Споделена история от Семейство

Несемейство
Здравейте!
Накратко ще споделя какво ми тежи. Жена съм на 33 години, имах връзка с мъж, с 5 години по-голям. До преди година, семейството ни, аз, той и котето, беше най-сигурният и важно нещо в света ни. Когато тръгнах на работа станах емоционална, чувствителна и обидчиво. Той също е такъв. Откраднаха ни котето и в караниците тази предишна сигурност изчезна. Сега не знам у сме ли връзка, в следващия.юомент се разделяме, за сериозни и злободневни неща. От емоции всичко отиде по дяволите. Моят съвет: не позволявайте на моментната емоция да определя важните неща в живота ви, не позволявайте на емоциите да ви отклоняват от целите, които имате, защото ще изгубите.дори целите си
Ще загубите и себе си. Когато емоцията ви контролира, смислените неща ще са или минало или непостижими
Когато вие контролирате емоциите и себе си в тях, смислените неща полека ще ви дават сила и посока, за да постигнете нещата за които е говорено.Аз изгубих тази битка, но след мен ще дойдат други и нека те извоюват моите мечти, моето семейство и моето дете.

Коментари

1.   Я доуточнете с котето какво стана, че ми стана интересно.

2.   Успокой си, просто не сте били един за друг. Хората, които наистина се обичат такива неща не могат да ги разделят, даже не им и влияят. Ако сега не се беше случила раздялата между вас, то със сигурост щеше да се случи след 10тина години, когато вече сте и с дете и драмата щеше да е много по - голяма. Явно и двамата сте били заедно просто по инерция, както са и маса хора за тяхно нещастие..

3.   Ами всичко зависи и от това, с какъв човек го правиш. Ти и да си залюхана, ако той беше стабилен, нямаше да се стигне до тук...

Ама знае ли се... може и да е бил стабилен, ама да си е казал: "С такава като тази няма смисъл... Колкото и да съм стабилен, все някога и на мен ще ми падне пердето и ще я изхвърля... "

В моя род има такъв случай - братовчедка на майка ми, твърде "емоционална" и горделива - събираха се с мъжа си, разделяха се... Ама междувременно и две деца бяха направили. Момчета... Които израснаха с впечатленията от чудесното им "несемейство". Е, познай - и двамата не успяха да се задомят и деца да създадат... А са по-големи и от тебе даже с няколко години.

4.   Хайде, като даваме съвети, да сме трезви!

5.   Жено в главата ти е пълен хаос.
Успокой се, седни и си подреди мислите за да ти потръгне в живота

6.   Има една българска приказа.
Дългите черва котка ги яде.

Не е причина котето, дето го откраднали.
Липсата на перспектива, липсата на дете, спойкта липсва.

Хиляди примери, ходили, ходили пет години и се разделили.
Срещнал жена след два месеца се оженил.

Ами така е, перспективата е важна.

За какво се "ходи" с години?
Или имате нещо общо, дете най-вече и то прави спойката, или просто другият е полов партньор докато не си омръзнете.
Имам и аз едни такива близки около мен, аз им казвам в прав текст, че са тръгнали за никъде. Ама те се опознавали> рън, дрън. Каква е целта да ходиш с някой? Изключително погрешни са днешните представи за семейния живот.

7.   Просто котето е било лепилото, което е продължавало да ви държи, а не нещо друго.

9.   Много сте наивни и глупави такива като номер6, защото ако 'спойката' беше дете, то нямаше да има толкова много деца с разделени родители..