Споделена история от Семейство

Връзка с братовчед
Здравейте, имам връзка с втори братовчед на майка ми. Двамата много се обичаме и искаме да създадем семейство заедно. Естествено родителите ни не са съгласни. Въпроса ми е друг. Има ли опастност от кръвосмешение и дали ще има проблем с децата ни много ме е страх за това..

Благодаря предварително!

Коментари

3.   Практически няма проблем.

5.   Практически, няма. Но не е желателно, За да създадеш едно здраво поколение, по добре е да нямате роднинска връзка.

6.   Май след първи братовчеди няма проблем, но по-добре говори с гинеколог или лекар.

7.   Не, страховете ти се базират на митове и легенди.

8.   В повечето случаи няма опасност от генетични дефекти, по-голяма от тази, при "нормална" двойка. Все пак рискът драстично се увеличава, ако в семейството има подобна традиция. Хабсбургите и Плантагенетите са снигнали до там, че са раждали чудовищни отклонения.

Какво казват цифрите? Брат и сестра имат 50 % общи гени. Това води до много висок риск от уродства при поколение от толкова близки роднини.

Първи братовчеди имат 12, 5 % общи гени и рискът е много малък, но все пак по-висок от средния.

Втори братовчеди имат 3, 1 % общи гени. Това се счита за незначително.

Всяка двойка е застрашена от някакъв генетичен дефект в поколението. Нормалният процент е 3, докато при поколение от втори братовчеди процентът е 3, 5, което си е в статистическата грешка. При първи братовчеди процентът е между 4 и 6.

Данните са на Стандфордския увиверситет.

Дядо Торбалан

9.   От дай му се! Задоволявате си си нагона, но не създавайте потомство! Рискът да се родят деца със... здравословни проблеми е доста голям.

10.   Реално вие имате родство по съребрена линия. Доколкото разбирам тези неща, а аз не съм специалист, степента трябва да се пада 5 или 6, което вече влиза в една безопасна зона. Роднини до 4-то коляно (първи братовчеди) имат проблем с любовта помежду си, оттам нататък не е толкова страшно от законна и биологична гледна точка, за морал няма да говорим. Действително детето ти ще ти бъде и трети братовчед, има някакво кръвосмешение, но гените вече са достатъчно разбъркани, че това да не е от особено значение и да не води до генетични отклонения при бебето.

11.   Не знам, ама на село имаше един случай - втори братовчеди искаха да се женят. Ходиха на някакви тестове, за да разберат дали има риск бъдещото им дете да има аномалии. Оказа се, че риска е малък, но така или иначе се разпърдяха после.

12.   На колко години си ти и на колко е той или поне разлика в годините? Бая странна тая работа.. Да не си от малцинство случайно, че тук до мен един приятел... за него питам тези неща :)

13.   Сексът с роднини е ... просто секс. А децата ... не е речено, че ще се роди някое квазимодо, но вероятността да има някакви здравословни проблеми е доста голяма. С една втора братовчедка години наред живеехме като семейство, но се разделихме, защото и двамата искахме да имаме деца, а не е желателно да се създават с роднини.

14.   Да , има голям риск . Ако е твой братовчед е едно . При първи братовчед децата са или мъртвородени или с недъзи . При втори има шанс недъзи и то голям . При трети има шанс за помятане но почти няма недъзи . Ако обаче е роднина на родител децата или се раждат мъртви или са с недъзи както е при първи братовчед . Освен това мисля че вашата връзка се води както незаконна , така и подсъдна но не съм много сигурен .

15.   Чак пък подсъдна.
Мисля, че има малък шанс.
Все пак не сте първи братовчеди а втори.
Но е неприемливо от обществото.

16.   Не е морално.