Споделена история от Семейство

Дъщеря ни ни нарича неудачници
Здравейте читатели! Пише майка на 16 годишна дъщеря. Тя винаги е била много властна, бурна и от малка още винаги е мислила за пари, бизнеси и развитие в професионален план. Занимава се с дропшипинг и изкарва свои собствени пари. Аз се гордея с нея и наистина съм щастлива, че се развива от малка. Но е станала доста високомерна, гледа на мен и баща ѝ като на по-низши. Преди няколко дни леко се скарах с нея и тя започна да говори как е изкарвала повече пари от нас, какви неудачници сме били. Баща ѝ е безработен, а аз работя като сервитьорка, винаги съм гледала тя да се чувства добре, подкрепяла съм я във всичко и съм се грижила за нея, не мисля, че заслужавам такова отношение. Не знам дали се държи така с хората на нейната възраст, но това самочувствие започва да идва в повече.

Коментари

1.   Това съм го срещала в психологията. До определен момент децата вярват, че родителите им са супер и искат да приличат на тях, а след това се оформят като независими личности и започват да търсят идол вън от семейството, някой успял, известен... Срещала съм че религията започва там където свършва авторитетът на родителите.
Може да опиташ да поговориш с нея без да се карате.

2.   Може като начало да и обясниш, че си длъжна да я издържаш, но може да я дадеш в дом, т.като си неудачник. Може да и плащаш само издръжка, защото е видно, че си отгледала егоист. Щом не ви цени за всичко, което сте направили за нея, няма и да ви оцени никога. Като печели и не си плаща квартирата - да се издържа сама. Така може и нещо да разбере, ни не се залъгвай - вас няма да ви заобича. Поне докато не и набият обръчите други.

3.   Махай то тва от вас, като е толкова наперена да живее сама. Вместо да харчи парите си за дрешки и глупости да почне да работи, нали е на 16. Аз ако бях на ваше място веднага ще и бия шута. Ужас.

4.   Ами, кажи й, щом се оценява за толкова успешна, да вземе да плаща всички сметки тя. Както вие до сега сте правили.

5.   Ми...неудачници сте! Ти си сервитьорка, а той безработен...явно има какво да научите от дъщеря си. Това, че сте се грижили за нея до сега не променя фактите. Истината не е приятна, но си остава истина. Не може да очакваш, че тя ще уважава баща си, само защото й е баща. Уважават се достойни хора, а не търтеи.
Браво на нея, че е толкова напориста!

6.   Еми такива сте си. Безработен баща и майка сервитьорка? Добре че някак си се справя сама..

7.   Това е експериментална тема!! Влезте в раздел Образование на сайта и намерете тема "Училището ме дърпа надолу". Там става дума за 16-годишно момиче, което се занимава с дропшипинг и е доста амбициозно. Какъв е шансът майка и дъщеря да пишат в един сайт? :)
Плюс това, ако майката е толкова наясно със заниманията на дъщеря си, би трябвало да постъпи отговорно и съучастнически. Да помага административно и т.н.

8.   А сигурно е и добра ученичка-не споменаваш как е в училище, има
ли проблеми, или си учи уроците, има ли приятелски кръг и състои ли се от умни и способни хора, с които да общува? Важното е, че се е насочила към област, която й носи пари, но не смятам че е редно да се държа лошо със своите мама и тате, все пак вие сте хората, които сте я отгледали! Пази Боже, сляпо да прогледа!

9.   7, да, същата авторка. Тогава я оплюха и сега търси косвено одобрение, подтиквайки ни да плюем по родителите. Гладна кокошка просо сънува

10.   Малка глезла, Като е много отворена, Ако е моя дъщеря, Ще поставя ултиматум, до 24 часа , Или се променя и ще спазва реда в домът ми, Или да си взема парцалките и да напусне домът ми. Знам че сте родители и ви боли за нея. Но ако не вземите мерки, като стане на 30 г. Може и да ви бие.

11.   Не че нещо, ама май го е писала дъщерята!

Но иначе, вярвам, че хипотетичната дъщеря, ще порасне, да бъде ендо нещастно и хленчещо нещо, което ако случи на пари, ще стане още по-нещстно, защото тогава ще реши, че няма нужда от никого, че е самодостатъчна, ще си купува по 6 чифта обувки на седмица, кожи от какви ли не изчезващи видове, а вечер, ще заспива първо с чаша вино, после с бутилка, а накрая, ще има шкаф с кутии от евтиното мерло. Няма даже и оргазми да изпитва, защото е прекалено добра, да се отдаде на мъж, жена или каквато секс играчка си е купила. На 37-8, ще си направи 12 пластични операции и ще започне да прилъгва 16 до 20 годишни момченца, в опит да "улови младостта", но ще е поредния жалък опит, да доминира.
Може и да един ден, да забременее от някои богат. Искрено се андявам, да е от онези богати майки, които оставят бавачките да отгледат детето и го пращат в пансион "с традиции" в чужбина, още на 11 години, че да му спести егоистичните си амбиции. Това е :)

13.   Авторке, като си толкова добра в бизнеса, просто прави бизнес, за какво ти е нужно чуждото одобрение в анонимен сайт, че чак пускаш теми от името на майка си. Това вече граничи с маниакално състояние.

14.   Тоест, темата е пусната да накара разни заблудени тийнейджърки да се запознаят и евентуално да започнат да се занимават с "дропшипинг".

