Споделена история от Семейство

Проблеми с чистотата
Здравейте!
Ще бъда благодарна, ако някой ми даде съвет за моя проблем.
Родителите на приятеля ми са в друг град и той няколко пъти в месеца се прибира да ги вижда. Проблема е, че те живеят в тотална мръсотия. У тях няма препарати за почистване, всичко е супер старо и гадно, но най-лошото е, че откакто е построен този апартамент, там не е било чистено. Абсолютно всичко е за подмяна, но явно те не го осъзнават, а не мога аз да им кажа да си чистят. Не са стари и не можещи хора, а дори напротив. Нямат болежки и си се движат и навеждат без проблеми. Вместо това си губят времето с телевизия, вместо да измият наслоения с мръсотия душ. Вече не искам да ходя там, измислям си извинения да не ходя с него, но това не може да продължава цял живот. Някой ден може да имаме дете и все пак ще трябва да посети баба си и дядо си, но аз не мога да си представя как ще го оставя да седи там или как ще го изкъпя, като няма елементарни условия. Приятелят ми от своя страна сякаш няма нищо общо с тях-вкъщи чисти и подрежда и се дразни на кочината. Как да му кажа защо не искам да ходя там, без да го засегна? !

Коментари

1.   Щом си избрала този мъж ще ти се наложи да приемеш и семейството му такива каквито са, няма смисъл да се мъчиш да ги променяш, няма и да успееш, дори да опитваш. Работливи и чистници никога няма да станат, дори и ремонт да им направите с ново обзавеждане пак няма да пазят и много скоро всичко ще си е същото.
Разбира се ако кажеш нещо подобно на приятеля си той ще се обиди въпреки че знае истината. Та кой иска да чуе лошата истина за родителите си?
Затова ако много държиш на това момче ще трябва да се примириш с няколкото ходения, приемаш че отиваш на палатка без никакви удобства, носиш си чаршафи и калъфки ако нямат и това е. Когато се стигне до там да оставяш детето си при тях просто след като го вземеш го къпеш и переш целия му багаж или купуваш препарати и чистиш преди да дадеш детето макар че второто е малко обидно ако не живееш у тях. Лично аз избрах първия вариант, детето е научено като си дойде от село струпва багажа пред пералнята и влиза да се къпе, а аз пера дори сака с който е носен багажа.

2.   Не мисля, че има лесен начин или такъя от който няма да се засегне. Сядаш и си му го казваш както е мотамо срамни работи няма. Има си и мърляви хора които им харесва да живеят в мръсотия то и някакво наименование на такова заболяване май си имаше.

3.   Възможно най-меко и като му кажеш, че ще го подкрепяш и си с него, независимо от това.