Споделена история от Семейство

Никога не съм имала социален живот.Преместване в София
Здравейте, аз момиче на почти 22 години и живея заедно с майка си и сестра ми.
След като завърших училище се записах в университета в родния ми град и работих през летните ваканции и почасово. Никога не съм ходила на дискотеки, заведения, кино, театър, събирания с приятели, защото не ми разрешаваха.
Няколко пъти ме каниха колежки от университета на заведение, но аз винаги им отказвах.
През тези 3 години нито веднъж не съм ходила да празнувам с колегите си Студентския празник.
Един ден се запознах с едно момиче и й предложих да излезем на разходка. Отидох във вкъщи да кажа на майка, но тя не ми позволи.
На всички рожденни дни, Коледа и Нова година съм си била във вкъщи. В училище ми се подиграваха и обиждаха. Аз нямах приятели в училище, но се надявах в университета да си намеря. След няколко покани да отида с тях на заведение те спряха да ме канят. Всички дни минаваха от училище във вкъщи и после от университета във вкъщи. Аз никога не се хваля, но завърших училище с хубава оценка и на всички изпити имам хубави оценки.
Аз учих прилежно за изпитите и като им казвах оценките си те бяха недоволни.
На всички снимки като ученичка бях сама.
От 4 години нямам снимки, нямам никакви спомени.
Всеки ден е един и същ. Когато ходих на работа разговарях с колегите, но те се отдръпнаха от мен.
Прекъснах университета, защото нямах пари.
Според майка ми и сестра ми всички млади хора са алкохолици, пушачи, наркомани и се извинявам за думата проститутки.
Аз никога не съм носила разголени дрехи, пила или пушила. Аз започнах работа в една фирма, но миналия месец ме уволниха, незнам защо.
Оттогава досега си търся работа, но не намирам.
Двете ме обиждат, псуват, унижават, подиграват и някой път ме удрят.
Казват ми, че съм грозна и никога няма да имам приятели и развлечения.
Един ден от лятната ваканция, когато се прибрах от работа влязох в интернет и гледах снимки на момичета и момчета на дискотеки се разплаках, защото нямам приятели, спомени и социален живот.
Казаха ми, че ако продължавам да плача ще се обадят в спешното и ще ме изпратят в лудница.
Те ме мразят, чувала съм майка ми да казва, че е трябвало да ме убие преди да съм се родила.
Голямата ми сестра излиза навсякъде, а аз отивам до магазина или на центъра сама.
Казват на хората, че съм имала кризи и затова плача.
Аз плача, защото ми пропиляха най-хубавите години.
Казват ми, че мястото ми е в лудницата.
Аз им казвах, че искам да имам приятели, но те ми
казваха "Отивай и не се връщай.
Аз исках да отида в София да живея и работя.
Голямата ми сестра каза "Никога няма да отидеш в София, защото ще те убият или изнасилят. Тук си родена и тук ще умреш девствена и самотна".
А майка ми каза, че "Задължението ти е да работиш,
бъди благодарна че ти даваме да използваш компютъра. Трябва да ни гледаш като остарееем".
Ако разберат, че ходя на такива места или например, че пия и пуша или си имам приятели и приятел ще ме пребият.

Всичката си заплата давам на майка си и голямата си сестра. Знам, че е грях да лъжа, но си бях спестила от заплатата си 500 лева, като ги излъгах за това колко ми дават.
Независимо от всичко аз ги уважавам и обичам.
Аз имам коте и няма да мога да живея без него.
Ако напусна дома си ще ме гризе цял живот съвестта и ще мисля за тях.
Вчера ми казаха, че ще трябва да се махна от вкъщи или няма да ми дават да ям.
Винаги съм си представяла, че ще отидем всички в София.
Как ще отида в София като никога преди това не съм ходила и не познавам никого и имам само 500 лева.
Дано да си намеря работа и евтина квартира.
Притеснявам се, ако отида няма да ми простят никога.
Аз нямам други близки и роднини и ще си остана напълно сама.
Много ме е страх, че наистина ще ме убият, изнасилят или оберат, като отида в София.
Извинявам се, че историята е много дълга.

Коментари

1.   Това, че си признаваш какво ти е и решаваш, че трябва да се вземеш в ръце и промениш е първата стъпка към новия живот. Ти си силен човек! Всичко през което си преминала и въпреки това не си се предала те е калило.

