Споделена история от Семейство

Сирак
Здравейте. мойта история е тъжна, трагична и много трудна.
Та... на 15 години загубих баща си на 16 баба си, на 17 с майка ми загубихме къщата в която живеехме. На всичкото от горе на моя 21рожден ден погребах и майка си. Справям се сам колкото и да е трудно.
Но все още ми е трудно да кажа на хората дори на добрите си приятели, че съм сирак. Не харесвам да споделям това защото когато кажеш това хората те гледат с друго око...
Какво мислите за това - Дали трябва да соделям за моята съдба???

Коментари

1.   И какви приятели ще са, ако те гледат с "друго око"?
Желая ти да се реализираш, честно и почтено и да успееш, да имаш свое голямо и хубаво семейство! И да сте живи и здрави!

2.   Здравей,
извинявам се, че ще прозвучи грубо, но на 21 не си сирак. В такъв смисъл излиза, че всички, които са с починали родители са сираци, включително и тия на 80 години...
Осиротяват непълнолетните, тия които не могат сами да се грижат за себе си, ти вече си голям човек.
Преди тридесетата си годишнина за период от четири години изгубих четирима близки - две баби, майка ми и баща ми - но никога не съм се възприемала като сирак, камо ли пък да седна да се ожалвам. Тежко е, загубата на родителя никога не се преодолява, но - такъв е живота, нормално е детето да погребе родителя, а не пази, Боже - обратното. Стегни се и живей, тези които ги няма, никога няма да се върнат, каквото и да направим, просто ги остави в милите спомени и продължи живота си. Успех.

3.   Съдбата ти, без съмнение, е тежка, но и за минута не си помисляй с нея да караш хората да те съжаляват и с това да търсиш някакъв дивидент. Даже избягвай да говориш пред когото и да било за това, освен ако не стане нарочно дума. Така наистина ще те уважават за това, което си и си постигнал с живота си, а не от съжаление, заради съдбата ти.
Ти си мъж, и тежката ти съдба трябва само да те мотивира да успееш да направиш нещо стойностно с живота си. Според мен даже би трябвало да си в пъти по-мотивиран от хора, на които съдбата им е дала всичко на тепсия.
Учи, обичай, напредвай и никога не се предавай. Пожелавам ти успех!

4.   Ти все пак вече си пълнолеен, тъжно е като загубиш най - близките. Те хората предполагам знаят. Поне нямаш ли братя, сестри, лели...?

5.   Здравей, много съжалявам за загубата на най- близките ти хора. Предполагам, че е много тежко, но не се самосъжалявай. Все пак са те отгледали. Не си ги загубил съвсем малък. Не е нужно и да го споделяш с приятелите ти, това си е твоята съдба и я сподели само ако почувстваш, че трябва. Не го крий, но не го и споделяй напразно. Нормален човек не би си променил отношението към лошо ако разбере съдбата ти. На всеки може да се случи. Успех!!!

6.   2, абе ти можеш ли да четеш!???

" на 15 години загубих баща си на 16 баба си, на 17 с майка ми загубихме къщата в която живеехме. На всичкото от горе на моя 21рожден ден погребах и майка си. "

Я, пак, дете на 15 пълнолетно ли е!??

7.   №6, май ти не можеш да четеш или да тълкуваш прочетеното.
Пише "Но все още ми е трудно да кажа на хората дори на добрите си приятели, че съм сирак.. "- днес, в сегашно време - а в момента е на 21, не на 15. И а петнадесет не е бил сирак, а полусирак, майката умира чак когато е на 21.
Мислете малко, преди да се заяждате.

8.   Подкрепям №2
На №6 искам да кажа че всички разбрахме че на 15г е станал полусирак, но в момента когато е навършил 18 вече не може да се нарече сирак.
Сирак или полусирак може да бъде дете до навършване на 18г, ако е загубило единия или и двамата си родители. В момента в който навърши 18г вече не е сирак, а пълнолетен с един или двама починали родители.
Не виждам защо автора се притеснява да каже на приятелите си, ако те са му приятели би трябвало отдавна да знаят, най вероятно автора ни пита да казва ли на познати или дори на хора с които сега се запознава, но не виждам пък това защо е нужно. Защо хората трябва да научават?
Лично аз ако се запознае с мен мъж над 22г и ми каже че е сирак първата ми мисъл ще е тоя какво иска да го съжалявам ли. Прав здрав мъж над 22 не би трябвало да зависи от родители. Разбирам че не е наследил нищо, но много хора с родители починали по късно също не наследяват нищо. Да трудно е, животът понякога е доста труден, но зависи само от самите нас колко ще се стараем да си го направим по добър.

9.   Номер 6, не се заяждай - до 21 години е имал авторът майка.
Авторе, номер 2 е прав. Не се самосъжалявай и не оставяй съдбата ти да те определя. На 21 без родители не си сирак - на всички нас ще се случи рано или късно да починат родителите ни и да ги погребем. Така и трябва. При теб вече се е случило и какво толкова?
На 21 не си малък и не зависим от родители, както едно дете на 5. Стягай се, отиди да учиш, намери работа, намери си жена и сформирай собствено семейство. Наистина съжалявам за съдбата ти, но недей да я споделяш, за да будиш съжаление, недей и да криеш, ако стане дума. Сигурно ще те съжалят хората като научат и толкова. Не се притеснявай, ти не си виновен за това.