Споделена история от Семейство

Кога решихте да имате бебе?
Здравейте! От около година мисля за бебе, защото хората около мен стават родители. Как решихте да станете родители? Ако имате дете планирано ли беше? Женени ли сте и ако да защо решихте да се омъжите/ожените? На какъв етап от връзката говорихте за дете? Какво е материалното ви положение ако имате дете и това пречка ли е за вас?
Благодаря на всеки отговорил! Моля напишете пол, години, голям/малък град (ако не искате да бъде конкретно)
- всяка допълнителна информация е полезна (доходи, работа, имоти, кой помага за семейството, и т. н)

Ж23 Пловдив :)

Коментари

2.   Исках когато бях на 26, оженихме се и веднага забременях. Беше ми омръзнала работата и така. От малък град съм, не са ми високи доходите, но се справяме. Вече чакаме и второто дете. Мъжа ми в момента е на 35. Хубаво е да има кой да го взима поне за час, ако го гледам сма бих полудяла.

3.   Планирах го от 5 години. Бях решила да завърша и да си намеря добра работа и да събера пари. Направих го и планирано забременях от първия път. Забременях на 27 и родих на 28г. Имаме брак, който сключихме 5 години преди появата на бебето. Преди брака излизахме още 4 години. Доходите ни са добри, защото живеем добре, макар че за съвременната младеж се водят ниски. Много сме щастливи с бебето е се обичаме още повече от преди. Добре е когато си планираш нещата и завършиш и имаш работа, дом. Аз живея отделно от родителите си от 23 годишна и работая и се гледам сама. Повечето ми връстници дори сега живеят при родителите си и не могят дя готвят и пр.

4.   Още с второто изречение грешиш! “Защото хората около мен имат”... Тези хора ли ще го гледат това дете...
Иначе по въпроса. На 27 г. родих. Омъжена. Мъжът ми има стабилна работа и беше изцяло планирано. Имаме помощ за гледане. Т. е откъм разходи и гледачи нямаме притеснения. Но... пак не е лесно.
Когато си готова да сложиш нуждите на друго човешко същество пред своите - действай.
Трябва ти стабилен мъж. Не само финансово, но и морално. Да е родител, а не само осеменител. Да го гледа, да се занимава с него, по- късно да си играят.
Трябва психически и физически ти д си готова.
Ако плнирате бебе иди на гинеколог предварително, обсъди го с лекаря. Спри вредните навици. Мисли позитивно.
Каквото и да решиш ти желая успех

5.   Добре, а на теб за какво ти е тази информация?
Защо мислиш, че хората трябва да ти се обясняват и отчитат точно на теб?

6.   Горе-долу като решението за сключване на брак. Говориш с партньора, обмисляш доколко си способен да се справиш и решаваш. Никога не си напълно подготвен и щом се случи, все се появява нещо неочаквано. Ако не си бил родител, колкото и книги да си прочел за отглеждане на деца, винаги оставаш изненадан от някоя дреболия, която всъщност е била логична. Приятелка наскоро разбра, че има различни размери биберони и се оказа, че изобщо не е гледала какво купува. Да не говорим, че на всеки разхода около детето му е различен. Някои събират хиляди преди да родят, а други се справят в движение. Когато дойде времето, първо ще го почувстваш със сърцето си, а после ще започнеш да го обмисляш. Не трябва да раждаш дете само защото всички около теб имат деца.

7.   "мисля за бебе, защото хората около мен стават родители" - типично подражателски мотив. Защо - ами защото другите... Другите ако нямат деца до 40г и ти ще чакаш да не се цепиш от колектива, нали?

8.   Жена, 40 г., израсла в София, последните 20 години живея в чужбина, омъжена, висше образование, никой не ни помага нито с пари, нито с детето. Свекърите вече ги няма, моите са далеч.

Искам дете от както се помня, дори исках да имам четири деца. Заговорих за дете чак когато имах сигурността, че ще се справя сама, без мъжа ми. Това се случи на петата година от брака ни. Половин година по-късно забременях. Второ дете едва ли ще имаме, затова можем да си позволим много с първото от материална гледна точка, като например частно училище (не е задължително, не сме го решили още), увеселителни паркове, курсове и други работи.

Оженихме се по финансови причини - така имаме чувствителни данъчни облекчения. Бяхме вече няколко години заедно, една година живяхме пробно на семейни начала и подписахме.

Детето финансово не е пречка, ако го планираш добре, ако известно време работиш в тази посока, това е моят опит. Да си хванеш професията, да се почувстваш и вътрешно стабилна и тогава се справяш. Беше ужасно трудно психически, защото едно бебе е много, много трудно да се гледа без да има кой да те отмени поне за един следобед. Така че освен парите е добре и помощ да има някаква. Защото нас като двойка вече ни няма. За пет години сме отишли един уикенд сами някъде и пет пъти сме излизали вечер.

11.   Номер 5 -Стоп с хейта! Вреди ти
Какво лошо има във въпроса? Хората по природа се сравняваме непрекъснато с останалите във всички сфери от живота.
А темата за деца е доста деликатна и не всеки се решава толкова лесно и понякога имаме нужда да видим пример от околните