Споделена история от Семейство

Колко деца бихте родили ако нямате никакви финансови проблеми?
Обръщам се най-вече към младите жени на възраст от 20г. до 35г. т. е. в най-добрата детеродна възраст. Четейки в този сайт коментари от жени, често съм чел изказвания на жени, че децата са най-голямото богатство в живота и съм напълно съгласен с такова мислене. Знам, че времената днес в България са тежки откъм финанси и трудно се отглеждат деца, но затова ви питам ако нямате абсолютно никакви финансови проблеми. Да речем, че съпругът ви е един от новите милионери, има бизнес който продължава да расте и края не му се вижда до къде може да стигне. Всичко върви уникално, дори имате инвестиции и в други компании, които също се развиват много добре. Или пък сте спечелили много голяма сума от лотарията. Абе с две думи, както казах в началото, финансово сте осигурени завинаги, остава само вие да решите колко деца искате. Една жена за която децата са най-голямото богатство ако започне да ражда на 25 г. до 35 годишна възраст може да роди 6, 7 деца. Колко от вас биха го направили! Аз познавам такива семейства макар, че тяхните финанси не са като гореописаните, но обичат деца и по всичко личи, че са много щастливи. Ако финансовото ви състояние е перфектно, както съм го описал, не знам какво ще ви спре да си родите 6, 7 деца, които ще ви радват в живота. Млади жени, кажете какво мислите по въпроса.

Коментари

1-50 от 61

1.   Авторе. Роди (или отгледай) едно и после питай ;)

2.   Аз съм на 21 и колкото и пари да имам не бих искала повече от 3 деца. Просто няма да можем с мъжът ми да се справим със самото отглеждане и възпитание. Точно парите никога не са ме притеснявали. Не си представям при сегашното положение да имам чак толкова деца, но някога родя ли 3-то бих си сложила спирала.

3.   Не зависи само от финанси, а и от физиката на жената. Трябва да уточниш, че е в идеално здраве, широк ханш, без генетично предавани болести в двата рода. Някои раждат по 3-4 деца и почти не им личи. Други се скапват още след едно раждане. Така че работата не е само да те радват 6 деца, а и да имат що годе здрава и запазена майка.

5.   Не бих имала повече от две или три. Сега чакам второто си дете. Не знам дали парите са чак такъв фактор, хората искащи деца го правят. Трудно е носенето, раждането и гледането и то не към материалната част. Не е хубаво и да са прекалено задоволени и да им се купуяа всичко. По - голямата частот деня се занимавам с детето, ще видим как ще е като порасне малко.

6.   Нито едно.

На 28 съм, материално осигурена, собествено жилище, имам и сериозен приятел. Вярно е, че нито един от двама ни не е милионер. Нямам спомен някога да съм искала деца, съмнявам се и да проявя желание.
Има други причини, извън финансовите, които биха попречили на една жена да има деца. Често се появяват теми, в които дами се оплакват от проблеми със здравето или липса на подходящ партньор. За тях това е изключително болезнено и наивни размишления, като твоите, ги карат да се чувстват още по-зле. Ето това може да ги спре да имат 6-7 деца. Също и че просто не искат, както е в моя случай.

7.   На мен ми стига едно дете - не съм нито инкубатор, нито животно за разплод, че да раждам през година все едно живеем преди 100 години, когато е нямало контрацептиви и адекватна медицинска помощ, та от по седем-осем-десет деца в семейство едва 2-3 са оцелявали.

Аз поне така усещам нещата, но мога да разбера и жените, които искат по 6-7 и това ги прави щастливи - важното е всеки да прави това, което го кара да се чувства добре, а не да робува на данък обществено мнение. Всяка жена си усеща, колко деца е в състояние да роди и за колко да се грижи пълноценно - и за това няма правило, за всяка жена е различно.

