Споделена история от Семейство

Искам съвет
Разбрах, че най- добрата приятелка на жена ми е приятелка на моя бивша позната, с която сме нямали връзка, а само лек флирт и бързо се скарахме. Сега как да кажа за това на жена ми и да й обясня, за да разбере. Също не искам евентуално жена ми да става приятелка с онази, защото се опасявам, че може и това да стане. Какво да направя, моля кажете.

Коментари

1.   Не се занимавай със женски работи, щом е било в миналото, какво ти пука? А ако онази от миналото не е била стока, просто го кажи на жена си, че оная не е добра стока и, че не ти е приятно да общува с нея. Но явно си под чехъл, и се хвърляш във филми!? Бъди мъж, остави женките да се оправят.

2.   По-важно е бившата да знае коя е жена ти. Да не вземе да разказва за някакъв дето не ѝ е харесал и да те оплюва. Може пък сега да я чукаш като ѝ стане любопитно, че си с друга.

3.   Абсолютно нищо не прави. Филмираш се.

4.   Ама стринка леля, балдъза и т.н.
Хора, стига сте си усложнявали живота с такива незначителни неща.
Авторе, не се заяждам даже напротив - ти нямаш дете от тази жена, не си бил семеен с нея, не ти е любовница. Най-важното, каквото и да се е случило е било преди жена ти. Отиваш и й казваш в очите - имал съм флирт с Петранка /примерно, не й знам името/, обясняваш как стоят нещата, всичко точно и ясно с "2 думи". Няма нужда от притеснения, ако жена ти е пич, ще се нацупи малко ама бързо ще забрави! И най-важното, гледай да не изпадаш в подробности, че ние жените НАЙ-МРАЗИМ мъжете да говорят за бившите си! Поздрави и пиши какво е станало.

5.   Смени града и самоличността. Напусни държавата и континента, чуек.

6.   За мен няма да е проблем ако мъжът ми ми сподели нещо такова. Когато ти и кажеш за връзката си с онази ще избегнеш интриги и игри.

Ако някой ми каже обаче да не дружа с нея ще му отговоря, че това си е моя работа и мой избор.

7.   Не си уточнил най-важното. "Лекият" флирт кога се е случил, преди или след като си започнал връзка с жена си?

Ако е преди, свиркай си.

Ако е след, ще си понесеш последствията, както и трябва да бъде. В този случай имаш два варианта, да си признаеш веднага или да си траеш.

Ако си признаеш, тушираш ситуацията и най-много да последва малко цупене... ако флиртът е бил лек.

Ако си траеш, пак има два варианта. Да не стане нищо или да се разбере.

Ако не стане нищо, свиркай си, единственият ти съдник е собствената ти съвест, а там виждам, че не са повдигнати обвинения.

Ако се разбере, ще си понесеш последствията. Едно на ръка, че си флиртувал и второ, че си го крил, т. е. смятал си, че има какво да се крие. Тук отново имаш два варианта. Да се покаеш и да отричаш.

Ако се покаеш и между вас няма други проблеми, ще ти простят, но цял живот ще си с жълт картон.

Ако отричаш, може да ти повярват, а може и да не ти повярват, но съмнението никога няма да изчезне, ни-ко-га!

Дядо Торбалан

8.   Т. е. приятелка на жена ти се познава с мацка, която ти някога си харесвал. Е, и? Вие със съпругата ти да не сте се оженили преди да се родите? Онзи ден моят съпруг ходи да поправя - просто като услуга - осветлението на мъж, за когото знае, че сме имали 2-годишна връзка като студенти и с когото сме запазили добри дружески и колегиални отношения. Възприемаме човека като близък семеен приятел, онова си е било някога, преди 20 години. Не разбирам, авторе, какво точно трябва да обясняваш на жена си. Че някога си флиртувал с друга? Че някога изобщо си пожелавал друга? Абе тя чак такава вещица ли е, бре, тази твоя жена? И последният ми въпрос е: защо създавате семейства, като сте толкова незрели? Терзанията ти са идиотски, моля, не се обиждай! Ти имаш ли нещо против това, че жена ти в училище е харесвала Гошко от последния чин и са се черпили с вафли? Ами тези истории в едно нормално семейство се разказват по-скоро като вицове. От типа: бе, ти знаеш ли, че твоята приятелка се оказа близка с едно мое старо гадже; чакай да ти разправям сега как се изпокарахме с онази девица тогава... В този дух.

9.   Добре, но аз се притеснявам евентуално да не би покрай най-добрата си приятелка, жена ми да стане приятелка с това момиче, с което не сме имали никаква връзка, просто аз не я харесах, защото усетих че не е стока човек и прекратих всичко. Всичко това е преди брака. Как да кажа на жена си, че не ми е приятно да се сприятелява с това момиче и то така, че тя да ме разбере?

10.   Също така не знам как ще реагира жена ми, ами ако каже -" Ти няма да ми казваш с кого да дружа и с кого не ", тогава какво да направя, тъй- като аз не искам да се сприятелява с това момиче.