Споделена история от Семейство

Мразя баща си!!!
Здравейте на всички читатели! Искам да споделя нещо с вас, което доста ме мъчи и искам да ви помоля за съвет.
Искам да ви споделя омразата към баща ми! Аз не го приемам за такъв! За първи път ме обиди, когато бях на 10г. Нарече ме мърла и пръдла! А аз нищо не му бях казала! От около 2-3 години започна да обижда майка ми. Нарича я патка, маймуна, ненормална, психично болна, тъпанарка, дори я псува понякога, вика й в лицето със злоба! Страшно много ми е мъчно за мама, тя е толкова добра жена и майка и с нищо не е заслужила това скапано отношение! Аз нямам никаква връзка с него! Прекратих я много много отдавна, преди години! По някой път се случва да му отвърна с думи и той веднага ми се отваря и ми се развиква! Даже отскоро ме обижда и мен!
Онзи ден пак се караха, след това мама излезе да се поуспокои и когато тя излезе той я нарече "малоумна"! Казах му "да не се обажда, защото той е виновен за всичко", после той ми каза "Я, трай! ". Казах му, че ще казва това на баба му! Изобщо не съм го псувала, но той така го изкара накрая, за да изглежда като жертва, но няма значение! И след като му казах това, той ме нарече "сопол"! Каза ми го с егати омразата! След това мама се върна и продължиха да се карат, а аз излязох на стълбите и плаках и треперех! Винаги когато се карат, мен ме е страх за мама, този изрод да не й направи нещо! Не знам защо когато говоря с него треперя много и когато се карат също! А разплача ли се треперя цялата, не мога да си поема дъх и сърцето ми се разтупва! Мразя този изрод!!! Мразя го от дъното на душата си!!! И никога няма да му простя тези лоши неща!!! Никога!!!
Моля ви, дайте ми съвет! Кажете ми защо се разтрепервам и сърцето ми бие така! Кажете ми какво да правя, как да се успокоявам, как да постъпя! Трябва ли да говоря със специалист или например да ходя на бокс, за да излиза тази злоба, ярост и гняв от мен, защото всичко тая в себе си-една топка от страх, нерви, омраза и напрежение!
Много ще ми е приятно да чуя съветите ви!

Коментари

1.   Излизате на квартира с мама и след някое и друго време може би ще ти дойдат други мисли.

2.   Весело си живеете! :)
Трагедията е в това, че си кръв от кръвта му и плът от плътта му (е, освен ако не си от съседа... ) и вероятността да станеш като него (или вече да си станала) е много голяма!
Но тази "война" между поколенията не е от вчера! Виж например легендарните филмови герои Люк Скайуокър и Дарт Вейдър... Кофти е да разбереш, че най-големият злодей в галактиката ти е баща, нали? ТОЧНО той!
Така че, споко! :)

3.   Ти на колко години си? Наясно ли си с проблемите им за който се карат? Ако не си и си под 15г възраст поговори с баба си дядо си ако имаш такива който са родители на баща ти за всички скандали колко ти е гадно да говорят те с него просто да не прави тези сцени пред теб те са големи хора и трябва да се разбират помежду си а не ти да присъстваш в тези ситуации.. Майка ти е голяма жена тя трябва да прецени дали иска да е с такъв човек ако не иска да се разведе ако иска да спаси семейството и мисли че е възможно той да се промени има семейни консултации с психилог който помага човек да се осъзнае в подобни ситуации ако е възможно.. Ако си над 18 говори с нея че това отношение не е нормално не е човешко че не можеш да понасяш да се държи така с нея защо не се разведе НО ако си по голяма и найстина можеш да прецениш ситуациите ако си под 15 просто говори с нея че не го искаш че не можеш да гледаш как и крещи че не го искаш..
Или дори на него той ти е баща кажи му в очите че неможеш да гледаш как крещи на майка ти че ако не се промвни ти ще пораснеш и няма да го погледнеш че това е нечовешко какъв баща е че тази '' малоумница'' те е родила теб неговото дете как може какъв баща е че искаш да се промени и това е олптиматом поставете го така.. И не се бъркай в решенията и живота е неин ако иска да бъде с баща ти въпреки всичко тя е голяма жена и ще прецени сама с кой да бъде и как иска да живее...

4.   Просто навърши 18 и се махни от там. Аз така направих.

5.   Що за родител трябва да си за да псуваш детето или майка му- това е безобразие от негова страна. Вземете решение с майка ти или идете при баба дядо или някъде в някоя нейна приятелка. Баща ти трябва да се осъзнае и моя ме е обиждал но това не може да продължава така баща да обижда детето и майка му

6.   Порасни! Това ми е съветът. Няма да мислиш така след десетина години. Дотогава си го мрази.

7.   Това ли ти е проблема? Боже.. погледни проблемите на другите хора и после погледни твоя проблем. За някакви убиди.. Можеш евентуално като голямо момче/момиче да говориш с него, защо го прави дали има причина. Защото моят баща до 10 годишна възраст пребиваше майка ми, плюеше, убиждаше и т. н, но аз не си давах сметка защо го прави.
Мислех си, че моята майка е най-добрата, а то какво се оказа ПЪЛЕН БОКЛУК, който изневерява. Така, че мила.. порасни и вземи всичко в твой ръце :) Пожелавам ти късмет с говоренето с ''лошия'' татко.

8.   Номер 7 не мисля че е добра идея да говори с татко си, най много той пак да я напсува а що се отнася до майката дано майка й и момичето се изнесат от него - така поне ще се спре и ще се осъзнае