Има и друго - обективно погледнато съвременната жена благодарение на еволюцията и начинът на живот е доста по-изнежена и чисто физически и здравословно рядко е в състояние дори при най-добро желание да износи и роди повече от 2-3 деца - за много семейства дори зачеването и раждането на едно детенце е трудно и в много случай преминава и с риск за жената - мисля, че за съжаление вече всеки познава или има в обкръжението си млади жени, които са родили изключително трудно и дори срещу препоръките на лекарите и с риск за живота си, просто защото много са искали детенце, но това е днешната реалност. Има разбира се и достатъчно примери за здрави многодетни майки и безпроблемни раждания - всичко е на късмет. Но с начина на живот, културата на движение и хранене, качеството на въздух, вода, продукти итн особено в България все повече млади момичета на вид напълно здрави, носят много по-тежки здравословни проблеми от поколенията преди тях и това няма как да не се отразява и на раждаемостта.

8.   1

9.   Чета коментарите и си мисля как така циганките раждат по 5-6 деца и нищо им няма, а ние с 300 зора се навиваме за 1, 2 деца. Затова ние ще изчезнем и България ще стане циганска държава. Да им е честито на новите мургави българи! Държава ще си имат!

10.   (не съм жена)
Първо, жената не е добре да ражда през интервал по-малък от 4 години. Това е свързано с изчерпването на докозахексаеновата киселина (DHA) от тялото ѝ, и периода, свързан с найното възстановяване. Силно препоръчително е, както по време на бремеността (и особено през последните 3 месеца), както по време на кърменето да пие редовно висококонцентрирано (60-80%) рибено масло от фармацевтичен клас в големи дози (DHA мин. 2 грама на ден, EPA - 2-3 пъти повече).
На детето също е хубаво да се дава през първите години.

От тази гледна точка една жена, която започва да ражда от 25, до 35 би могла да има оптимално 3 деца, без да прави никакъв компромис със своето и с тяхното здраве и интелект.
И на мен 3 ми се струва оптимално, хайде може и 4. Тук имам предвид да им се обръща достатъчно внимание на всяко и да се отгледат и възпитат качествени хора, а не да блъскаме количество за сметка на качеството, пък който оцелее... Абсолютният максимум ми се вижда 5.
Всичко извън тези рамки ми се струва циганска работа, и би била оправдана само в случй, че човешката популация е силно застрашена (примерно - след глобална катастрофа).

12.   Жените могат да раждат най-много по едно дете на година. Задължение на мъжете е да оплодят колкото се може повече жени, за да не остане България без синове и дъщери. Едно време в харемите на императорите се подбирали хиляди красиви жени и императорът бил длъжен да опложда по 2 на ден. Подбирали му тези в овулация за деня. Затова повечето хора днес са потомци на императори и Чингис Хан.

13.   Нито едно, освен ако мъжа ми не настоява много.

14.   Аз съм на 27 години, 10години сме заедно със съпруга ми, имаме 3 деца, напълно планирани и желани, раждани естествено без упойки и т.н., кърмени, гледани с многократни пелени..Ако имах финансова помощ, с която мога да си позволя помощница, бих родила 5. Като финансова тежест не смятам, че са голям разход. С гледането на децата се занимавам изцяло аз и домакинската работа. Никой не ми помага и за това ще се радвам да имам една жена, на която мога разчитам, да погледа децата за няколко часа, да се видим с мъжа ми.

15.   Четири. Две момчета и две момичета, и няма да са с повече от две години разлика между двете двойки и една година разлика между децата от всяка двойка. Тоест, ще съм почти постоянно бременна за период от 7 години :-D Ще имаме и домашни животни, също и двор с разсад.

16.   Номер 7, направо в десятката! По темата 2 - 3 деца. Но поради описаните от номер 7 причини, имам 1 след преминат много здравословни трудности.

17.   Лошо е жените да се разболяват, защото това води и до продължително лечение за което също трябват пари и то немалко! Видовете ракови болести са най-лошото нещо за едно младо семейство, да не говорим и ако детето се разболее! Тогава медиите гръмват, че едно семейство е нещастно, защото майката или детето трябва да се лекува на частно и то в чужбина, за което трябват маса пари от дарители! А иначе в нашия вход си имаме три семейства с две момиченца и едно момченце-живи и здрави да са, болести да не влизат в домовете им, все пак не трябва да се паникьосваме, а и медицината е напреднала, така че диагностицирането на която и да е болест не е проблем!

