Споделена история от Семейство

Не обичам мъжа си
Омъжена съм имам детенце на 5год. Преди 1г си хванах любовник, една година бяхме заедно мога да кажа за него че е истинската ми голяма любов. той също ме обичаше и знам че още е така. обаче жена му раЗбра за нас докато той беше готов да се раЗведе с нея, сега не е така, тя го заплашва че ще им вземат осиновеното детенце. може би затова той ме изостави. на мен тази раздяла ми се отряза много зле. не обичам мъжа си не го искам, а домът в който живеем с него е общ с общи пари си го посттроихме. искам съвет някой преживял ли е толкова голяма и силна любов, ще го забравяли, ще мога ли да живея с мъж който не обичам

Коментари

1.   Жалко за детенцето :(

6.   Забелязвам в сайта, че колкото по-неграмотни и нискоинтелигентни са хората, толкова "по-смели" са на любовния фронт. Кое спира авторката в случая - детето на любовника? ! За нейното детенце и дума не отвори! Никакви ценности, отговорности и задръжки - само сърбеж!

7.   Мале жено, ужасна си! Бил я обичал па бил готов на развод, ма видиш ли все пак избрал жена си.
Я пробвай да кажеш на мъжа си, каквото си написала тук и после ни разкажи как се живее с мъж, които не обичаш, но знае за похожденията ти.

8.   Не знам как да те обидя. нямам думи за такива жени като теб. омъжи ла се тръгнала другаде да търси любов. жалко за детенцето.

9.   Разведи се, ще срещнеш друг.

10.   Жена съм ама не мога, а може би не искам да ви разбера. Защо бе жени, защо изневерявате, какво все не ви стига??? .. защо градите семейство с човек на който не държите? Вие вероятно и за мъжа си сте мислили, че е голямата любов. Любовта е грижа, разбиране, компромиси, уважение.. вие нямате такова към себе си, , за каква истинска любов да става въпрос. Глупости.

11.   Всичко е психологическо. Това което ви е привличало е било тръпката 'да не ви хванат'. Това че не може да се имате. Това че накрая те е оставил. Мисълта че не може да го имаш е това което те съсипва. Веднъж получиш ли това което искаш после омръзва в даден момент. Със отношенията е същото, защото 'пламъкът' като цяло няма как да е вечен или трудно се поддържа. Това 'и заживели дълго и щастливо' по филмите не е реалният живот защото това е идеята за романтика която подтиква мечтаната илюзия. За маркетинг не си ли чувала? Надали си учила.

Хората със 'щастлив' брак са точно тези които се обичат и се карат. Само любов няма. Не съществува защото е илюзия. Ти със любовника не си се карала защото... ***поради горният абстракт***. Ако се събереш със него пак ще е същото.

Любов е грижа, общи проблеми, разбирателство, караници, приемане на другия човек.. ако се лашкаш със някой пък всеки ден, тръпката или по-скоро 'сексуалното напрежение' омръзва още по-бързо. Прави се веднъж във седмицата да речем и не по план защото трябва (по препоръки на психолози).

Любовта във филмите е (винаги съм те обичал/а, ще те обичам 'вечно' ) бла-бла..

Любовта в друг аспект е 'мъжа към жената или обратното да речем, гледайки ти задника и казвайки - цирея вече намалява.. ' ха, xa

Животинският инстинкт за чоплене на козина и почистване не си ли чувала?

Аз като мъж бих търсил нещо което да ми напомня на майка ми, а жената би търсила нещо което напомня на бащата. Може и на двамата - това е всъщност грижата. Неща които родителите са вършили за нас или битието с което сме израствали. Примерно ако баща ти се е занимавал със електричество, ремонти, поправки из дома и т. н., ти ще намираш за привлекателно и сексапилно някакво подобно качество което се излъчва от друг мъж. Но това е само пример. Има много повече.