Сегашната ти среда е лоша и не се развиваш в нея. Махни се от там. Работа в София има колкото искаш. Също така там започваш на ново, може в началото да е малко трудно да се адаптираш, но с времето всичко се нарежда.

Вътрешно - избягвай всякаква негативна енергия и неща/хора, които те карат да се чувстваш зле. Намери занимания, които ти носят щастие и спокойствие. Прочети в нета за "Закон на привличането" и започни да го прилагаш. Живей здравословно и спортувай - научно доказано, че подобрява психиката. Също така отвреме навреме се усмихвай пред огледалото - дори да е насила така пренастройваш мозъка ти. Ако постоянно си в мисли се научи да живееш в момента, медитацията помага.

Външно - Грижи се за външния си вид. Колкото и да е нечестно, той е важен особено за една жена. Поддържай хигиена, обличай се добре.

Социализация - Най-лесният начин е да се присъединиш към някаква група (например университет, работа, танци, фитнес и тн. ) Хората харесват хора, които приличат на тях или имат черти, които те самите нямат и искат да присвоят от тях. За да създадеш приятелства, трябва първо да имаш допирни точки и общи интереси с някого. Също така се замисли защо някой би искал да е приятел с теб (например ако постоянно се оплакваш или горовиш за неща, които никой не го интересува е нормално да не искат да са около теб).

Можеш да направиш един списък с хубавите и лошите ти черти. Имаш и цял интернет на разположение, буквално всеки въпрос, които те интересува е на едно изречение разстояние. Примерно пишеш в гугъл "how to be more likeable" и четеш оттук оттам.

Ако въпреки всичко, ти е трудно да се справиш сама - не е срамно да отидеш на психолог/психоаналитик.

Успех!

2.   Много се надявам, историята да е измислена, но ще коментирам все едно не е.
По-добре не ходи в София, но не защото ще ти се случи това, което си написала, а защото не е сигурно дали ще си намериш работа и дали ще се задържиш - там конкуренцията е голяма.
По-добре отиди в някой средно голям град. В София, освен това, след като си платиш наема ще ти остават по-малко пари, отколкото в по-малък град. Намери си работа и квартира предварително и въобще не казвай на тия двете мъ*ши къде отиваш, просто един ден изчезни и толкова. За котето трябва да се разбереш предварително с хазаите, както и с шофьора на автобуса, когато ще заминаваш.
Да лъжеш е грях само, когато някой невинен ще страда от лъжата ти. В твоя случай е било грях, че не си ги "излъгала" за повече пари.

4.   Съжалявам, но майка ти е луда.
Иначе с 500 лева в София... няма как да живееш. Само квартирата ще ти е почти толкова.

5.   Майка ти и сестра ти са пълни откачалки.
Какви са тези глупости? Щяли да те убият в София... Продължавай да живееш при тях и ще затъваш още повече.
Ако държиш да отидеш в София, приготви си най-малко 1000 лева. Квартирите там са скъпи, освен ако не живееш с друг човек.

6.   Кошмар си ти. Увредили са ти психиката, дано не е за цял живот. Отдели се от тези пиявици и намери добър психолог. Тогава ще заживееш истински!

Ж 40

7.   От кой град си? Аз съм от Варна, това лято събрах много хубави емоции от културните събития във Варна! Концерти, церемонии, кино прожекции на открито-а хобито ми е да снимам всичко с камерата си! Не ходя в онези "лисичарници", където вашите не са те пускали-там ходят само пройдохите-мутри, сводници, наркомани и всякаква криминална измет, която си търси поредната жертва... Нали гледаш новини-всеки ден стават убийства! Аз където ходя такива неща няма! Има само добри хора, деца, дошли да гледат концерта или филма! И няма опасност някой да направи нещо! Това е публиката, аз също съм част от нея, аплодисменти от мен няма, защото през цялото време работя с камерата! А на 22. 09 в кв. "Аспарухово" се проведе историческа възстановка по повод Независимостта на България! Беше нещо невероятно! Коне, копия, стрели, мечове, брони-участниците се сражаваха едни с други, а имаше и оръжия от 19 век-пистолети и пушки, зареждани с барут! Едно е да видиш само няколко кадъра по местната кабелна телевизия и няколко снимки от интернет, а съвсем друго е да го видиш цялото, при това напълно автентично! На 01. 11 в ДКС "Варна" се проведе фолклорен концерт, по повод Деня на Народните будители! Водещ беше Пламен Георгиев, когото всички варненци познаваме! А първите изпълнения, изсвирени от гайдарската група, бяха "Къде си вярна, ти, любов народна? " и "Вятър ечи, балкан стене! ", ме впечатлиха най-много! А и залата беше почти пълна! За мен това е социален живот-все пак съм сред хора, не стоя сам у нас! А и като знам, че ще е интересно, отивам! На 35 съм, а и съм от свестните хора, които предпочитат да си оползотворят времето с нещо, от което ще разберат как се прави изкуство, защото музиката е вид изкуство!