18.   Николко.

19.   9, това кой колко деца иска не е твоя работа. С този назидателен тон ставаш смешен

20.   Ако нямах никакви финансови затруднения, 5-6 бих родила

21.   Номер 10 - надявам се специализираш АГ или поне учиш медицина. Това за раждане през 4 години някаква новост ли е? Милион години са раждали почти всяка година или през година по 10 деца, сега изведнъж се иска 4г пауза. Значи милион години нещата са ставали ненормално и чак сега като има научни данни се прави както трябва. На Запад масово раждат през година-две - не са ли им казали да са на 4г? Уточни малко.

22.   Раждането на 1 до 3 деца зависи от финанси, раждането на повече няма никаква връзка с финансите на семейството, след третото нататък желанията за още деца са свързани с начин на мислене и убеждения.
№9 греши че поради по ниска раждаемост даден етнос щял да изчезне, а друг заради по висока щял да има своя държава. Драги държава се създава с горната не с долната глава. По добре е 1-2 качествени деца да отгледаш от колкото 10 баламурника. Известната на цял свят Марийка родила в Витлеем едно дете, но го отгледала и възпитала толкова добре, че вече 2000 г половината свят го имат за господ и вярвай не го е хранила на златен поднос със сребърна лъжица. Османските султани никога не са имали деца от туркиня, но държавата им все още се казва Турция. Важно е не кой етнос колко ще роди, а как се възпитават децата.

23.   Аз имам 3, планирам 4-то. Не бих родила повече, защото трябва да имаш сили и енергия да ги възпитаваш, да говориш с тях, да следиш за техните интереси и да ги развиваш, да ги гушкаш и да им казваш колко ги обичаш. Много е весело, но баланса е сложен. Като ги гушкам, винаги единия е по- малко гушнат. С още едно ще е още по-ощетяващо за тях, а всяко детенце иска своето и има право да го получи. Идеята не е просто да ги родиш и да ги оставиш на самотек. Моите деца ходят на всякакви уроци, според интересите им. Всяко на 4 седмично, за мен са 12 посещения някъде. Превръщаш се в шофьор на децата. Оптималният вариант за мен е 3, 4 деца максимум.

24.   На 20 години съм и уча. Поради тази причина не бих мислила за деца следващите 4-6 години. Дори да нямам никакви финансови затруднения след време, пак не бих родила повече от 3 деца. Децата изискват много повече от пари, за да бъдат отгледани. Трябва родителите да отделят време за всяко едно от децата си индивидуално, да го опознаят, да разберат силните му страни, да забелязват проблемите и затрудненията му. Не се смятам за някакъв факир на тема детска психика, не мисля, че бих се справила с повече от 3 деца, понеже знам, че майчинството е много повече от една сума пари, храна на масата и сменяне на памперси/пелени. Изисква се време и внимание за децата, изисква се да останеш сплотен с партньора, изисква се да си гледаш домакинството и да се справяш с личните ти цели. Понякога си мисля, че мога да бъда и само домакиня и съм сигурна, че така ще е по-лесно за мен, но след време ще се побъркам. Нямам нужната психика и не мога да се надявам, че нещо в мен ще се пречупи и ще ме превърне в най-търпеливия човек на света. Три деца, с повече няма да се справя добре.

25.   Пак бих родила 1 или 2. Защото освен от пари децата се нуждаят от грижа и внимание. А, колкото и да си богат денонощието е само 24 часа за всички, а не ми се ще да съм от онези богати "майки" които имат много деца, но са ги оставили изцяло на грижите на детегледачките. Така, че щом ще се грижа сама за децата си искам да имам достатъчно време за тях, да си говорим и изобщо да прекарваме време заедно.

