Споделена история от Семейство

Бременна с дъщеря!
Здравейте. От години чета историите в сайта и сега дойде и моят ред да разкажа своята история. С моя приятел чакаме бебе-момиченце. Когато приятелят ми разбра, че бебето е от женски пол изобщо не се зарадва и видях разочарованието в очите му. Защо мъжете не се радват когато разберат, че ще стават бащи на момичета? Беше ентусиазиран да кажем на родителите си, а сега иска да изчакаме до Коледа, след като разбра, че чакаме момиче. И двамата сме малко над 30г и имаме връзка над 10г, ако това има значение. Ще бъде ли груб и незаинтересован от дъщеря си? Има ли някой опит с такава ситуация и как се е държал бащата към дъщеря си, след като се е родила и в детството й. Благодаря.

Коментари

1.   Моя мъж също беше разочарован отначало, но бързо му мина като видя детето. Душата си дава за нея, много я обича и се грижи за нея. 4 години по-късно ни се роди и син и е още по-щастлив. Не се тормози за такива неща, радвай се на бременността си и се грижи за себе си, за да може да изкара до края.

2.   културни особености на дивашката ни, азиатска народопсихология. дали ще му е по-различно отношението вече знаеш, няма защо да питаш.

3.   Ние имаме момиче и чакаме още едно, но не знаем пола, мъжът ми не е казвал искания, гледа детето. Просто му се е искало и е малко разочарован или от себе си, че не е направил мъжко. Все пак да се роди живо и здраво това е най - важното. Иначе познавам мъже, които искат дъщери. Може да поговориш с него, вероятно като се роди ще е друго.

4.   Здравей мога само да те успокоя. Моя мъж преди 11 години разбира че чакаме момиче и беше като болен няколко месеца, но като се роди и до ден днешен имаме вече две момичета няма по щастлив от него!

5.   Примитивен мъж имаш. Ние имахме две момчета с жена ми и ако знаеш как се молих поне третото да е дъщеричка.

Дядо Торбалан

6.   Аз забелязвам друго. Обикновено има една специална връзка между баща и дъщеря, както и между майка и син. Направило ми е впечатление, че бащите са много внимателни и разбиращи към дъщерите си. Имам много познати мъже, които са искали син, но щом им се е родила дъщеря са били готови да си дадат живота за нея. Жените износват деца, те по-бързо свикват с идеята и започват да усещат бебето съвсем рано. Мъжа осъзнава нещата истински, едва когато бебето се роди, просто не е имал възможността да живее с него 9 месеца 24/7. Не се отчайвай, дай му време, когато родиш и той види дъщеря си, ще се зарадва, ще я гушне, ще ѝ пипне ръчичките и ще се влюби. Дъщеря или син, дете му е, носи неговата кръв.

7.   Абе още ли има такива неандерталци бе да еба тяхната мама да еба. Това само в Индия и България го има. И като има момче, с втора пишка ли се сдобие твоя неандерталец? Той да се моли детето му да е живо и здраво, че ако не е, пола ще му е последния проблем за болното его.

8.   Айде, пак обобщения и поводи за плюене по народопсихологията ни. Аз пък много исках първото ни дете да бъде момиче и се зарадвах, че имам дъщеря. По-късно тя се превърна в най-грижовната кака на малкото си братче. Давам си сметка, че като се ожених съм бил твърде млад и наистина не съм бил готов все още да бъда мъжки баща, а при раждането на сина ми вече имах много повече какво да му предам като житейски опит, като мъж на мъж. В същото време сега се чувствам прекалено стар да общувам с малко момиче и съм щастлив, че имам голяма дъщеря. Благодаря на Бога за двете ми прекрасни деца!

9.   Какви са тия мъже, които сте си намерили? Когато още беше рано за пола на бебето, съобщиха на родителите на мъжа ми, че чакаме бебе, баща му попита моя момче или момиче предпочита, а той отговори "няма никакво значение, само да е живо и здраво". Такива мъже заслужавате, мили дами, а на мъжете си, които са толкова разочаровани, им кажете да си ударят главите в стената и да си препрочетат учебниците по биология!

10.   Ще свикне, спокойно. Просто си е бил въобразил, че може да се случи момче и реалността го разочарова. Но щеше да е зле, ако не знаеше пола до раждането и през цялото време се надява на момче. Постепенно ще свикне. Успокой го, че втория път може да му излезе късмета, макар че Брус Уилис има 5 дъщери примерно :)

11.   Нисшите индивиди винаги много силно се идентифицират със своят пол. Просто не се способни с друго, а и често няма с какво.

12.   Аз съм момиче на 12г. Майка ми е записала съобщаването на бащами че ще има дъщеря ... как само се е радвал, не знам защо и аз си мислех че мъжете се радват повече на момчета, но не и моя татко :) МАйка ми е искала да бъда момче, но уви ....

13.   Бащите на момичета се разочароват, защото виждат в какво се превръщат съвременните момичета. Пушат, пият, чукат се още на 13-14 години, на това ли да се радват? Най жалкото е, че не някой друг ги прави такива, а те сами се превръщат в кифли, а момчетата това търсят, бързо ги налазват и ги обезличават като личности. Всеки родител се радва да види децата си успели в живота, все едно дали са момчета или момичета.