15.   Дори да е измислена темата е Факт, че е пълно с мъже, които си стоят безработни!
Да кажем, че майката е сервитьорка, защото е родила рано, вместо първо да се образова, а и същевременно няма никакви качества и развити умения, освен да сменя памперси и да домакинства вкъщи... Нямало е на разположение някоя баба будала, която да ѝ слугинства с дом. работа и детето, докато тя тепърва започва да мисли за работа..
Но БЕЗРАБОТЕН БАЩА Е НЕМИСЛИМО, при условие, че в момента в България е пълно с незаети работни места в най - различни сфери!
Виждам, че не малко хора са се припознали в тези родители, което е ПЕЧАЛНО ЗА БЪЛГАРИЯ!
Съжалявам, че и аз ще нанеса удар на егото на немалко хора, но подкрепям коментари 5 и 6.

16.   Айде стига сте нападали момичето(според мен пише тя).
До авторката.
Още си млада и живота е пред теб и ти пожелавам само хубави моменти и много успехи. Уважавай родителите си, защото по този начин уважаваш себе си. Това го пише млад мъж, който не е в графа добро момче.

18.   Мислех да пиша какво мисля, обаче номер 5 си го е казал/казала. Това че ви е нарекла неудачници не значи че не ви уважава или пък не е благодарна за всичко което сте направили за нея, а просто казва истината ( която е че тя се е реализирала по добре от вас)

20.   До 16

Т.е. сам признаваш, че не си добър, но даваш съвети? Все едно, дебелак да ме съветва, как да ям правилно :)

21.   Съвсем съвсем права е като знам какво е нивото на българските родители и на българите като цяло. Нормално е младите да се срамуват от по-старото поколение. То си е за срам.

23.   Кажи ѝ да започне да плаща тока всеки месец. Ако каже откъде накъде ѝ кажи да помогне малко на родителите си неудачници и по-важната причина - да усети малко бизнес висините си. Ако наистина е много напреднала "в бизнеса" изобщо няма да я вълнуват 100-200лв на месец, за нея ще са дребно закръгление в джобните ѝ пари. Ако обаче много ѝ тежи подобен разход, тогава да се осъзнае малко и да не бърза да се изхвърля покрай жалките си успехи. Като докара 3 поредни години по 30-40хиляди годишно, тогава може да се похвали. Засега ми се струва, че изкарва за кафе и таксита и се мисли за голямата работа. И аз имам един познат, който прави масажи и си въобразява, че работи за 25лв/час. Проблемът му е, че има 2-3 клиента на седмица, така че реално работи за 15лв на ден или около 350лв/месец, но не може да го схване.

24.   Еми коментар 23, този твой познат, дето изкарва по 15 лева на ден пак е супер напред в сравнение с безработен баща - допускам, че това го схващаш.
И кое е по - добре: сама да си изкарва за кафе и таксита (как пък точно таксита ти дойдоха на акъла, странно) или да мрънка да ѝ се дават за кафе и таксита.. Колко хора в България на 16 години сами си изкарват поне някакви пари за нещо, хайде малко респект, а.

25.   Ако бях на ваше място щях да я смачкам от бой! Как така малката пикла ще си позволява да ви държи такъв нагъл тон? Каквито и да сте вие сте и родители грижили винаги сте, били до нея в трудни моменти и тя няма право да ви държи такъв тон и докато живее под вашия покрив е длъжна да се съобразява с вас.

27.   Аз мога да кажа че ако не можеш да осигуриш прилично бъдеще и добър старт на живота на едно дете 'не прави дете после което ще страда и ще ви плюе'
И докато на вас ви тече щастието че си имате дете, семейство, самото дете не може да се развие и ви обвинява вас и с право!
Само циганите раждат по много деца и после кое оцелее....
Р.

28.   Като детето е толкова нахакано - да плаща половината ток, вода и да си плаща храната!

29.   Номер 25 Малко по- полека със тона и изразите. Това е тинейджърка и е нормално така да се държи и аз съм бил на 16 и знам какво е в момента. Нашите са ме изтървали още когато бях на 14. Нормално е

30.   Може би ако имахте син а не дъщеря нещата щяха да са по- добри и нямаше да имате такива проблеми от такъв характер. :)

31.   Момичето ви е казало самата истина - просто я приемете и помолете да не ви обижда повече. На 18 може да се изнесе и ще бъде свободна да си се развива, както си иска, за да не бъде неидачница като вас. Аз вече 10 години не живея с родителите си и с всяка изминала година се убеждавам, че е бил техен изборът “да не свързват двата края”. Не им се възхищавам, но съм им благодарна, че вместо да ме бият и да ми свалят самочувствието, както те посъветваха предните коментари, са ме подкрепяли и винаги са вярвали в мен и моя успех. Някой ден ще го оцени :).

32.   Аз като майка бих се радвала детето ми да постигне повече от мен. Значи добре съм си свършила работата като родител. Да, би ме заболяло от такива тежки думи и бих отговорила, че за да стигне до там е вървяла по постлано. От мен и от баща ѝ. Така че когато отгледа едно успешно дете, тогава да дойде да ми се сравнява.

33.   Номер 23 и номер 20 Точно поради тая причина не искам да имам нито 1 дете ако почне да обижда по този начин, айде Номер 25 е прав донякъде. Но да си кажа аз съм млад мъж на 26 години, след години ще ми кажат време ти е за деца и семейство, но аз не искам деца, ако се държат като дъщерята на авторката защо изобщо да ги отглеждам. Възпитанието на днешните деца е под всякаква критика, не че аз на времето бях добър. Бях строго възпитаван, затова сега не искам и да чуя за деца, ако след време станат на 16 и се държат като дъщерята на авторката. По- добре стар ерген отколкото с ревнива съпруга и мрънкаща дъщеря