Споделена история от Семейство

Крие срещите с детето си от жена си
Моля за съвети как да постъпя, много съм ядосана и объркана.
След като ни заразя заради друга жена, не беше потърсвал детето цяла година бившия ми отново ни потърси. Аз единственно заради детето откликнах, защото искам то да има контакт с баща си. Започна да ми звъни, да се интересува от него, правим срещи по заведения. Но след известно време останових, че той ни крие. Иска срещите да са извън града, обажданията са му само, когато новата му е на работа (през седмицата и през деня). Усетих го и реших да си направя експеримент дали пък не греша. Ако звънна за нещо свързано с детето през уикенда или вечер, той не вдига(а сам каза, че ако е свързано с детето да звъня веднага). Винаги звъни на следващия ден през деня. Ако му пратя снимка на вайбър, вижда я, но коментира на следващия ден през деня. Срещите винаги по време работно. И не не е заради неговото работно време, тъй като той в момента не работи. Това поведение ме подразва, защото детето не е тайно, аз не съм родилата любовница. Новата му е наясно, нали тя ни раздели, ние сме факт. Но това криене е унизително за мене, незнам как да постъпя. Дали да преустановя срещите? Дали да поставя въпроса ребром (ако го поставя той ще отрече и ще избухне)? Незнам как да постъпя, а не желая да крие детето си....
По принцип има режим на свиждане, но никога не го е взимал детето. Аз въпреки всичко, въпреки голямата болка от предателството и това, че забрави за детето цяла година - простих в името на това детето да има контакт с него. Незнам как да постъпя, но не желая да крие за детето. Права ли съм за това? Редно ли е да крие?

Коментари

1.   Не, не сте права. Гадно ви е, защото се крие. Явно има защо да се крие и това си е негов проблем. Важното е, че търси детето и прави контакт с него. Това е най доброто за детето.

2.   Според мен не си права. Щом си приела че сте разделени и си имате отделни животи и единственото което ви свързва е детето, то ти нямаш право да се бъркаш в живота му и в неговия избор дали той ще крие от новата си жена срещите с детето си или не.
Ако той си изпълнява задълженията като баща, дава издръжката и помага при проблеми, говори добре с детето си, възпитава го и му предлага бащина обич, ти не си в правото си да му даваш тон в новия му живот дали и какво ще крие от новата си жена. Той не крие детето си, както казваш тя знае че ви има, той само си спестява домашни мрънкания против теб и детето му, ти това ли искаш да се случва, тя да знае за срещите и да му мрънка против вас? Помисли дали наистина искаш да си спечелиш някоя да му шушне на ухото против детето му.

3.   Редно ли било да крие... Ей, ще ме уморите... А що крие, знаеш ли? Защото целта на всяка жена е да отдели мъжа от предната жена и дете. Не, не е редно, но такава е женската природа. Чрез скандали, манипулация, жените постигат своето. Лично съм потърпевш на същата ситуация като дете... Също не е редно един мъж да няма топки и отстоява позицията си, но повечето мъже са именно такива и правят какво ли не за да угодят на жените си... Чак до степен самите тези жени да загубят уважение към тях. Както искаш постъпи, проблемът му е точно че се оставя жените да го въртят на малкият им пръст и нищо няма да постигнеш. Най-много другата да вземе превес и да го отдели от детето му.

4.   Ти нали искаш той да има контакт с детето? Какво те интересува кога и къде ще се срещате? Или искаш новата му жена да знае, това толкова ли ти е важно? Ти май искаш да им отмъстиш, защо си го причиняваш? Много въпросителни, ти си знаеш, замисли се просто...и не забравяй, че за да си тръгне той, 50% от отговорността за това я носиш ти!

5.   Отношенията между тях не са твоя работа. Какво ти пречи дали тя знае или не? По какъв начин това влияе на детето? Защо ти е толкова важно жена му да разбере, че се виждате?

