Споделена история от Семейство

Изгониха ме.....
Родителите ми са разведени. Сега живея с майка ми и гаджето й в неговия апартамент. Днес с нея се скарахме за пълна глупост, малко си повикахме и сега сме уж сърдити. Аз се заключих на балкона ми и след 10 мин дойде той, започна да ми крещи и накрая заяви, че като ще се държа така гадно да се изнасям. Говорих с истинския ми баща, той не ме иска. Баби, дядовци нямам. Не искам да звъня на служби, защото ще ме пратят при баща ми. Ако отседна у приятелка нещата ще се влошат майка ми ще ми се разсърди още повече, а и не искам да съм проблем за някой. Нямам идея какво да правя...

Коментари

1.   Сподели с майка си. Нейното гадже не ти се води никакъв и не може да те изгони. Кажи на нея, че той те е изпъдил и ? се извини, за дето сте се карали. Помоли я да поговорите, за да разберете кой е бил прав в спора. Поговори с нея за това, че гаджето ? те е изгонил и я помоли да останеш. Кажи, че няма къде да идеш - при приятелка - не искаш да нахалстваш според мен, - при баща ти - той не те иска. Нямаш баби, вямаш дядовци.. Явно си тинейджърка и още учиш, нямаш пари да водиш собствен живот.. Помоли я - ще видиш, че ще се прояви "майчински инстинкт :D''

2.   Той като се е събрал с майка ти, вероятно е знаел, че тя има дете? Какво е очаквал? Да не би да си кукла? Жив човек си. И то тийнейджър.

3.   А защо с майка ти живеете в неговия апартамент? Преди майка ти да отиде при него къде сте живяли?
Така и ти и майка ти изцяло сте зависими от него. Майка ти, не че искам да я съдя и упреквам, не... но за тия години толкова ли не е можала да постигне някаква материална независимост? А наистина ти с майка ти сте едно семейство, а той не е никакъв нито на тебе, нито, реално, на нея. Така че тя трябва да държи на тебе, на 1 място, и след това да мисли за любовници и такива неща.
Тук не гледам кой е крив и прав. Няма крив и прав, това са принципни неща. Говори сериозно с майка ти, тя трябва да те защитава и да е на твоя страна, това е, пак казвам, принципно положение.

4.   Говори с майка си! Детето или децата винаги са на първо място за една жена /или поне така трябва да бъде/. Никой не може да те гони, защото първо си непълнолетна и второ зещо мислиш, че майка ти ще се съгласи. Пълен абсурд. Все пак е добре да опитате да съжителствате заедно - не да се обичате с приятеля й, но поне да няма много тежки конфликти.

5.   и аз съм в горе долу същата ситуация, но по зле и аз незнам къде да отида. стегнах си багажа обаче няма къде да отида. миналият път като го стегнах и стоях цяла нощ по пейките и обикалях улиците. прибрах се на следващият ден вечерта с подвита опашка. сега незнам ще чакам някой барем да ме отвлече на улицата, че не се търпи

6.   Няма как да ви се даде правилен съвет без да се знае възрастта ви. И за какво сте се скарали с родителите. Приятелят на майката може да се приеме за родител зависи от колко време сте заедно, ако се грижи и живеете в неговото жилище той е родител и има морални права. Родител не е биологичният матерял а грижите след това.

7.   Разкарай навлека. Той не ти е баща и не може да се разпорежда с живота ти. Кажи на майка си. Ако избере него, събери си багажа и се изнеси където можеш-приятелки, роднини, все ще намериш. Тя ти е майка-ще минат няколко дни и ще се осъзнае!

Мег*

8.   Какъв навлек, бе, Мег, те живеят в неговия апартамент....

9.   Имам предвид в живота им...разбрах, че са при него. Щом един човек влияе по такъв начин на живота и семейството ти, не мисля, че е грешно да се нарече с такава дума, независимо от това дали живеят в дома му

Мег*

10.   абе мег, той хич не е навлек не той живее в техния дом. а и как даваш такива съвети, без да знаеш, защо са се карали и дали авторката не е проблемно дете. и дали има право да се сърди или не, може и тя да е виновна в случая, казвам може защото не знаем каква е ситуацията, а и той и е казал ако смята да се държи така да се изнася. нормално е ако дете иска винаги да става неговото, да бъде заплашено по някакъв начин, и не вярвам, че човека иска да я изгони, а че е било просто заплаха. просто без да знаем какво е станало и каква е ситуацията, нищо не можем да съветваме.

11.   Ами няма как да знаем.. нищо от това, което виждаме тука не знаем дали е така и "каква е ситуацията". Не присъстваме. Пиша по това, което чета.

Мег*

12.   Аз не мисля, че начина е да крещи и гони детето, а да поговори с него първо надълго и със съвети или да наложи наказани, както правят родителите на проблемните или непослушни деца. Иначе, ако ги гонят за всяко нещо навън ще е лудница. иНЕПРЕМЕННО КАЖИ НА МАЙКА СИ СЛУЧКАТА И ЧЕ СИ СЕ ПОЧУВСВАЛА УЖАСНО И СЕ ИЗВИНИ КАТО И КАЖЕШ, ЧЕ СИ В ПУБЕРТЕТА И ЗАТОВА СИ ПО-ИЗНЕРВЕНА И ЗАТОВА СТЕ СЕ СКАРАЛИ, ЧЕ НЕ СИ ИСКАЛА НАРОЧНО! Аз също в тази възраст бях започнала да се държа по-агресивно, но след това се поуспокох. Но говори майка си, нека знае, че хормоните те карат да я ядосваш, а не искаш така да се случва! Чули! И пиши какво се слчва с теб!

13.   Към №12 Като толкова разбираш от проблемни деца да питам. Ако вече е говорено с детето надълго и на широко и са наложени наказания и пак не действа, какво се прави особенно ако не е биологично твое и живее в твоят апартамент от 6-7години се грижиш за него финансово и ядосва теб и жена ти? Например е на 14 и иска да ходи до 4-5 сутринта на дискотека и е момиче, майка му му казва не става а то се репчи и прави скандал. Не знаеш каква е ситуацията и не може да даваш такива съвети.

14.   От номер 12 към 13 - във Вашият случай майката на това дете не го е възпитавала правилно още от малко, когато децата повече възприемат и се сформират навици и т. н. Също така контролът е бил недостотъчен. Сега е късно да го превъзпитате наново. Плюс това, след кото сте заживяли заедно преди седем години все още е могло да си седнете на д-то и да покажете заинтересованост към бъдещето на нейното момиченце и да го научите на много неща още в първите дни и месеци на съжителство ви, за да не ме пите (след дъжд качулка) какво да сторите. Прекомерните финанси не учат на възпитание, трудолюбие и уважение, а по-скоро обратното. Но Вие няма да ме разберете - нещо, в което съм предубедена. Затова успех и нека съдбата е добра с Вас и детето. И не смятам пак да Ви пиша, защото безмислени спорове не ми се водят!

15.   От номер 13 към 14- нямам такова дете. Просто исках да дам пример на ситуация за която и ти нямаш отговор следователно Никой няма право при липса на данни за случката, възраста и семейството да давате констатации като Родителите в този момент не били прави и приятелят на майката няма права примерът беше за всички който са дали мнение просто вие се случихте последен номер когато аз прочетох.