Споделена история от Семейство

Сама съм
Здравейте, читатели.
Чета най-различни истории от този сайт, но ето, че и моят момент настъпи. Пиша за пръв път и се надявам, че като ви споделя, ще ми олекне поне по-малко.

Аз съм 14 годишно момиче. Чувствам се ужасно сама. Родителите ми се разведоха, когато бях на 11 и сега живея с майка си. Още от времето, когато живеехме заедно, не съм получавала нужното внимание от родителите си. За тях аз представлявах разходи, не и нещо повече. Никога не съм била питана за нормални неща като оценките в бележника ми или как е минал денят ми. Никога не получих подарък за рожените си, та какво остава да ги празнувам.
Положението след развода, не е по-различно. Баща ми се изнесе на квартира и заживя с друга жена. Оттогава не съм го виждала, а и той не ме търси. Майка ми мисли само за себе си-тя също си намери мъж, който е по-млад от нея, дори се очаква да заживее с нас от другия месец. Постоянно излиза на срещи, дори не вечеряме заедно (та кога ли сме го правили).
Нямам си и никакви роднини, бабите и дядовците ми отдавна починаха. Нямам леля или чичо, просто никой. За капак съм едно дете. Нямам и приятели, с които да изляза.
Скоро ще започна училище и отново ще съм сама. Толкова е тъжно, дори няма на кого да споделя болката си. Толкова ли много искам? Разбирам, че всеки заслужава да е щастлив, но защо веднъж не чух от мама едно просто "Обичам те"...

Мисля да спра дотук, защото нямам повече сили да пиша, докато пиша плача. Съжалявам, че си изгубихте времето да четете излиянията на едно момиче, но това бе единственото място да го направя.

Коментари

1.   Съжалявам, че си в такова положение. Има хора егоисти, които не стават за родители. Твоите явно са такива. Намери си приятели. Понякога те са по-стойностни от роднините.

2.   Искрено ти съчувствам. За жалост си във възраст, в която не можеш да предприемеш никакви действия и за съжаление трябва да търпиш. Игнорирай майка си, намери си някакви развлечения, чети книги, учи езици или ходи на някакви извън класни занимания, и поне една приятелка си намери, колкото и да ти е трудно. Със сигурност ти е много тежко, жалко, че родителите ти са такива егоисти, но живей с надеждата, че този период рано или късно ще отмине и ще дойде времето ти на щастие. Трябва да откриеш нещо, което да те стимулира. Действията на майка ти са неадекватни, дано някой ден съжали.

3.   опитай да си намериш хобита, спорт, танци, покрай тях ще се запознаеш с много хора или в специализираните форуми покрай тези неща.