26.   <9>
1. Циганките започват да раждат на 15. Не им трябва образование, кариера, пълнолетие и т.н.

2. Раждат за да взимат детски. Циганка с 3 деца взима повече от работеща жена.

3. Не им пука как ще ги възпитават.

4. Като започнат да говорят и ги пращат да просят, а докато са бебета пък просят майките.

Още ще питаш ли ?

Ако не да питам аз - щастлив ли ще си българките да раждат по този начин ?

27.   Три. По едно от всяко и третото както дойде. При мен финансовата част не е проблем. За мен в важно мъжът до мен.

29.   Ако сега, в тези времена трябваше да решавам дали да имам деца, отговорът е нито едно. Светът отива определено на провал, светът, не България, така че просто няма смисъл. Тече такова промиване на мозъци на децата още от детската градина, че нещата са страшни.
При други условия, не повече от две. Сега си имам едно.

30.   4 и защо не? Много бих била щастлива. Но химерното добро финансово състояние, което описваш, никога няма да го стигна. 2 ако отгледам в България ще е постижение, като говоря ОТГЛЕДАМ, а не както тук е популярно да го отгледат бабите и дядовците. Всеки може да се радва на няколко деца, а друг да му ги гледа.

31.   Мъжът ми искаше цял футболен отбор, обаче аз с първото едва оцелях, така че може би 2 или 3 е добър избор. А след това побеляването на косата в съотношение с децата.
Ж 27.

32.   Авторе, какво те интересува кой колко деца иска, или пък не иска деца. Ти като искаш много деца - ами излез сред хората и си намери жена, която също иска много деца. И действайте. Много сте ми смешни като почнете да пускате едни такива безсмислени темички, особено нещо свързани с жинитьиии...

Авторе, с тази тема просто се излагаш - звучиш като леля без работа, която дори и не си търси работа, но пък и нито е с богат мъж, защото в такъв случай просто щеше да пътува и пазарува, а ти си като от онези най - гадния вид, дето вече са си изгледали детето и сега единственото нещо, на което са способни и което ги влече е да се интересуват от хората, особено от младите най - вече с цел да намират поводи да им дуднят и така по този начин се залъгват, че осмислят иначе жалкото си ежедневие.

По темата - и аз не искам деца, не защото ме е страх от раждането, не защото не мога да си го позволя финансово, а просто защото нямам желание да бъда родител. Хайде, дайте ми сега няколко пъти 1 от 5 гласуване ;)
А да, да си кажа и годините на 30 съм и също подкрепям мнението на номер6 - в този сайт наистина влизат често жени, и изобщо двойки, които много искат да имат детенце, даже и няколко, но по една иил друга причина не могат да имат, както много точно е споменала номер6. Затова се замисли авторе сериозно и друг път не си позволявай да пускаш такива глупости в мрежата.
Както ти казах в началното - излизай и си намирай жена, правете си 7 деца и така. Просто се стягай и действай, за да не останеш накрая с несбъднато желание - басирам се, че в такъв случай всичките жени ще ти бъдем виновни и черни.

33.   Определено 2 деца. Да родиш, отгледаш и възпиташ дете е голяма отговорност. Не ее само финансиране.

34.   Аз лично искам само едно или две. В момента имам едно. Толкова е хубаво да имаш дете, че вече като видя попрезряли жени на по 30 с гримчета и прически без деца и се чудя какъв им е смисъла... и аз се гримирам и правя прическа, но вече ну ми е фикс...

36.   Хм... да не искаш деца, защото имало хора, които смятат, че всеки трябва да има деца, че всяка жена трябва да ражда, че това е най-важното в живота и т. н. Така поне изглеждат коментарите ви, защитавате се, хвалите се как не искате деца, ама за пред кого и защо не е много ясно.
Номер 9 просто е казал истината и нищо повече, разбира се, че всеки сам си решава, ама какво лошо има да се каже истината, може и да не се казва, ама какво и от това.

