Споделена история от Семейство

Отвратителен баща
Здравейте, аз съм Мишо на 16, и историята на семейството ми не е от най-лесните. Живея с майка си сестра си и "баща ми". Биологичен баща ми е, но аз не го приемам за такъв. Мнението ми за него е такова, благодарение на самия него. Няколко години след като са се сгодили и сме се родили ние, той започнал да бие майка ми, да я обижда, да я унижава, да взима всичко нейно. Най-лошото нещо което си спомням е, как той лично ни завежда на "почивка" в Белгия, при което взима всички лични документи и телефони на майка ми, и ни оставя сами в непознатата държава, подигравайки се. После е имало търсене от страна на други роднини чрез интерпол и слава богу сме се върнали в България живи и здрави. Следват жалби, развод, постъпване в кризисен дом. След известно време, майка ми решава че е време за промяна, и заминаваме да живеем в друга държава, като ние със сестра ми сме още малки. Не след дълго време обаче, две години, въпросният ми "баща" вече разкаян и съкрушен се връща да ни търси (плюс че остави майка ми със заеми от 50 000 и горница за който тя работеше неуморно да плаща). Той плака, моли се страшни циркове станаха. Майка ми, реши да се върнем с него в България не заради друго, а защото и беше трудно финансово да се издържа, е, а той обеща да свали заемите от нейно име. Върнахме се в България, той замина да работи в чужбина, до тук добре. След време обаче той се върна, и от тогава живея в ад. Всекидневно натякване че "за нищо не ставаме" упрекване на майка ми, обиждане на мен и сестра ми, мачкане и психическо подтискане. Това, вече в продължение на цели 4 години ако не се лъжа. Всекиднвени присхо атаки, аз даже не мога да мисля трезво в компания с него, от страх да не объркам нещо и да не зее. Майка ми не се наема на плана за премествне от него поради страх дали ще се справи сама финансово и това че той няма да ни остави, тъй като сме единствените който са му близки, приятели няма, родители също. Мислил съм доста планове, някой от който да работя лятото, за да мога да изкарам някакви пари за да се махнем, но не стана. Някой би ли ме посъветвал какво може да се направи. Според мен той си е психически нестабилен, и е за лекар, но няма как. На психолог сме ходили "семейно" пак той не открива вина в него, мисли че е безгрешен а ние сме проблемните. Ще се радвам на всяко мнение по темата :)

Коментари

1.   Близо 200 прочита и никой не те е посъветвал нищо. Естествено ,ако беше поредната разглезена тийнейджърка, която не може да избере с кого от двама най-добри приятели да спи-историята щеше да има поне 500 преглеждания и 10 коментара, но щом е за нещо наистина важно-0 коментирали.
Първото, което ще те посъветвам е да поговориш с него. На 16 си все пак. Не го раздавай тежката, но все пак седнете и поговорете като зрели хора-ти, той, майка ти и сестра ти (ако е достатъчно голяма).
Ако не помогне убеди майка си да се изнесете. Много ще й е трудно, но поне ще се прибира спокойна вкъщи, както и вие със сестра ти.
Относно работата-не зная дали като си на 16 някой ще те вземе. Зависи ако изглеждаш по-голям може би, а ако не-след 1 година е много по-вероятно да те вземат и да помагаш на майка си.
Въпреки проблемите ти-учи. Виждаш, че да си зависим от някога не е никак хубаво.
Успех ти желая!

2.   Надявам се да си добре и да си разрешила проблема!
One girl