14.   Боже Господи! В 21 век, в държава която уж е модерна още ли има такива примати? ! Извинявай, ако съм груба, но в което забутано село се е родил приятелят ти? Що за човек трябва да си, че да не обичаш детето си само защото е от определен пол? ! Жена съм, но ако бях усетила и най-малкия намек от страна на баща ми, че е предпочел да има син вместо мен, мисля, че никога нямаше да му го простя! Това е НЕГОВОТО дете, по дяволите! Какво значение има пола му? Важното е само да се роди живо и здраво! А колкото до глупостите в какво щяло да се превърне това момиче на 14 години, визирам коментар 13, проблемът не е че е момиче, а че тези момичета са имали родители, които не са си свършили работата. Ти я отгледай с любов, обръщай и внимание и бъди до нея и тя няма да се превърне в кифла, нито най-голямата и мечта ще е да си намери богат чичко, който да и даде пари за силикон. А и мигар сред момчетата няма пропаднали? Така, че не става дума за пол, а за възпитание!

16.   Аз бих се замислила дали да живея занапред с такъв мъж..

18.   Имаше подобна тема мисля че беше Мъжът ми е разочарован че ще имаме момиченце - нещо от сорта : мъжа ти е глупак ако не иска детето да си тръгне още сега, Аз съм мъж и знам че един човек не трябва да обижда така жената когато е бременна каквото и дете да е. Зарязвай го тоя

19.   Към №14! Би ли написала на колко си години и дали имаш деца? Явно нямаш, защото си още в облаците!? Когато се приземиш, тогава коментирай за живота на земята!

20.   Аз съм на 37 жена. Моят баща е бил страшно разочарован, че ще съм момиче и дори е изгубил бас, който е бил за една каса бира. Аз обаче съм слабост на баща ми, а не брат ми . Така, че всичко се променя, когато се роди детето. А и мъже са ми казвали, че са искали син, но дъщерите са им слабост.

21.   Според мен пак ще го обича, не се притеснявай. Първо се замислих, що за човек ще реагира така, после си спомних себе си. Много исках дете, късно се получи, над 30 г. Много бях щастлива, че съм бременна и все ми се искаше да е момиче. Защото изобщо не знаех какво да правя с момче. На какво си играят, какво ги вълнува и как да го възпитавам. Исках си момиче, за да съм по-уверена като майка. Е, дойде момче. Да, бях разочарована. И го криех, потисках го, защото нали важното е да е здраво и бла-бла. Изобщо не съм можела да си представя колко е хубаво да имаш момче! Сигурно е различно от това да имаш момиче, но детето ми е най-любимият човек и винаги ще е така. Затова си мисля, че мъжът ти е имал някаква надежда, сега е разочарован, не от теб или от детето, а от това, че надеждата няма да се сбъдне. Но после наистина ще открие чара на бащинството, щастието да успокоиш детето, да го приспиш, да го научиш на нещо, да го носи на раменете си. Бъди спокойна.

22.   Номер 19, жена на 37 съм и благодаря, но от години вече не мога да си позволя да витая в облаците. И да, имам дъщеря и знам колко е трудно понякога да я отгледаш и да я възпиташ, но се старая. Говоря, обяснявам, изслушвам и се надявам, че ще се справя ако не перфектно, то поне прилично в ролята на родител и като стане тийнейджър няма да поиска силикон за рождения си ден, нито ще ми заяви, че гаджето и е на 45, но пък е богат и кара джип.

23.   Казвали са ми, че баща ми е изглеждал видимо разочарован, когато в родилното са му съобщили, че има още една дъщеря, когато съм се родила (преди 40 години не са знаели предварително), но за мен и сестра ми той винаги е бил най-прекрасният и грижовен баща и винаги сме имали цялата му любов и подкрепа, а също и на майка ни. От друга страна осъзнавам, че е компенсирал липсата на син, като ме е приобщил към някои от мъжките си интереси - футбол, риболов, градинарство, та и до ден днешен с него ходим за риба, обсъждаме мачове и сортове лози и плодни дръвчета. В същото време, като дете ме водеше и на танци, на рисуване, на пиано, така че никой от двама ни не е бил ощетен. Той не ми е просто баща, а най-добрият ми приятел. А е бил разочарован, че съм момиче! Мисля, че бързо е размислил. :) Та и за твоя не се знае дали няма да размисли като я види, щом се роди...

24.   Моят баща е искал много да бъда момче.
И след като е разбрал че ще има втора дъщеря и други причини разбира се -изоставя майка ми. Никога не го видях. Само по снимки.
А бащата на мъжа ми, макар че е имал 2 прекрасни сладки момченца изоставя майка му.

Така нашите дечица никога няма да имат дядо, който да ги учи на разни неща поради човишката глупост и суета

25.   Явно си е въобразил, че няма да има шансове да му се роди момче, предвид възрастта. Ще обича дъщеря ви, разбира се. Все пак работете и за момче, дори и да се роди момиче, така ви е било писано - пак си е двойно щастие.