Споделена история от Семейство

1000 чисто за под наем в София?
Мислите ли, че 1000лв чисто ще стигат дс се живее в София под наем (Около младост 1-3-4, дървеница, витоша)? Да кажем 450 наем, 200 храна (за мен е по-евтино) и останалото сметки?

Коментари

1.   Аз живея с 1200, живял съм и с 800, но както го смяташ, няма да ти стигне. Намери си съквартиранти. 200 за храна - трудно. Ще имаш и други разходи 0 дрехи, транспорт, медицински и извънредни.

2.   Никакъв шанс. Аз едва се оправям с 2000, а дори не съм под наем.

3.   Здравей.
1000 лв. малко трудно ще ти стигнат да живееш в София, ако си под наем.
В посочените от теб квартали обикновено жилищата под наем варират от 600 лв. нагоре.
600 лв. за наем около 300 лв. за храна минимум 200 лв. за сметки (токът, водата, парното , входните такси и др. поскъпнаха доста) задължително карта за градския транспорт или разходи по автомобил (минимум 50 лв.)
Предполагам и че няма да живееш в изолация, което означава поне още 100-200 лв. за излизания с приятели/познати или някакви лични разходи.
Добре си направи сметката.

4.   Стигат ми ама при 300лв наем, но съм с три дом. любимци и харча повече за храна, а и цигари. Така че навярно ще ти стигнат. Човек се шири според чергата си в крайна сметка.

5.   Твърдо НЬЕ :) Сори!

6.   Първо, в тия квартали такъв наем почти няма, ако не ти се живее с баба хазяйка, което за мен е гадно. 1000 лева са много малко за София, просто ще мизеруваш, ако не си поредния който на всяка цена иска да се набута тук...абе оставете ни въздух да дишаме бе...
Една софиянка

7.   Въпросът е - какъв е смисъла да живееш там при това положение?

8.   Ще се справиш ако си намериш съквартирант и си делите наема. Ако е до 250лв ще се получат нещата. Зависи на какви разходи си свикнал, както се казва човек се оправя с 2 и 200 :)

9.   Ако мислиш само за себе си - може.

11.   Наемите в тези квартали са 600-800лв. Намери си съквартирант и ще се оправяте с по 1000лв. като делите наем и си готвите.

12.   Муахаха в страна дето минималната е 560 лева, а средната 800 ми звучи много добре.