Споделена история от Семейство

Предложения за галеното име на момченце?
Здравейте. Бременна съм с момченце и отдавна много ми е на сърце името Ангел. Никое друго име не ми харесва толкова много. Наслушах се около мен на Мартин, Александър, Алекс, Борис, Борислав и пр. Исках да е име не толкова банално. Проблемът е галеното име на Ангел. Вероятно ще кажете Ачо, но на мен нещо не ми харесва Ачо. Моля, да ми дадете още предложения, подходящи за малко бебе. Благодаря ви! :)

Коментари

2.   Нека се роди живо и здраво Ангелчето, за галено име не мисли още, то ще ти дойде отвъре по-късно! Даже ще му викаш с хиляди галени имена, нямащи нищо общо с Ангел! Здраве и късмет, миличка!

3.   Хубаво име е, но с неособено хубаво галено име, така е.
Ачи, Ачо, Геле, което е повече от ужасно... Това е, няма други, или остани с това име, или измисли друго.

4.   Една моя приятелка нарича брат си Ани. (той също е Ангел)

5.   Освен Ачо, може и Геле.

6.   Ачко, Аче...

7.   На нашият Ангел му викаме Аги... Ачо никога не сме му викали, не за друго просто не сме се сещали... Все Аги сме му казвали.. :))

8.   Умаленото на Ангел е Ангелче!

9.   Ангелчо

10.   Това са хубави български имена, които не са банални, а най-хубавите, за това са толкова популярни. Ангел ще си е хубаво само за теб. Гелето ще му викат.

11.   Ангелче, Але/Алé, Анел, Нел

13.   Ани, Аньо, Анчо, Анчи, Анго, Анги, Ане, Анко... Каквото ти идва от душа, така ще го наречеш. Друг е въпросът, че за останалия свят най-вероятно ще е Ачо и това е. Не можеш да определиш останалите как ще го наричат на галено.

14.   Еми как да е Анчо, може и цялото име или Ангелчо просто. Ние на нашата дъщеря и казваме цялото име - Мариела, без галени.

15.   На един познат Ангел през Ачо стана Ачка и накрая му казваха всички Храчка
Мислете , хората са лоши и прякори от едно име изникват много и грозни. Името е за цял живот, а понякога прякорът също

16.   10, добре ли си, бе? ! "Гелето" щели да му викат... Това си е популярно име и вероятно ще му викат Ачо, но майка му може да му казва Аче, Ачко или Анко.

17.   Имам приятел на име Ангел, на когото всички казваме на галено Ани. Техните така му казват, вуйчо му така му казва. От дете си го знам като Ани. Вече сме хора на по 35 години, но продължавам да си му викам Ани, което е малко неестествено гледаш го мъж 100 кила а му викаме Ани, ама това е. Така си му остана.

18.   Ангел е чудесно име, а детето като почне са се назовава само, ще избърбори нещо, което най-вероятно ще му остане като галено име. За начало може да ти е "ангелче", а после, честно казано, не съм ок с това момчета да имат галени имена. Все пак стават на 20-30 и повече години и някой роднина като им каже "Бобчоо" или "Сашкоо" и ти идва да прихнеш.

19.   Колкото и да мислим тук, хората масово ще му викат Ачо, ако толкова те дразни измисли нещо друго.

20.   И аз обичам да използвам галени имена и много не обичам да се обръщам с цели към деца и възрастни, не знам защо За Ангел мога да предложа Анди, Анджи.

21.   Сама ще измислиш (подбереш) галения вариант, така че не се вълнувай толкова. А относно другите предложения - и аз харесвах Александър преди време, но щом чух как се прекалява с него, тотално се отдалечих. Имало случай на клас или група в градината със 7 броя Александър. За мен е много неприятна ситуация. Сигурно 2-3 има със съвпадащи фамилии и са се чудили кое име да им подберат.

22.   Имах съученик Ангел, на който му виках Анко :)

23.   Анго

24.   Ангелозавър

25.   Ако искаш да го кръстиш 'Ангел', кръсти го така.

Аз се казвам Мартин. Харесвам си името и то адски много. Интернационално е. Лично за момчета и момичета, все ми допадат имена които са лесно произношими.

Момче: Даниел, Виктор, Филип (екзотично Римско - Дариус)

Момиче: Моника, Виктория

26.   24 ме уби: Ангелозавър абе човек туй да не ти е динозавър.