Споделена история от Семейство

Как да й помогна...
Здравейте. Преди да разкажа моята история искам да кажа, че търсих много в сайта за подобна, но не намерих, а наистина се нуждая от съвет.

И така. Аз съм момиче на 12 години и не съм като другите момиченца на моята възраст които мислят само за това колко са им големи гърдите, как да отслабнат и други. Карам по същество: в моето семейство не съм единствено дете, но сега живея само с майка ми и баща ми, понеже сестра ми е в университет в Англия. Със майка ми искахме да се изнасяме, защото баща ми много ни тормози и двете, а на мен даже ми посяга като е пиян. Не го чувствам като баща. Никога не съм го обичала. Напоследък започна много да измъчва майка ми, говореше и разни глупости а на мен ми пълнеше главата с гадости за нея. Стигна се дотам че тя сега е в депресия но се бори да не се върне към хапчетата (защото преди време беше на хапчета). Постоянно е тъжна, плаче и аз не мога да измисля начин да съм някаква подкрепа за нея. Като я питам "мамо какво ти има" тя ми отговаря, че е отчаяна защото няма възможност да ми даде много материални неща (заплатата й е малка и живеем с баща ми защото той плаща всичко). Казва ми още, че е отчаяна защото няма възможности да се грижи за мен сама, за да се изнесем от тук от този ад. Аз просто не знам какво окуражително да отговоря в такива моменти. Знам, че парите не са всичко, но в голяма степен са. Опитвам се колкото мога да я подкрепям, моля я заради мен да се опита да бъде силна. Единствено знам, че се бори да не се върне към хапчетата за депресия. Не знам какво да правя! Моля ви, по-големите от мен, кажете ми как да съм колкото мога по-голяма опора или подкрепа за нея, защото като я гледам така цял ден тъжна и отчаяна и плачеща не ми се отразява много добре. А сега съм в седми клас и ми е важен период, баща ми пиянства всяка вечер и просто полудях. Не знам просто какво да правя дайте ми съвет моля ви. Надявам се историята ми да бъде публикувана и благодаря на тези, които я прочетат!

Коментари

1.   Кажи й, че сте заедно в това, че я обичаш и се нуждаеш от нея. Дай й малко кураж, че след няколко години ще си достатъчно голяма, за да работиш и да живеете двете. Кажи й, че си благодарна за всичко което е правила и прави за теб, че имаш нужда да бъде силна! Знам, че ще го оцени и в моменти на слабост тези думи ще я крепят ;)

2.   Давай й подкрепа с това, че си до нея, че я разбираш, че ще й помагаш с каквото можеш. А относно баща ти - ненавиждам подобни мъже, които осъкатяват детски души и малтретират жени. Дано рано или късно се спасите от този ад. Учи, старай се и след някоя година може да се махнете от него.

3.   Много лоша ситуация. Единствения начин е да не му обръщате абсолютно никакво внимание трябва време и постоянство но малко по малко ще стане сигурна защото съм имала подобен на твоя проблем но не свързан с алкохола така че, не мога да бъда сигурна и гледай да не се подаваш много на емоциите защото може да ти се отрази зле. За всичко има решение просто без и оплаквания и действие. Успех.

4.   Разбирам какво си преживяла дай време на себе си и на майка ти. Поговорете си двете кажи й какво не е наред и отиди при сестра си и разкажете какво сте преживели