Споделена история от Семейство

Колко деца бихте родили ако нямате никакви финансови проблеми?
Обръщам се най-вече към младите жени на възраст от 20г. до 35г. т. е. в най-добрата детеродна възраст. Четейки в този сайт коментари от жени, често съм чел изказвания на жени, че децата са най-голямото богатство в живота и съм напълно съгласен с такова мислене. Знам, че времената днес в България са тежки откъм финанси и трудно се отглеждат деца, но затова ви питам ако нямате абсолютно никакви финансови проблеми. Да речем, че съпругът ви е един от новите милионери, има бизнес който продължава да расте и края не му се вижда до къде може да стигне. Всичко върви уникално, дори имате инвестиции и в други компании, които също се развиват много добре. Или пък сте спечелили много голяма сума от лотарията. Абе с две думи, както казах в началото, финансово сте осигурени завинаги, остава само вие да решите колко деца искате. Една жена за която децата са най-голямото богатство ако започне да ражда на 25 г. до 35 годишна възраст може да роди 6, 7 деца. Колко от вас биха го направили! Аз познавам такива семейства макар, че тяхните финанси не са като гореописаните, но обичат деца и по всичко личи, че са много щастливи. Ако финансовото ви състояние е перфектно, както съм го описал, не знам какво ще ви спре да си родите 6, 7 деца, които ще ви радват в живота. Млади жени, кажете какво мислите по въпроса.

Коментари

51-61 от 61

55.   И да имам финансовите възможности, надали бих имала повече деца от сега. Имам две момчета и времето ми отива само за тях. Ако имам повече, това означава да забравя собственото си професионално развитие, интереси и хобита поне за още две-три години. Пък аз се малко уморих вече да нямам никакво време и пространство за себе си.

57.   Той автора, нали е до правенето, за него всичко е лесно 5-6-7.
Ама ако има едно поне, няма да мисли точно така :)
Най малко ще види, че грижи трябват, не само пари.

58.   Аз едно време когато нямах деца, исках 3-4. Мислех си, че само го правиш и то едва ли не само се гледа. Но като направих първото, после малко си промених мнението. Видях, че не е толкова лесно, колкото изглежда. Още повече че с жена ми се оправяхме напълно сами без помощ от родителите. И тук въобще не говоря за финансовата част.

Не ме разбирайте погрешно. Нито за миг не съжалих, колкото и трудно да ни е било. Напротив - обичам страшно много детето си и винаги ще го обичам и ще се грижа за него. Само казвам, че човек когато няма деца, си го мисли по един начин, а когато има, поглежда и от друга гл.т. А и приоритети се променят.

Сега като имам едно, не ми е толкова важно да имам второ. Може след известно време да искам и второ, но за сега други неща са ми на дневен ред. Но определено не е като преди първото. Тогава имах неистово желание за дете. Сега може и да имам още едно, но може и да нямам. Ако се случи, добре, ако не - може и да си остана с едно.

Има и друго - като наближиш 40-те, вече нямаш същата енергия или поне не искаш да я изразходваш за някои неща. Когато си на 25-30, по не е проблем да ходиш на работа, без да спиш примерно. Но на 40 не е точно така. А и тогава вече искаш да си пооддъхнеш от бебета и ти се ходи на почивки, прави ти се бизнес, търсиш развитие в друга насока и т.н.

59.   Две -толкова имам и сега. Но бих осиновила поне още едно.

61.   34 - Попрезрели жени на около 30 .... Боже Мили, много рано за теб са презрели. Да не би да ги оглеждаш, защото мъжът ти ги загледа? Мили майки, моето уважение, но си гледайте вашата копанка и не бъдете престорено съжалителни към други жени. Просто ужас ....

62.   Философите пак изядоха автора.
Въпросът е зададен точно и ясно,вие пак започнахте с "ама" и "но".
Омръзна ми от заяждане дори в най-безобидните теми а развлечение и търсене под вола теле.

63.   Аз нямам жена и семейство, на 25 съм, но съм само дете на двама родители сами деца и да ви кажа не си е работа. На моменти е натоварващо всички да разчитат на теб и това е сега, когато нашите са прави и здрави. По натам не ми се мисли как ще е.
Доста често ми се е искало да имам брат или сестра.
Затова съм решил ако имам семество то да е с поне 2 деца. Не бих се оженил за жена която иска само едно защото наистина си е егуизъм от нейна страна. А и съм забелязал че ако семейството е фифнансиво добре и има само едно дете, това дете обикновео е лекенце.

65.   На мен пък 58 ми стана малко смешен, аз не го осъждам, че не иска много деца, но пък в края на коментара си е обяснил за какво е време, видиш ли, като си на 40..
Нека 40 годишните като него да се изяснят имат ли енергия или нямат енергия, стари ли са, или са млади.
Иначе за търсенето на развитие в 'друга насока' и особено за 'правенето' на бизнес определено се искат доста безсънни нощи, повече отколкото за някакво си бебе, особено ако ще допуснем, че целта е успешен бизнес ;)

66.   65, аз за себе си съм преценил за какво ми е време и не съм казал, че всички трябва да са като мен, говорех от моята си позиция. Не разбирам сарказма ти. Тук дори при най-безобидния коментар, все се намира някой да търси под вола теле. Човек не може да си изкаже мнението, без да се намери някой заядливец.

67.   Прав е 65, а аз не разбирам защо патриархалните чичковци не казват нищо на 58, даже и лошо гласуване не му слагат. Ако жена напише, че предпочита да влага енергията си в бизнес, да ходи по почивки и да се развива в разни насоки веднага ще се изредят 20 чичака да ѝ се надуднят.

69.   6- 7 деца за мен са много, но когато съм се замисляла за семейство, винаги съм си представяла поне 2- 3. Страх ме е, обаче, от болките при раждането и промените, които настъпват в тялото по време на бременността…

Black Sabbath

51-61 от 61