37.   Аз искам поне 7-8 деца, но с голяма разлика, че да не са на купчина.

38.   Децата не са само разходи а огромна отговорност.

39.   Мъж на 33 съм. Никога не съм изпитвал никаква нужда или желание да имам деца. Не знам защо. Но не ме притеснява. Иначе почти всичките ми приятели имат деца.

40.   37, значи ще раждаш до 80.

7-8 деца по 7-8 г. и нагоре разлика (това е голяма разлика), значи за има-няма 60-70 г. ще ги народиш. Ако започнеш на 20, до 80-90 ще си готова.

41.   40 г Не. Искам да са по 2-3 за период, след което след 5 години още 2 и след още 5 години още 2. Спокойно, може да ги съберем за 15-6 години.

42.   На 29 съм и чакаме второто си дете, синът ни е на 1. 5 години. Нямаме финансови трудности, но чисто физически и емоционално мисля, че можем да се грижим добре за две деца.
Макар че имам сестра с 14 години по-малка, майка ми роди на 37 и мисля, че раждането й се отрази прекрасно на нашите. Аз бях достатъчно голяма за да помагам ефективно и те някак по-осъзнати, спокойни, осигурени. Та и такъв вариант ми харесва, но времето ще покаже. Ако питате мъжа ми, той иска футболен отбор...

43.   От Автора. Прочетох всички коментари и ми направи впечатление, че някои жени от вас не са обърнали внимание на най-важното в темата-финансите. Някои от вас казаха, че трудно се гледат деца, че трябва да си наемат гледачка и т. н. Но нали казах, че финансово ще бъдете абсолютно, напълно осигурени. Това ще рече, че вие можете да имате не една ами и две гледачки, също и една слугиня която ще се грижи за цялото жилище като готвене, пране, гладене и т. н. Даже ще допълня, че при липса на каквито и да било финаси вие със сигурност ще имате и голяма къща, дори и вила извън града в който живеете. При такива условия вие пак ще имате време за лични неща или какво вие казвате лично пространство. Може да посещавате приятели, да ходите на почивки, дори да пътувате извън страната, нали затова имате слугиня/и и две детегледачки. Въпросът е, след като всичко това (финансите) ще го имате, тогава каква е истинската причина да не искате толкова много деца. Голямо семейство без финансови проблеми е почти равно на щастие, както някои жени казват.
Нека да ви дам два примера: Аngelina Jolie и Brad Pitt имат 6 деца, три свои и три осиновени. Как мислите, те дали нямат време за нищо! Те също имаха слугини и детегледачки, докато бяха женени, също ги имат и сега когато са разведени. Дори когато са снимали филми е имало кой да се грижи за децата.
Другата и тя известна октриса е: Julia Roberts (от Pretty woman) която има три деца. Тя и мъжа й също имат гледачки и слугиня/и когато те са заети с снимане на филми. Когато жената няма финансови проблеми и тя иска да има деца, няма никакви причини тя да не роди няколко деца. Въпросът е дали повече деца ще ги прави по-щастливи. За тези семейства които ги имат отговора е ДА.
Също прочетох, че някои жени въобще не искат да раждат, дори ако са финансово много добре. Разбирам и едните и другите, всеки си има приоритети, но аз мисля, че семейство без деца не е нормално, ако няма медицински причини за това.

44.   Финансовата страна е най-важна особено в първите години на децата! Ако имам съпруг, който има описаните “безкрайни” доходи и ме обича, и е грижовен към мен и децата с удоволствие бих му родила. За точна бройка никога не съм се замисляла. Хипотетично - днес съм на 23, да се омъжим след година - 24. 1 година пътешествия и развлечения и в края смятам, че нещата сами ще станат. 25 е страхотна възраст за деца. Ако трябва да избирам бих избрала да са по 2 на веднъж, например близнаци момчета. В един идеален сценарии 3-4 момчета и едно момиченце. След това каквото и колкото, толкова.

