бива да се страхувате, да не нараните чувствата и.

Дядо Торбалан

3.   Как се е обърнал срещу тях и е защитил теб като ходите всеки уикенд при тях. Аз на твое място щях да ходя макс 3 пъти годишно. Не си длъжна да ходиш и да им поднасяш детето на тепсия - то е ваше, а не тяхно. Имате нужда от време като семейство без бабки и дядовци.

4.   Тя искала да ви раздели, ти се мъкнеш с мъжо и детето... Само докато разбера, че е искала да ни разделя и ще прекъсна всякакъв контакт. За какво ти е тази змия покрай детето? Не само че явно не те уважава като родител ами и ще пренебрегва мнението ти и ще го настрои детето срещу теб. Ако знаеш английски прочети дали е полезно да имаш такъв човек покрай детето си. В Бг масово е тема табу да забраняваш контакт на баба и дядо, но ако са злобни и те унижават, необходимо ли е и добавя ли стойност комуникацията с такъв човек на детето? Ти го учиш с поведението си като не я режеш, че е нормално да не уважаваш хората, както и обратното - да толерираш подобно поведение.

6.   Според мен говори някакви работи на детето ти относно теб, когато Ви няма. Един ден то ще порасне и ще каже "не вие ме отгледахте, а баба ми"