Споделена история от Семейство

Възможно ли е насилник да се промени ?
Възможно ли е насилник да се промени, ако смени жената? Или отново ще прави същите насилствени прояви - психически и физически тормоз?

Коментари

1.   На 100%! Ако следващата жена е силна жена, а не такава в роля на жертва. Ако при първия лек намек за агресия му бие шута и го държи месец да й драска на вратата. А не ревне "бий ме, обичам те и без теб не мога" и да седи и да търпи. Това жертвено състояние провокира агресия.

2.   Не. Дори и да смени жената, както си се изразила, пак ще прояви характера си в един момент.

3.   Възможно е, но трябва да му се направи лоботомия.

4.   Не, не може да се промени.

5.   Никога! В най-добрият случай да се кротне за кратък период от време, и пак се почва по старо му. Най-често това са агресивни и смачкани комплексари, опитващи се да доминират над жените си.

6.   Не е възможна промяна

7.   Да възможно е лично съм свидетелка. Моя позната се омъжи за мъж които е пребивал бившата си жена и вече 8 години същия този мъж я носи на ръце и прави всичко, което тя поиска. И мисля че промяната не се дължи толкова на мъжа, а на това че втората жена има различен подход към него, знае как и кога да мрънка да се кара, усеща се сама кога да млъкне, въпреки че й е накипяло, намерила е начин как да му въздейства така че той с желание да върши задачите, които тя му е поставила.

8.   Не! Далеч от такиква!

10.   Вярата в доброто дори и у лошия е това, което ни крепи като общество и цивилизация. Разбира се, че може да се промени, но самият той трябва да поиска да се промени и да работи активно над поведението си.

11.   Няма да се промени, но не всяка жена ще го търпи, там е разликата.

12.   Кратко и ясно: НЕ!

13.   Възможно е чисто теоретично, но моето мнение е, че дори да има промяна в началото, тя няма да трае много дълго. Когато смениш партньор си развълнуван, искаш да се покажеш добър, да се промениш малко и си даваш обещания, че няма да се ядосваш за глупости, че няма да ревнуваш без причини, че няма да позволиш скуката да навлезе в ежедневието. След две-три години тези обещания ти се струват леко смешни, маските отдавна са свалени, ти си свикнал с партньора и си показваш рогата. Насилникът не спира да е насилник за месец. Възможно е, ако се страхува от последствия, да не посяга дълго време, но е рядкост. И е почти сигурно, че няма още в самото начало на връзката да вика и да удря. Насилниците имат това желание да са доминиращи фигури, ако партньорът им не е достатъчно привързан към тях, те знаят, че бързо ще му изгубят страха и няма да доминират.

14.   Не, бягай с 300 от такива!!!

15.   Баща ми се промени. Вече 16 год. носи на ръце втората си съпруга.

16.   Хахахх! Н 7 ме разсмя и натъжи едновременно с наивното си мислене.
" усеща се сама кога да млъкне, въпреки че й е накипяло"...
Защото знае, какво ще се случи, ако не млъкне. "Промененият насилник", както го наричаш, ще я пребие също като бившата си съпруга, която е пребивал цели осем години. А и това, да не можеш да кажеш свободно мнението си, също е насилие, само че психическо, дори по-лошо понякога от физическото. Да стъпваш около някого като мишка, да следиш настроенията му, за да знаеш кога може да говориш, и кога се налага да мълчиш, е една тъжна участ за всяка жена, която го е позволила. Ама иначе я носел на ръце, де!
За автора-не, насилникът никога, ама никога не се променя!

17.   Възможно е разбира се! И, не само е възможно а винаги така става, защото жената е виновна мъжът да е насилник. Коментар 7 го казва най-обосновано. Няма мъж-насилник без причина. Жените подстрекавани към безобразия и психически тормоз над мъжете, покровителствани от законите сами генерират мъжкото физическо насилие! Рядко има мъже, които да търпят женски безобразия и да не стават насилници на жени! Феминизмът иска женска доминация над мъжете. Е, няма да стане!