Ж23

45.   23 съм
Авторе, ще се повторя, но не става въпрос само за пари. Да им дадеш любов е най-важното, а с повече от 4 деца е много трудно. Разкъсваш се. Идеята не е да си само инкубатор, раждаш и хвърляш на гледачката. Нали говориш за щастие, какво щастие е да изпуснеш половината хубави моменти на децата си, защоти не са билу с теб, а с гледачката? Аз имам гледачка, на която ги оставям, за да свърша нещо и ми е мъчно, когато е станало нещо важно, а аз съм го изпуснала. Не го разбирам това гледане на деца с гледачки по 24 часа.

46.   Ти идея имаш ли как се ражда едно?
Остави парите, а каква болка е самото раждане?
Ами не нямаш! 6-7 деца от 25-35 първо авторе не е хубаво дете, след дете! Трябва време не през 9 месеца, особено на раждания тип секцио! Разбрах до тук, че за теб жените са, за разплод, ама я ти ги роди 6-7 и ще си говорим пак.
Не е до финансите всичко, а до това, че ти не си раждал и не си наясно какво е да родиш. Най хубавото е след часовете мъки, да те цепят, да те шият. Те да не падат от небето?
Болката, възтановителния период, къде ги забрави?
Какво да говоря на мъж, не напразно има след родилна депресия, не малко родилки умират по време на раждане!
На тези деца трябва, да им осигуриш и живот, за напред, а тия филми с богаташите ами колко милиардери има, тия филмови звезди имат пари ама един нормален човек как, да ги издържа пълноценно. Айде стига глупости 6-7 роди едно и тогава мк говори, за повече. Раждането, да не ти е като правенето!
Аман от такива мъже. Не всичко опира до пари, тук живота на жената винаги е застрашен! Колко жени получават кръвоизливи, колко жени остават с плаценти на косъм от смъртта, а други не отцеляват дори. Колко жени раждат с часове, ама то един мъж никога няма как, да разбере, че тия жени не крещят от кеф! Боли авторе! Имам едно и бих родила максимум едно, две ама дори не съм сигурна, че искам след като ще го раждам аз! Защото на теб не ти е известно как се ражда, и как се възтановяваш после. Как се кърмят, и носят.
Едно раждане, не е нищо, а е стрес, болка и т.н. ама вие мъжете нали сте до правенето как, да знаете.
:) 2 ми стигат до 3, но бих се ограничила и до едно, защото пак казвам това раждане ти застрашава живота, боли и то страшно!
Така, че преди да говориш, за пари се сети, че тия жени също чувстват болка, и раждането не е приятно - децата да, но не и да ги родиш! И пак казвам ражда се през няколко години, дори на секциото мисля, че е задължително, не знам колко време преди да забременееш пак, понеже носи много рискове!

47.   Ако имам финансова възможност- не повече от три. На 33 години съм, имам 2 деца, с голяма разлика.

48.   От 41

Не разбирам, защо не ми харесват коментара :(
Грешно ли е, лошо ли е?

49.   Живея в Дания от 9 години и тук двама души с висше образования могат да си позволят нормален живот, дори и да имат повече деца.

Имам 4 деца - първото ни дете, следвано от тризначета. Първото ни дете е осиновено, тъй като не можехме да имаме деца много дълго време. След Кая някак си се успокоих, като че ли се почувствах майка и успях да зачена инвитро година по-късно.

Имаме си и куче и е голяма лудница, рядко човек може да си почине хубаво. Но сме много щастливи и някак у дома винаги ни е уютно и хубаво.

Единствено кариерата ми беше останала някак на заден план, а това не ми харесваше особено, затова започнах да работя сама за себе си. Лекар съм и си отворих собствен кабинет, така имам и повече свободно време, но пак не е лесно.

