Споделена история от Семейство

Баща ми
Баща ми. Не мога да кажа, че е лош - работи за нас и ни изкарва прехраната. Но през ден се напива и се кара с нас - ту с брат ми, ту с мен, ту с майка ми. Не знам дали да се оплача на някого за това, смисъл когато съм на път да го направя имам чувството, че той разбира и става все едно нов човек и се държи добре с нас. Споделяла съм с баба ми за това (майка му) и тя не обърна особено внимание, даже противното описа се да го защити. Последния път, в който се скарахме (преди половин час), беше защото майка ми иска да почистим вкъщи, а той все бил уморен и си ляга да си играе с телефона. Понякога се кара с нас, като е трезвен. Ден два после е като ангелче с нас. Наистина не знам какво да правя, просто не ми е приятно така. Не знам дали да се оплача на някого. Надявам се да сте ме разбрали. Моля за съвети, не искам да продължава така.

Коментари

1.   Много ми е познато всичко. На 18 съм и баща ми пиеше от около толкова, т. е. от както се помня. В началото не беше толкова забележимо. Прибира се от работа 50гр ракия, бира или нещо от сорта, “за сън”, така казваше. След това се започна една злоупотреба, препиване, скандали, стигало се и до кражба на пари от чантата на майка ми, всякакви глупости и нерви до краен предел. Наложи ми се да ги разбера тия неща в ранен период. После се започва едно манипулиране и мили очи, ама докато му трябва нещо. След това отново същото. Тормоз- физически при нас нямаше, ама психически- ПОСТОЯННО! Само семейство на алкохолик може да разбере за какво говоря. Минаха се доста години в които вече знаех, че е алкохолик, ама кой ще си признае? :) Кръв да му капеше от устата, отрича. И да му говориш на енин алкохолик, и да не му говориш все ще се прави, че не те чува и че няма проблем. (зависи от човека) За клиника и лечение, не можеше и да става въпрос, той проблем НЯМАЛ. Така се стекоха обстоятелствана, че с майка ми отидоха на прегледи (профилактични). Резултите на черния дроб са ясни, няма смисъл да ги коментирам. Много го наплашиха в болницата, за което им благодаря. Имах чувството, че ако говоря с него ще е като стена, от видяното през годините. И тук много важна роля изиграх аз, (детето) разревах се и му казах, че ако продължава губи всичко. Губи себе си. Губи близките си. Губи мен. По-искрен и труден разговор не съм имала никога и имам чувството, че ако мама го беше провела, нямаше да е същото. И ето го ефекта, без комуни, без чужда помощ, повлиян вероятно от думите на своята кръв не е близнал до сега. Много е трудно, знам. Това беше моят подход, надявам се да се вразуми!!! Прегръщам те! @vy

2.   Здравейте, Аз също имам подобен баща ако мога да го нарека баща, Макар че за съжаление в вените ми тече ннегоната кръв. Ти поне казваш че като е трезвен е понякога добър. А моят не съм го видял трезвен. Постоянно пия и биеше майка ми, и майка ми на 61 г. Получи Тумор в мозъка и почина, изминаха 2 дълги години от смъртта и а аз не мога да се съвзема. А той продължава да си пие и не му пука за никой..