Споделена история от Семейство

Искам да вляза в манастир временно
Искам да вляза в манастир за една година, след като завърша! Не желая да почвам веднага работа по тази специалност, която завърших, да разбера точно за какво ставам. Много съм объркана, незнам каква да правя с живота си, и ми се струва, че ще намеря отговорът, ако прекарам една година в женски манастир, или поне, ако медитирам и имам свободно време да мисля. Желая да си събера ума, душата, да намеря покой, може и послушница да стана, ако не ми хареса, ще се махна. Много съм депресирана, лекувала съм се, почти не излизам, нямам приятел, с приятелки рядко се виждам, с родителите си се карам постоянно. Религиозна съм, имам познати духовници, с които не се чувам. Може ли някой да ми даде съвет какво да правя, да ми каже името на свестен (малко трудно) манастир, или ако има такива познати, минали през.... подобен път, да ми сподели как се отразило това на душевния им мир? Била съм седмица на нещо като лагер, но в манастир, за това съм наясно горе-долу какъв е животът там. Занимавам се и с писане и рисуване, така, че в манастира свободно ще мога да практикувам тези свои занимания.

Коментари

2.   Вероятно в манастира ще намериш отговор на някои от въпросите си. Ще имаш много време за размисъл. Но ще станеш още по-асоциална. Как ще се адаптираш към живота след това ?

3.   В манатира през деня послушниците си имат задължения - нещо като прислуга.
Вечер може би ще имаш време за медитация, но зависи от теб как ще се впишеш.

4.   От опита си с депресията мога да ти кажа, че това вероятно ще влош нещата още пвоече. Депресията се характеризира с пасивност. Ако отидеш там, ще станеш още по-пасивна. Точно обраното - трябва да станеш по-активна, да се занимаваш с нещо. От начало няма да имаш желание, но ще започнеш с малко. Може да е работа, хоби, спорт, екскурзия и др. Важното е да си активна. Днес бъди активнасамо 5 мин. Всеки ден по 5мин. След няколко дни сма ще усетиш, че ти харесва и ще ти стане недостатъчно и ще искаш 10 мин. И лека по лека ще се активизираш. И гледай да сменяш заниманията, защото ако не ги разнообразяваш, пак ще ти писне и ще загубиш интерес.

5.   Аз взех най-важното решение в живота си именно така - усамотих се в монастир. Това е прекрасно решение. Там имаш условие да го направиш.

6.   Само не влизай в секти. Млада си и объркана-перфектната жертва. Виждам че си в депресия, пробвай ако можеш да заминеш някъде на почивка. Знам че това е добър начин да се пребориш с депресията.
А имаш ли куче? Ако нямаш си вземи, ще се грижиш за него и то за теб. Това си е доза любов и щастие в едно. Относно религията...ами в България-просто внимавай, повечето хора, които парадират с вяра са боклуци.

Виж в ютуб, как млада жена в депресия се лекува, чрез обиколка из света. Пиши какво става с теб в темата и какво решение си взела. Айде. :п

7.   Най-добрия вариант е да се отдадеш на това което ти харесва да правиш , рисуване писане или друго и да излизаш повече сред природата или сред хора , ако си депресирана е добре да излизаш и прекарваш няколко часа на слънце.Ако можеш обясни на родителите ти че искаш една година почивка и те да ти осигуряват храната , което не е проблем при наличие на някакви средства.Най-вероятно не знаеш какво да правиш заради депресията , като я премахнеш ще разбереш какво искаш да правиш.

9.   Иди на лекар. Депресията е болест.

10.   Дано се почувстваш по добре каквото й да решиш.

11.   От авторката на темата:
Благодаря за хубавите и смислени съвети, както и за разбирането. Номер 9, прочети какво съм написала в поста си. Не ме разбирайте погрешно, не съм някаква отчаяна, напротив, много съм емоционална и импулсивна, слънчева, обичаща живота. Още не съм взела рещение, но да, ще пища тук, когато окончателно го взема. Не мисля, че сектите имат нещо общо с това, което съм решила, тъй като някой по-горе е споменал нещо за секти. Знам, че послушниците имат задължения, за това и искам да вляза, да съм заета с нещо. Не мисля, че от това ще стана по - пасивна, но да, вярно е, че там ще намаля още повече контактите си.
До номер 6 - Напълно те разбирам! Напиши ми какво се случи след това, как се промени, как точно ти повлияя, кое те накара да влезеш? Отговорът ти дълбоко ме развълнува!
Благодаря още веднъж!

12.   Авторке, ще си кажа откровено, че аз не разбирам начина на живот, който искаш да имаш през годината след завършването. Просто не съм такава личност, не съм и дива, но не бих избрала манастирския живот. Обаче съм научила нещо много важно за живота- човек трябва да взима решенията, които ще го направят щастлив. Дисциплината е важна, на всеки му се налага да я прилага в живота си, но не може през цялото време да сме тежко ангажирани със задължения. Ако смяташ, че манастирът ще ти помогне да се почувстваш по-добре, действай. Все ще се намери някой, който да е против и да те съди, но ти не бива да живееш за тези хора. Понякога и роднините не ни разбират, моите ме съветваха да се натисна още малко в момент, в който не можех повече и резултатът не беше добър за емоционалното ми състояние. Рухнах и не го пожелавам на никого.
Моето лично мнение е, че трябва да отидеш, щом смяташ, че си на ръба. Обаче, след това животът пак ще те грабне и не винаги ще имаш опцията да поживееш в манастир. Затова поработи над себе си. Намери по-бързи и лесни начини да се чувстваш добре. Сега нямаш деца, нито работа и можеш да си позволиш удоволствието да заживееш в манастир за година. След време ще е по-трудно да го направиш. Съветвам те да започнеш от сега да работиш върху намирането на вътрешен мир. Отделяй си мижавите 30 минути на ден, за да медитираш, да рисуваш или да пишеш (каквото ти дойде отвътре). Намери си отдушник, занимание, което цял живот да ти е възможно.

14.   Н6. Хм, да влезна къде? Това със сектите го пиша за твое добро. Информирай се малко, какво става в Америка и кои са перфектните жертви. Като те гледам как се жегваш, май нищо ти няма, хаха. Тогава новият ми съвет е просто да си намериш мъж и това е.. 8 от 10 жени, които са кисели е поради липса на секс. :п

16.   Аз съм номер 9. Прочетох много внимателно текста. В прав текст си написала, че си много депресирана. Мисля, че ти трябва да прочетеш какво си написала, за да не се бъркаш така в коментарите си. Освен това на второ четене мисля, че не си за манастир, а за психиатрия. Успех. Дано лекарите те излекуват.

17.   Е то там по тия манастири няма един истински вярващ. Най-много някой да те хване да правиш секс с него. Имаш нужда от добър психолог и някое хубаво хоби, а там ще се запознаеш и с някое свестно момче.

18.   Миналата седмица ходихме до манастира над град Мъглиж. Женски се води, но монахини не видях, а и не ми беше удобно да попитам има ли. Посрещна ни една жена, но едва ли е монахиня. Мястото е отдалечено и спокойно. Можеш да отидеш да попиташ там на място дали има възможност да влезеш временно.

УСПЕХ!

19.   Какво стана, моме? Как си?

Ние също искаме да ходим в манастир. Аз съм бил за три седмици - става, не е зле.

20.   Сигурно се шегуваш.