Споделена история от Семейство

Момче или момиче?
Жена ми е бременна, скоро ще влезе в 4 месец. Вчера беше на разни изследвания за евентуални рискове от аномалии. Правиха и биохимичен скрининг и ултра звук. Според лекаря, ще имаме момче (макар да не е категоричен още), но пък от това, което съм чел за пулса на бебетата, трябва да е момиче. Пулсът е 160 удара. Страшно съм нетърпелив да узная син или дъщеря ще имаме. Макар вече да имам 1 син от друга жена, пак ми се иска момче. Не, че няма да се радвам и на момиче, дори напротив, знам, че ще го обичам също толкова. Но сега искам момче, пък следващите нека са момичета. Тъкмо ще имат батковци да ги пазят! Та въпроса ми е към жените. На колко от вас познаха при ултра звука в в края на 3 месец? До колко е вярно това за сърдечния ритъм? Освен това, жена ми яде всичко, като предпочита баници, сирене, млечни продукти, общо взето солени неща, но хапва и сладки и доста плодове. Та и тва с храната до колко е вярно, че ако и се яде солено и кисело е момче, а пък ако и се яде сладко момиче?

Коментари

1.   Храната и прочие не дават пола. Полът се определя от това какъв сперматозоид е оплодил яйцеклетката.

2.   За храната и ритъма са бабини диветини. На мен познаха, че ще е момче. От края на 3-тият месец до раждането си беше момче. Лекарката все се шегуваше при всеки преглед “все още е момче” Но стават грешки с видеозона и това го има, но е рядко вече. Нали има нови технологии, като бях в 7мият месец го гледах моят принц на 4d все едно е роден и да го гушна. Имам позната, която има и момче и момиче промяна в предпочитанията и наблягане на сладко или солено и при двете бремености в нямало

3.   Хората се молят Бог да ги дари с дете, какъвто и да е полът, а някои поставят условия...Ами нали знаеш, че бащата определя пола, защо не действа тогава за момче?
Защото не зависи от теб, ще кажеш.
Да, зависи отгоре, затова трябва да си замълчиш.От уважение .

4.   всякакви външни белези като сърдечен ритъм, какво яде, с каква форма е коремът, дали има петна по кожата и какво ли не още, са бабини деветини и нямат нищо общо с истината.
спокойно, скоро ще стане съвсем ясно какво е бебето, в 4-я месец вече ще се види ясно. да е живо и здраво, пък каквото е, такова. между другото, повечето лекари не казват пол, ако не се вижда добре, така че вероятно е видял пишка :-)

5.   Да ти е живо и здраво, пък полът е без значение.

6.   Дано бебето е момиче, Нека твоят син да си има по- малка сестра за да се разбират обичат и подкрепят дори и братче да му се роди пак ще го обича без значение е какво дете ще дойде Твоят син ще се радва както и вие .

7.   ТЪРПЕНИЕ!!! Като се роди ще видиш какво дете си си направил. Както знаеш пола на детето зависи само и единствено от хромозомата на мъжа. Каквото си посял такова ще е.
Това за пулса няма общо с пола на бебето виж в бг мама, там десетки майки казват за пулс 160 а бебетата им с различен пол. Сладкото и киселото се яде чак към 7 месец, в трети няма как да познаеш по това какво яде жена ти. Лично на мен до 6 месец повтаряха момиче и мъжът ми бе много щастлив, аз обаче исках момче и когато след 6 месец вече категорично казаха момче мъжът ми рече, че аз нарочно съм променила пола на детето, след като съм видяла как той мечтаел за дъщеря.
Така като почнат някой мъже да мечтаят за пола на детето вместо за здравето му въобще не е правилно.

9.   Честито. Изчакай месец и ще имаш отговор. Ако толкова не можеш да чакаш в ибей има тест за пола на бебето, 'мамата пишкаи показва дали е момиче или момче.

11.   Автора съм. Ще се радвам и ще обичам детето си, независимо от какъв пол е. Благодаря на Бога, че ни даде бързо зачеване! Моля се всичко да бъде наред! Иска ми се момченце, пък следващото да е момиченце. Ще правя деца докато жена ми е млада и докато Бог ни дава. Това ще ми е второ, защо не още 2-3 след това? Жена ми е съгласна. Още преди да се оженя я питах дали ще ми роди 3 деца и тя се съгласи. Не съм нито беден (не съм и богат), нито егоист, че да се ограничавам с 1 или максимум 2 деца. Не разбирам егоизма и нежеланието на днешните хора да имат деца. Имах само 1 брат, който почина млад, баща ми също е покойник. Искам моите деца да не са сами, да си имат братя и сестри. Знам, че ще е трудно, но мисля, че със сегашната ми жена спокойно можем да отгледаме 2-3 деца, че дори и 4. От младеж си мечтая да имам 3-4 деца! Е, представях си, че ще са от 1 жена, но животът понякога е непредсказуем.

12.   Пулсът не е точна константа. Щом са видели, че е момче откъде накъде ще решаваш, че не е вярно заради някакъв пулс. 90% е момче. Но каквото излезе в крайна сметка, ще свикнеш.

13.   Автора. Ще имаме син!

14.   Пълни глупости,не е това което искаш ами каквото даде Господ само да е живо и здраво! Относно храната това са глупости и прищевки на бременните на мен никога не ми се е дояждало нещо,каквото има това съм хапвала имам 3 деца,от които едното е момиче,а най-красивата бременност и раждане беше именно с нея.На 3д,4д съм ходела да половете нямаха грешка!

15.   Честито да се роди живо и здраво и много да ви радва!

16.   Ти хубаво искаш много деца, ама ще ти се стъжни и не е гаранция дали ще се търсят или разбират като пораснат 1000 такива познавам почнат ли наследства и стане ли дума за пари сестри, братя не важът. Държавата ни е бедна, лесно е да се правят деца, но като ще ги правиш трябва и хора да ги направиш ако имаш много пари за дрехи, храна, образование, коли, дискотеки и т. н, Дамай ти си човека!

17.   И аз!
Ж45

18.   Номер 16 е типичен пример за бг негативното мислене и хейтърство.

19.   18, да, ще добавя и неграмотност...

20.   Номер 18, 19, това, че съм объркал 1 дума или 2 не ме прави неграмотен!