Споделена история от Семейство

Малоумна съм!..
Ще бъда кратка - женени сме и сме заедно от доста време - 10 години.
От година и малко имаме дете. С детето нямам проблем. Проблема е, че мъжът ни, който искаше повече детето, въобще не участва по никакъв начин от началото на бременността. Аз правех и продължавам да правя всичко. И то не защото не мрънкам. Напротив нон стоп повтарям как имам нужда от помощ, но той ме поставя в ситуации да нямам избор и да го направя аз. Пример - казвам му купи хляб. Следва мрънкане и сума ти оправдания. Връща се от работа без хляба, и му казвам - добре, отиди сега. Ок ок след малко.... и става презноща и хляб няма, защото той заспива. На сутринта трябва да отида аз, защото ест нямаме. Това е само пример, с всичко е така.
На детето обръща внимание точно пет минути след като се прибере. Не желае никакви активности да правим заедно. Най му е лесно да отидем при техните, за да може той да си стои на спокойствие докато техните си играят с детето. Аз от скоро нямам вече родители. С неговите нямам проблем. Като изключим че рядко се случва някой от тях да дойде да ме замести, защото те смятат че мъжът ми трябва да ми помага. Ок прави са, но когато почна да говоря по сериозно и да му изброявам всичко, той става агресивен и тръгва към мен - все едно ще ме удря. До сега не го е правил, нито ме е бутал, но вероятно ще се стигне до там, ако кажа че си тръгвам. Тук идва и другия ми проблем - имахме доста спестени пари. Но с течения на обстоятелствата- здравословни се стопиха.
Реално нямам къде да отида, трябва да събера първо пари за да се случи това.
Но просто се чудя.. аз ли не правя нещо правилно..? ! Или съм била сляпа? Сякаш преди да забременея не сме имали такива проблеми...

Коментари

1.   Една интелигентна жена никога няма да остане като гол плужек и да е зависима от този до нея

2.   Липсва ви разбирателството, няма нищо по-сложно от това в един брак. Иска ми се да беше споделила какво е било преди появата на детето. Има и други фактори- колко часа е работното му време, поема ли допълнителни смени, работата му тежка ли е. Някои мъже с появата на бебе решават, че могат да помогнат най-добре с внасянето на допълнителен доход, заради което се претрепват и са напълно неспособни да се включат активно в домакинството и отглеждането на детето. Казваш, че веднага след работа заспива, от което подразбирам, че е преуморен. Защо? Понякога човек е психически натоварен и това му пречи в ежедневието, изпада в малка криза и не му е лесно да поддържа ритъм. Имам чувството, че мъжът ти има някакво терзание. Няма желание за игра с детето, забравя, заспива веднага след работа, не мисля, че е само обикновен мързел. Знам, че майките също са уморени, никак не е лесно по цял ден да си вкъщи с бебе на ръце. Но нито ти го разбираш, нито той теб. Полагате ли усилия да подобрите комуникацията си и да си влезете в положение? Може и бракът ви да няма шанс за спасение, но е редно поне да опитате да се разберете преди да подписвате развод.

3.   Ако не можеш с него - напусни го. Поне пазарува ли, за детето пари дава ли?

4.   Макар и женени от 10 години явно така и не си опознала човека до себе си. А и всички знаем, че появата на дете коренно променя отношенията в семейството и явно мъжът ти колкото и да е изглеждал щастлив и ентусиазиран не е бил подготвен да бъде баща. Е, сега вече е късно и трябва сериозно да си поговорите и да му обясниш, че не само ти си родител, но и той и да бъде така любезен да поеме своята част от задълженията като такъв. Обаче май той си е бил такъв не сериозен по начало, съдя по това, че до последно е гледал да се измъква от такива елементарни задачи като купуването на хляб. Е, той щом един хляб го мързи да иде да купи, как очакваш въобще, че ще поеме отговорност за детето? Изпуснала си нещата, мила и сега ще ти е много трудно да ги оправиш.

6.   Не мога да разбера мъжа ти!Аз съм мъж и най -голямото ми щастие е да се прибера при жена ми и дъщеря ми,знам колко е натоварена с малката и помагам колкото мога,за мен самия е удоволствие да им направя закуска,да изчистя,да излезем някъде и да се забавляваме заедно.ТЕ са моите хора,ТЯ е моя дъщеря и най-важното нещо за мен заедно с майка и ,не можеш да създадеш семейство ,когато не ти пука за него,тогава не си мъж,а л...но!Работата ми е натоварена,спя по 5-6 часа но това не ми пречи да намирам време и да готвя за тях,да правя секс с жена ми и да си играя с малката ,въпрос на желание и любов, а не на оправдания!
М 35