Споделена история от Семейство

Наистина ли е хубаво да имаш малък брат/ малка сестра?
Ще съм благодарна, ако коментирате без хейт.
Имам по - голям брат, нямаме голяма разлика, но той винаги се е правил на умен и красив, а аз като съм по - малка и веднага за него ставам малоумна, неспособна за нищо и т. н.
Родителите ми не са мислели за трето дете, оженили са се малко късно. Уважавам решението им - тяхна работа си е колко деца да имат и аз не се бъркам.
Но все пак много бих се зарадвала да имам малко братче/ сестриче. Предимно второто, защото сред сума братовчеди съм единствената от женски пол. Всиките ми приятели имат малки братя или сестри и казват, че не е приятно. Наистина ли са прави или какво?

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Хубаво е да имаш много братя исестри. Ако е доста по - малко остават понякога да го гледа.

2.   Прави са разбира се, поради простата причина, че тогава щеше да си на заден план. Когато кажеш че искаш да гледаш филм а малкото дете детско еми няма да гледаш филм, ти си по голяма ще се съобразяваш, не вдигай шум, че спи. Изобщо за всичко ти ще си на 2ри план моя приятелка има и повярвай ми не и харесва все е како, како и подире и ако пие кола и се карат, защото то е малко и не му дават а тя като пие, и то иска. Изобщо досадно е, учиш се обаче да делиш, че не си най важен и единствен. Ти искаш ботуши, но на нея и трябват тетрадки общо взето човек иска това което няма. Ти бъди щастлива, че имаш по голям брат, който винаги ще е до теб и би те подкрепил, защитил изобщо всичко. На мен това ми е мечта да имам голям брат, но вече съм на 19 и е невъзможно, но общо взето човек иска това което няма. Може би ако имах щяхме да се караме и да не се понасяме поне така казват родителите ми, но пък щях да имам някой в трудните моменти по -голям, по - умен. Имам малък брат и да в началото го харесвах бебе - усмихва се, но после взе да ходи да ми досажда, все след мен. До тоалетна да вляза и трябва да заключа изправя се отваря скимичи беше ми дотегнало направо си беше лепка, сега е на 10 много забавно хлапе. Обичам да го гушкам, да го тормозя' да го извеждам и най вече да го карам да се смее - няма нищо по хубаво от това да видя усмивката му. Ако някой се дразни - кака е насреща, но не ми беше винаги приятно. На него играчки, защото реве на мен не може пари за нов телефон, общо взето е хубаво да не си сам. А ти имаш брат, родителите ти са големи не може да ги насилваш а и не е толкова невероятно понякога особено като е малко и те скубе, сърди се. Прави бели - обвиняват теб :)
А за сестра повярвай ми не искаш. Тя ще има гадже - ти ще го харесаш или твоето нея и обратното на нея ще вземат нови дънки за теб няма абе две деца от един пол е малка неприятност и много скандали. На едната взели токчета на другата не взели или взели, но евтини. Радвай се на брат си готино е или поне това е моята несбъдната мечта.

3.   Ами аз съм на 30 и имам брат на 25 и съм много доволен. Излизаме си заедно. Тренираме заедно. Винаги мога да разчитам на него. Помагаме си и така. Бих казал, че е хубаво да имаш брат.

4.   Искаш малко лекенце, което ще се чуди как да те тормози? Стани бачвачка, поне ще ти плащат.

5.   От авторката: Номер 1, благодарности за коментара ти! Номер 2, писала съм, , Уважавам решението им - тяхна работа си е колко деца да имат и аз не се бъркам. , , Нямаше нужда да ми казваш да не им се бъркам, но добре. И как така ще харесвам нейното гадже и тя - моето? ! Това са само клишета за индийски и турски сериали, а аз ако ще се влюбвам, ще е сериозно и няма да хълтам по друг! Благодаря за коментара ти! Номер 3, това е прекрасно, но какво мислиш за сестрата? Номер 4, виж, наясно съм, но си има не само лоши моменти, а и хубави - да, навярно ще е много трудно през първите години, но като стане зряла личност ще спре да се глези и да прави глупости и оттам нататък е както каза номер 3 - подкрепят се, обичат се, заедно са.

6.   Тоя пък номер 4 какво имаш предвид под малко лекенце тцтцт коментара ти е под всякаква критика.

7.   Аз имам по-голяма сестра. Вече сме големи. Като бяхме малко и аз бях възприеман по същият начин. Не е нещо което да те сецва. След години и двамата ще сте се променили както до сега е ставало и няма да мислиш за това. Всъщност е хубаво че сте две. Много приятели са единствено дете. Със сигурност им е било самотно а и друго си е наистина да имаш опора от страни каквато обикновено имат тези дето са 2 деца и повече. Това е за хубаво.

Ако вашите не искат, времето им е минало или няма как да си направят 3-то поради обстоятелства, просто някой ден ти си направи повече деца и готово.

8.   Номер 7, не сме две, брат и сестра сме - значи двама.
Авторката

9.   От номер 2
Авторке нагледно това с гаджетата изглежда като сценарии за филм - да, не споря, че е така, но всъщност е нещо което се случва често в живота.
В училище имах приятелка, която има по голяма сестра и повярвай ми колкото, и фантастично да ти звучи доста често се караха за момчета. По точно дори се бяха сбили за един, който малката сестра да я наречем Д харесваше, но кака и тръгна с него. Двете редовно се караха не се понасяха и Д започна да прави какво ли не за да го отмъкне. А този познай колко е бил сериозен щом се занимава с двете, по същество кака и ги вижда да се целуват. Той скъса с каката и тръгна с Д след което двете сестри се намразиха, скандалите бяха част от ежедневието им докато няма и седмица по късно същия г-н заряза Д. Отдавна вече им мина разбраха, че въпросния не струва, но определено си беше цирк и половина. Хубавото е, че кръвта вода не става и всичко с тях си е както преди, но една такава нелепа, глупава или детинска история може да скара две сестри завинаги. На мен лично ми се е случвало да се влюбя в гаджето на моя приятелка, та същото е и със сестрите.
Запомни едно никога няма нищо невъзможно в живота :)
Най вече сърцето не слуша главата.
И не на последно място разбрах, че не ги насилваш, извинявай ако с коментара си съм прозвучала така сякъш ти се карам или го правиш. Изказах само и единствено мнението си по въпроса. Лек ден :)

10.   Ами аз съм на 19г. и имам сестра на 15г. и е готино да имаш по-малка сестра. Когато е тъжна можешда я успокояваш. Примерно когато сънуваш кошмар може да я прегръщаш и да си до нея в трудни моменти. Или в труден момент да й помогниш. Бяхме на почивка с нашите и ний бяхме в една стая, а родителите в друга. И момичето я беше страх да заспи и викам й легни при мене Легна шри мене гушна ме и заспа. Една вечер сънуваше кошмар аз легнах при нея успокоявах я и заспахме заедно. Зимата я взимам след даскало с колата и ако е с приятелки ги водя на мола или на кино ако искат. А и със сестрата можеш си споделиш всичко и винаги ще знаеш, че има човек до тебе. Винаги гледам да съм до нея. Да имаш сестра е яко