Споделена история от Семейство

Забавните ни деца
Обичам дъщеря си. Обичам усмивката и рано сутрин и аромата на кожата и когато я доближа до себе си. Корема ми трепне като я видя да ме чака права, хваната за решетката на кошарата. Тези приятни емоции събудиха в мен желанието за тази тема, а именно:
Родители, споделете любимите си моменти с децата, най - забавните им реакции и реплики.
Моето момиче е на 11 месеца и ми е много забавна когато седи права и смеейки се казва "агунгу бунгу". А когато пусна музика започва да се поклаща и се смее. Допира после в моето и пак се смее, после ме боцка с показалче или пък като я нося на ръце за навън, усеща че излизаме и започва да рита, да пищи от радост и тупа по гърба ми весело.
С нетърпение очаквам разкази за забавното поведение на дечицата ви.

Коментари

1.   Уча сина си да казва "уау", когато нещо му се стори красиво. Тази сутрин му дадох една праскова, докато мия чиниите и след малко го чувам как нещо много радостно уау-ка. Като се обърнах гледам... целият хладилник оранжев, а той горд го сочи и вика "уаууу".
Но любимият ми номер е как ме имитира как правя йога. Навсякъде, където види нещо, което му прилича на постелка (обикновено изтривалките пред вратите) отива и прави поза "куче".

2.   Аз мисля, че имаш прекалено много свободно време. Съветвам те правиш нещо смислено с това време, а не да киснеш в интернет. Все пак си родител вече и трябва да свикваш да бъдеш пример за подражание.

3.   Темата май е повече за бг мама отколкото за тук. Какви съвети да ти дадем и какво съчувствие да проявим за агунгу? Това е форум, в който си помагаме анонимно, учим се от опита на другите и виждаме различни гледни точки за дадена ситуация. На мен лично темата ти не ми добавя стойност предвид форума в сайта. Разбира се, първите моменти с децата са важни за една майка и са много хубави моменти от живота на всяка жена. В никакъв случай не те умаловажавам, но ми се струва, че темата ще срещне повече интерес и коментари при бг мамите.

4.   Номер 3, а теми от сорта на "след бебето се съсипах" и подобни, където майките се оплакват колко е неприятно и непосилно да гледаш дете ти се струват по-полезни ли? Защото споделят горчив опит и са зов за помощ? А тема, в която една майка споделя обратното, колко е хубаво да бъдеш родител и подтиква останалите такива за 5 мин. да се фокусират върху хубавото е безсмислена и не и е тук мястото? Добрият опит не е ценен? Нали искаш гледни точки?
Именно за това, сайта е "сподели", а не "по-добре се гръмни".
Ако една млада жена прочете темите за деца тук, би се отказала от потомство, така че малко баланс не е излишен.
Ако си толкова загрижен за смисъла на темите в сайта, кандидатствай за модератор. Иначе коментарът ти е една идея по-безсмислен от темата.
От номер 1

5.   Номер 1/4 ти си единсъвеният коментиращ по темата, както и предпложих - няма особен интерес. Вече съм обяснил защо :).