Споделена история от Семейство

Българи и турци
Аз съм дъщеря на турчин и българка. Винаги съм забелязвала по- малко или повече лошо отношение от страна на някои хора. Какво е толкова нередно в това? Какво е толкова лошо? Защо българите постоянно повтарят неща, свързани с Османската империя, робството и исляма? Моите баща, дядо или прадядо са виновни за това? На кого са сторили нещо лошо, защо трябва да ни наричат, , убийци" и др. подобни? Или пък защо турците постоянно се приемат за.. един вид много чистокръвни, едва ли не е непростим грях човек с турска кръв да се обвърже с някой друг, , по-долнопробен" от тях... Моите роднини могат да се разбират, уважават и ценят. Толкова ли е трудно? Какво е виновно моето семейство за нещата, които са се случили преди? Да (и за мен е тежка тема и изключително много съжалявам за всички хора, които са страдали), но извинете, не приемам някой, едва ли не, да изкарва мен или някой от моите роднини инициатор на зверствата. Времената се променят. Защо просто хората от двата етноса не опитат да разбират повече и да се подкрепят (не мислете, че щом някой е турчин и задължително мрази българите или е привърженик на практиката на Османската империя). Не искам да гледам как хората се мразят един друг и се обиждат, аз не съм свикнала на това, моите родители не са ме учили на това.
Вие какво смятате по въпроса?

Коментари

51-53 от 53

60.   Не ми се чете всичко написано до тук.. Прочетох ти историята и мога д акажа че като по малък и аз съм мислил че всички турци са гадни(изключване така нареченитв роми те са ясни), но сега вече като голям човек и то човек със собствен бизнес мога да кажа че с турци се работи много по лесно отколкото с повечето българи... Такива са ми наблюденията от работата..
В заключение ще кажа че нямам нищо против никой. Ако човека е свестен изобщо не ми дреме какъв е по народност и религия.

61.   В България няма турци, който "турчин" мисли обратното, може да си направи ДНК тест за призход, за да се увери.
Myheritage е добра компания (струва около 70-80 $).

Турция е ненавиждана заради варварската и примитивна политика която води. Тази политика възпитава ниско образовани радикални идиоти, които са дразнещи. Иначе кой да мрази турци, хора като хора, изобщо на кой му пука за тях, те не са нещо специално, колкото мисля за чилийците толкова и за тях - неутрално клонящо към минус заради циганското им държание (политика).

62.   55. Онзи орк, отговорен за Батак, първо в повишен от варварската османска сган, след като в Европа се възмущават (най-вече в Англия заради репортажите тук) е изпратен на заточение и след няколко години освободен. Неграмотни хора, не могат да правят пропаганда. Османската империя е пагубна за България, защото османците са били ислямски примитивни орки на първо място. Всичко останло е глупост.

51-53 от 53