6.   Жено това си е лично негова работа, негов избор, нали иска да го вижда така, че бъди доволна както каза, че детето ти се вижда с баща си, дали се крие или не негова си работа, той си има вече друг живот с друга жена, каквото било с вас било, гледай си живота, той неговия и това е

7.   Бащата на съпруга ми ги е изоставил и си е създал ново семейство. Новата му жена до такава степен го е обсебила, че дори да рожденния ден на мъжа ми му се обажда с с седмица закъснение и тайно.
Нямам думи какви изчадия в женско тяло съществуват.
Така, че радвай се че поне ви търси и мисли за детенцето

8.   Мен пък майка ми точно заради новата жена на татко ми не ме е пускала при него, но после са се разбрали да идва след детска градина да ме закарва и да сме някъде навън. После и като ученичка пак така. Това е добре за теб. Детето ви така няма да се засича с нея. Иначе мисля, че той е един женчо.

9.   Мене пък моята майка имаше един нейн приятел с 8 години по- стар от нея, малее какъв тъпак се оказа. Казах й да внимава какви мъже си избира, като мъж й го казах защото не се знае какви витаят по улиците.. Тя и баща ми от 2012 не живеят заедно, татко си има нова жена при която ходя често а майка ми е с друг мъж който е по- млад от нея с 2 години и има 2 деца. всичко е наред Не че се бъркам, но майка ми малко не внимава с мъжете. П. П. С на 15 години съм

10.   Нямаш право да му се бъркаш в живота и да го манипулираш чрез детето, още повече да търсиш отмащение.
Даваш му детето, когато той иска и ги оставяш заедно, даже не ти трябва да се влачиш с тях. Ти си имаш твоя живот в който ще се появи друг мъж, той си има неговия.

11.   "Не знам"-пише се отделно, за Бога!

12.   Госпожо, ето ви една хипотеза: ако са открили, че новата не може да има деца и той се е осъзнал, че поне има едно от вас? И не иска да й го навира в очите?

А иначе и вие ли сте безработна, как имате време да го водите в работно време!? Най-лесно е да кажете, не мога по друго време освен през уикенда и ви се решава проблема.... чудно как не сте се досетила....

13.   Мъж с втори брак съм. Имам дете от първата си жена, с която се разведох, защото тя ми изневеряваше. Никога не съм имал проблем от такова естество, просто защото съм истински мъж. Не бих позволил на никоя жена да ме дели от децата ми. Редовно си взимам детето от първата жена през уикенди, ваканции, празници, а често и през делнични дни. Не знам колко безгръбначен трябва да си за да стигнеш до самоунижението да се криеш, когато общуваш с детето си. Авторке, отървала си се. Тоя е много жалък тип. Въпреки всичко, не прекратявай общуването с него относно вашето дете и дори насърчавай подобни срещи, защото детето ти, каквото и мекотело да е баща му, си има нужда от него. Можеш да се опиташ да поговориш с него за поведението му, но не се напъвай чак толкова и не очаквай чудеса! Примири се, че това е слабохарактерен мъж. Леле, значи тая скумрия, с която живее бившият ти мъж, ако ми е на мене ще излети като парцал. Не ми се мисли кво ще стане ако тая му роди...

Не е истина какви жалки отрепки има сред днешните мъже, просто не е истина...

14.   Подкрепям номер 14. Аз съм жена, бракът ни е втори и за двама ни със съпруга ми. Той има дъщеря от предишния. Нищо скрито-покрито няма при нас. Казали сме му на хлапето да звъни при най-малкия проблем и то го прави. Мъжът ми задължително се среща с нея поне веднъж седмично. За щастие, тя обича да идва у нас, така че имах шанса да се сприятеля с нея. Майката винаги знае къде е детето й, важните неща се обсъждат заедно. Не мога и да си помисля да поставя на съпруга ми ултиматум "аз или дъщеря ти". Честно казано, ако каже "ти", ще се замисля с какъв човек съм се събрала. Той е баща - първо и основно, има отговорности, има ангажименти. Авторке, мъжът ти, според мен, е доста мекушав тип. Предполагам, че липсата на характер у него е допринесла и за разпада на брака ви.