50.   Авторе много си объркан. Щастието не идва с раждане и оставяне на детегледачка. Децата наистина са нещо страхотно и са единствените хора, които ще те обичат през целият си живот, но родителите трябва да си ги гледате. Колкото повече време сте с тях, толкова по-добре. Ако постоянно са по детегледачки след време ще съжалявате че не сте били с тях. И първо си намери жена в която да си наистина влюбен и после ги мисли тези неща. Мисля, че сега не си щастлив и просто искаш да се задоволиш с нещо. И децата не стават с магическа пръчка. Има хора които много искат да имат деца, но не става.

51.   И кое важно си изпуснала? Кога детето си е свършило нуждите в памперса ли? Нищо важно не виждам тук, ако искаш да го снимаш, това е вече друг въпрос-а и парите са фактор, но както казах по-горе, да чукаме на дърво, болести да не ни спохождат, че иначе лошо! Който има някакъв бизнес, ще има пари, затова когато реши да има деца, събира достатъчно пари, за да има сигурност за децата! Не гледайте циганите-те са привилегировани, затова имат поне 5-6 деца и получават помощи за всяко дете! А и не работят точно затова, защото се издържат от помощите, а децата им не ходят на училище-не при всички е така, но повечето си оставят децата на самотек!

52.   31 съм.
Авторе срещала съм един мъж в живота си, който мога да оприлича с теб. Жената има нужда да се възстанови след едно раждане, няма как да роди 7 деца за 10 години, ако няма някаква силна подбуда или не са тризнаци, близнаци и така нататък или не обича безкрайно много децата. Ако тя иска да гони кариера не очаквай да бъде добра майка на много деца и добра в своята професия. Колкото повече са децата, толкова и грижите са повече. Аз мисля, че даже и с детегледачки и баби една майка трябва да бъде до своите деца, защото единствено тя може да им даде тази подкрепа и любов. Никоя детегледачка не би обичала дете, повече от майка му. Не приемам и да си пратя бебето за месец при баба му.
Ж27

53.   Аз не мога да си позволя повече от едно дете защото по моите разбирания материално осигурен човек е човек който има стабилна и постоянна работа, жилище отговарящо по големина на членовете на семвйството, може да си позволи два пъти в годината почивка, както и да се храни навън поне 2 пъти в седмицата, а не вкъщи, да споменавам ли и че всеки трябва да си има собствена кола за която трябват осигуровки... Аз имам стабилна работа, мъжа ми също но и двамата не знаем как в днешно време бихме купили на децата си жилище. Ако имаме две деца това са 2 жилища. Или едно голяма обща къща. Трябва да ги образоваме, да ги храним с качествена храна, да водят социален живот, да им даваме джобни пари, да ги възпитаме. И не ми обяснявайте, че малките деца не били разход- напротив много по- голям разход са защото не са самостоятелни и следователно единия родител няма да може дълго време да работи или ако може, то ще е на половин работен ден. Ако обаче всичките тези неща ги имах и някой отгоре ми ги плащаше или пък мъжа ми хем изкарваше големите пари и хем имаше почивни дни за да се радва на семейството си бих имала още едно дете. Отговорността детето да има щастливо детство което включва семейна топлина, а не двама работещи и грохнали от умора изнервени родители, също е голяма.

54.   Четири. Винаги съм искала четири деца. По финансови причини ще си остана с едно, да ми е живо и здраво.
И да, въпросът е САМО в парите. Една жена, която работи осем часа на ден, няма капацитета за четири деца. Може да ги роди и отгледа някак, но на мен ми е важно как. Децата отнасят крясъци и шамари от преуморени майки. Уморената майка няма да те заведе на басейн след училище, няма да те запише на любимия ти спорт, където ходят приятелите ти, няма да има време да учи с теб и да обсъжда с теб проблемите ти. Бедната майка е изнервена, иска да даде повече на децата си, иска да се наспи, да ги заведе на почивка... И от безсилие рано или късно си го изкарва на по-слабия, на децата. Затова съм си преценила на колко деца мога да дам адекватна грижа, включително и любов, защото много говорите за любов тук, но детето на бедната и изнервена майка много рядко я усеща тази любов. Много рядко. През повечето време се чувства като пречка и с времето развива комплекси.

1-50 от 61