Споделена история от Семейство

Съпругът ми не иска да работи
Омъжена съм от 29 години. Само 4 месеца съм била без работа за цялото това време. Съпругът ми много често е все без работа. В момента сме под наем и пак само аз работя. Плащам всичко. Вече 6 месеца никъде не работи. Оправдава се с различни неща : ще се оперира, ще потърси работа, ще прави ремонт, ще си оправя зъбите и т. н. От борсата приключи плащането му, което беше само 4 месеца по 200 лв. Сега нищо не получава. Колкото пъти седна да му говоря, че няма пари и трябва да потърси работа или да се оперира - той си знае само едно : ще ме напусне и няма да ми тежи. Колкото и пъти да го попитам човешки къде ще отиде, само това знае :ще се спасявам сам. Една вечер цял проблем направи, че е дал негови 4 лв. Върнах му 5 лв. , за да се успокои. Само повтаря, че аз нямам пари. Себе си опрвдава за всичко. Не желае да търси работа, защото не го вземали и бил болен. Казах му да събере документи за ТЕЛК, а той пак не се съгласява, защото струвало пари. Не може да му се угоди. Кажете, как се живее с такъв човек?

Коментари

1.   Никак, ставаш и си тръгваш и спираш да се излагаш. Какви сте такива жени без грам самочувствие стоящи с такива безделници не знам..

2.   Не ни казваш всичко, каква операция? Ако е болен - не бива да работи, но е необходима сериозност, да отиде на ТЕЛК, ще мине месец до решението на комисията, но като излезе решението ще се знае колко % са му дали и дали може да работи, дали и какво, тъй като работодателите не наемат хора над определена възраст, пък и с инвалидност, за съжаление е така, не си ли работоспособен над нормалните възможности (т.е. - не могат ли да те изстискат като лимон) - не те наемат.
Ако не може да работи, да си събере документите, служебни бележки от всички работодатели през годините, да отиде до НОЙ, да му изчислят години стаж и да се пенсионира по болест. Не знам каква квалификация има, но гледам, че охраните в супермаркетите са или леко инвалидизирани или около 50 годишни или пенсионери , поне тези в БИЛЛА и ЛИДЛ, друго - охрана на паркинг, но има нощни смени, ако има образование, което е подходящо, може и в библиотека да работи, като пропусквател, да съблюдава за маркирането на картите, или гардеробиер, или да работи в пунк за плащане на комунални сметки... все спокойни работи. Съдействай му ако е толкова неинициативен, защото и ти страдаш от неговото положение, все пак стене семейство.

3.   Еми то и ти ако не искаш тогава кво ще се прави? Кажи м, че и ти спираш, защо само ти да храниш всички?

4.   а как си живяла с него 29 г??? в първия момент прочетох, че си на 29 и щях да ти напиша да бягаш. Но 29 !?!? години?

5.   А да се пенсионира по болест няма ли да може?

6.   Еми да си заминава тогава. Скоро имаше тема на един мъж, който жена му го е оставила заради друг, той катастрофирал и имаше доста последствия и телк - еми работеше човека като шофьор, нищо че му беше единият крак по-къс. Твоят само си търси оправдания и докато го търпиш няма да започне работа. Говори с него и да се изнася или ти се изнеси без капка жал - на него не му е жал, че ти работиш и го издържаш.

7.   5, по-вероятно е по мързел да се пенсионира.

8.   Ей първия коментар, ако всички мислеха като теб, бас хващам, че нямаше въобще да се родиш.
До автора. Помогни на мъжа си за скапаният ТЕЛК. Човека е в кофти период, няма какво да му казваш, хващаш го и му оправяш работите. После като взима по 200лв, ще се чувства малко по-полезен.
Ей номер, пълен смешник си, да си знаеш. А да и само ти се излагаш. Жената иска съвет, не някво комплексарско мнение.

9.   Никак не се живее. Той се опитва да се жалва. Ако наистина не е искал да ти тежи - до сега да е останал сам. Ти явно си добра жена и дълго време си го хрантутила. Дори болни хора работят. Работата крепи, не случайно е казано. Без да работи човек се занемарява, включително и в общуването си с хората. Аз съм млада жена, работя за смешни пари. Относно моята заплата милион пъти съм чувала от хора "Няма да си вдигна задника от дивана за тия пари". Разликата между мен и тях е, че те седят и ще седят безработни, без ниакви доходи, защото са мързеливи. Човек не може да иска веднага да вземе 2000- 4000, почва се отнякъде. Дори за малко пари, добре е да се работи. Ако има възможност да се вземе ТЕЛК, жалко е, че е болен - но е добре да използва и този шанс за някаква дребна сума месечно. Има хора, преструващи се на болни за въпросна пенсия по болест, срамота и безхаберие е той да е болен, но да не взема пенсията. Вие явно сте от доста години така и той вероятно е свикнал с това положение и малко или много то му е изгодно. Но докога? Помисли за себе си, за децата, ако имате такива... Не знам какво да ти кажа, съчувствам ти искрено. Наистина.

10.   Ами не живей, просто е.

11.   Ами като не му се работи прав му път!

12.   Авторке, не ни питай нас! Ние трябва да те питаме как се живее с такъв хрантутник 29 години, и защо си го търпяла. Човекът се е впил като пиявица в теб, смуче ти кръвта и силите, а и щом си е намерил такава балама като теб, защо да работи? Ей, чудя ви се откъде ги намирате такива идиоти, че и деца им раждате, че и ги гледате докато капнете от умора, а не виждате, че благодарност няма никаква!