8.   Млад мъж на 20 години съм (скоро ще навърша 21), търся си жена. Ако си сериозна в намерението си да напуснеш майка си и сестра си, може да живееш при мен. Работя, не съм фрашкан с пари, но изкарвам достатъчно за приличен живот. Живея в собствено жилище, заедно с майка ми, но има място за още един човек. Но не знам доколко би била съгласна на такава стъпка, защото това е решение, което изменя живота на човек на 360 градуса. Силно съм убеден, че мога да ти помогна и да си намериш работа, стига да поискаш. Относно котето - преди доста години гледах котарак... А относно това, което са ти причинили, вярвам, че мога да ти помогна да го преодолееш, понеже доста добре разбирам човешките емоции и човешкото поведение... Стига да нямаш приятел и да поискаш, можеш да дойдеш в София. Относно осъществяването на контакт - има и други начини, освен телефони и имейл адреси...

9.   Пробвай да потърсиш работа в някой зимен курорт, като за начало, с осигурена нощувка, посъбери парички и тогава мисли. Целта е да се махнеш колкото се може по-бързо, като не им казаш къде отиваш! Никога не поглеждай назад! Успех!

10.   Защо точно в София? В малките градчета също има работа, а квартирите са много по-евтини. В града, в който съм аз, можеш да наемеш къща с дворче за около 100лв на месец. Освен това, в малкия град хората живеят много по-спокойно и съответно са по-приветливи, по-общителни и по-добронамерени.

11.   Да не си осиновена или да имаш полу-сестра? Защо се държат като вещици? По-добре да си проститутка, отколкото да имаш съвсем празен живот обградена с 2 усойници.

12.   Миличка, майка ти и сестра ти са за убиване! Така са ти промили мозъка, че вече те е страх от всичко и от всеки! Да, в София животът не е лесен, но тук не се колим по улиците! Нито пък всички сме наркомани, проститутки, алкохолици и т. н. Така, че преди да превъртиш съвсем, съветът ми е намери си работа в София и се махни. 500 лева не са много, но ако можеш спести още, че да имаш поне до първата заплата. Наеми си стая с хазайка, за апартамент, няма да ти стигнат парите и веднага се изнасяй от тази отровна среда! Колкото до котето, ако имаш късмет и хазайката ти обича животни, може и да ти разреши да го вземеш с теб. Обаче каквото и да правиш махай се от там докато си на 20 и няколко защото колкото повече време минава, толкова повече ще те побъркват и накрая наистина ще влезеш в лудницата.

13.   Напомня ми малко на моята история преди една, две години. И аз имам коте, а бе, все едно аз съм писала това.... Най-гадното е, че малкото приятели, които имах, две момичета, когато се осмелявах да им споделя какво е вкъщи ми казваха, че сама съм си виновна и аз ги предизвиквам и си го заслужавам, да ме бият и обиждат и знаете ли какво стана.. изоставиха ме, сега нямам буквално нито една приятелка или приятел, сама съм в целия свят ужасно чувство.
Но, авторите, не си сама. Помни това, колкото и да е трудно. Ето аз се опитвам да си го повтарям всеки ден, че живота се променя и нищо няма да е същото.. Наистина... Един ден просто изчезни от тия луди жени. Можеш да се оправиш и с 500 лв. Предварително тайно си намери работа говорете по телефона и се уговорете с работодателя. Намери нещо сезонно, да спестиш още пари, има работа, намира се. Но, засега недей в чужбина, психиката ти е объркана. Постави си цели за живота, тепърва ти започва живота. Но час по-скоро се махни! Голяма си вече, добре, че не си на 12-15 години..
Ето сайта, тук сме пиши, когато решиш, кажи какво става. Дори и от разстояние, имаш приятели! Пиши :)