Споделена история от Семейство

Домашно насилие!Баща на шест месечно бебе-агресивен наркоман ...
Здравейте!
Пиша Ви с надеждата, че някой е преживял подобна история. Темата е за „врагът в леглото ми” -домашното насилие!
Жената е над 30 години, живяла е с човека, който я тормози и заплашва над 10 години! Тя е психически смазана, без капка реална самооценка, мисли се за нищожество и изпитва само страх! Винаги се е страхувала да го напусне, защото в началото на тяхната връзка, той ѝ забива остър предмет в слепоочието!
Сега се случи и непоправимото-имат дете, което той е признал и тя не може да го изкара в чужбина без съгласието на бащата!
Той е над 30, когато беше на 18 влезе в ареста за продажба на анфетамини и трева-може би от тогава се друса... Положението става нетърпимо, той не се прибира по цели нощи, агресивен е спрямо колеги, заплашвал и посегнал е с нож на колега, признал е за зависимостта и е казал, че никога няма се откаже! Жената се страхува за нея и бебето! Може ли той да стане агресивен към тях? Може ли да посегне на бебето под влияние на дрогата? Трябва ли да да се уведомят институции или е по-добре да се действа без тях? В България няма закони, на никого Неможе да се разчита! Да допълня, че те винаги са живели с неговите родители в семейната къща на баща му,
Те са отежнявали проблемите по между им,
а родителите на жената са разведени и тя си няма никого в България!
При стигане до съд, могат ли да ѝ вземат детето и да го настанят в приемно семейство? Какво трябва да има тя за да докаже на закона, че е способна да се грижи за малкия? Тя винаги е работила и взима добро майчинство! Трябва ли да се сезира закрила на детето? Или да се говори с адвокат и психолог? Жената е част от моето семейство и ми е много тежко за нея и бебето... Моля помогнете

Коментари

2.   След, като бащата е наркоман, под влиянието на тези вещества, може да причини много лоши неща и на майката и на детето! Спешно трябва да се махнат от този човек, спешно! Някой тук, беше писал, че може да бъде издадено разрешително и на детето за излизане от страната и без да се иска съгласието на бащата. Направи консултация с адвокат, първата ви стъпка. Да се обърне към агенция Анимус, вижте в интернет, закрила на детето и полицията! Не губете никакво време, на вашата съвест и плещи сега лежи, животът на тези хора. Жената ще има нужда от психолог и настаняване с детето в кризисен център. Има ли роднини в чужбина.? Първо консултация с адвокат и го питайте как се издава разрешителното. Побързайте!

3.   За теб ли става дума или "за една приятелка"? Пусни първо жалба и после казвай какви закони има и какви няма. И друг път не се захващай с "големи играчи".

4.   Страхувам се от такива хора. Дано не завърши фатално. Трябва да е смела. Никой
не може да и вземе детето. Ако успее да докаже, че е жертва на тормоз и мъжът е заплаха за детето може да се забрани бащата да ги доближава. Въз основа на тази забрана не е необходимо съгласието му за извеждане на детето от страната. Успех.

5.   Как жената оживява след като той и забива остър предмет в слепоочието? След като жената е част от твоето семейство би трябвало да знаеш какъв е бил този остър предмет. Или и тази история е зашита с бели конци. Каква ти е тази жена.

6.   Веднага звъниш на Организацията за защита на жертвите на домашно насилие. Те си знаят как да действат. Щом е наркоман и със съдебно минало няма шанс да получи родителите права. От друга страна ти имаш работа, така че можеш да се грижиш за детето си. Няма причина социалните да ти го вземат. Като се успоиш емоционално, ще си наемеш квартира и се изнасяш там, но слушай съветите на хората от Организацията, все пак това им е работата.
Ще се справиш! Трябва! Най-малкото заради детето!

7.   Работя работа, свързана с изброените от Вас проблеми. Моят съвет към Вас е:
Жената да подаде иск в съда за защита от домашно насилие за нея и детето - като желание да изрази той да не я доближава на определени метри - примерно 100 м - това в България е еквивалент на американската "ограничителна заповед"
предвид, че живее при родителите му, трябва да се изнесе - добре би било Вие, или други нейни роднини да я приютите за месец - два
В иска до съда да напише също така, че желае заместващо съгрешение на съда на несъгласието на родител малолетно дете да напусне страната - това се нарича съединяване на иск - 2 искания към съда в едно. Съдът има право да разреши детето да напусне страната заедно с майка си, като даде съгласие затова вместо бащата.
Надявам се да съм Ви полезна!