Споделена история от Семейство

Майка ми е слугиня
Правилно прочетохте. Майка ми е слугиня, точно така. Тежи ми. И донякъде вината е моя. От 30 години тя се е заробила и ни слугува на всички вкъщи - на мен, на сестра ми, на брат ми, на баща ми. Става, като роб сутрин, и почва, без почивка, всеки ден, всеки ден! Готви по три яденета на обяд, после по три на вечеря. Аз и сестра ми и помагаме, разбира се, но в крайна сметка, не можем всичко, трябва да учим, да правим и други неща, а освен това, когато пожелаем ние да я отменим изцяло, тя крещи, не ни позволява! ... На всичкото отгоре е болна, инвалид, със няколко заболявания. Как може така? ... Брат ми за нищо не се помръдва, дърт мъж, и почва да крещи, като го помолим да помогне. Баща ми пък постоянно с претенции майка ми да му готви, нямам думи как я е заробил, само я товари, само я занимава, не и дава дъх да си поеме, третира я като долна слугиня, нагрубява я. Тя е много красива жена, умна, с три висши, а брат ми и баща ми дори висше нямат. Брат ми се държи като животно с нея. Даже аз и сестра ми се държим зле с горката жена. Нищо не ме оправдава, но тя почва да ни крещи първа, тоест, да си го излива на нас. Заробила се е, забравила е приятелите си, а е била крайно общителна, в очите й пламъкът е загаснал, говори с безизразен глас, всичко й е все едно. Да не говорим, че изкарваше преди повече от баща ми, и пак. На какво прилича това? Гледам я, и си обещавам никога да не ставам като нея. И тя самата ми го повтаря. Но нека ви обясня по-подробно. Баща ми излиза, звъни и по два пъти на ден да й казва какво да сготви, контролира я, не и дава никакви пари, държи всички в себе си, тя няма пари и един парцал да си купи. Ако похарчи случайно, става страшен проблем. Обаче брат ми и баща ми като женички, те си харчат за себе си, когато имат. Когато майка ми работеше, не изхарчваше нито цент за себе си, а внасяше всичко у дома. Е??? Но чуйте, има още: баща ми и определя какво да носи, пъха стари боклуци в шкафа й, купува и дрехи трета употреба, при това се хвали с това. А за себе си, естествено не подбира такова качество. Брат ми й крещи, мърси всичко, обижда я, посяга й. Ръцете й са изкривени от артрит, обаче тя мие ли, мие. Аз и сестра ми също мием и чистим, само че не става така, а брат ми и баща ми да се гаврят с нея, и да я вземат за канарче. 30 години тази жена бе нагрубявана, обиждана, изолирана от света, съсипана психически и физически. Като се разболее, и нищо. Живее в мизерия, без никакви удобства, и единственото й удоволствие са цигарите и евтин алкохол, който рядко си позволява. Това ли са старините й? На всичкото отгоре всички чакат на инвалидната й пенсия! Аз и сестра ми си търсим работа, но сами знаете колко трудно се намира. А баща ми да вика, че сме харчили пари, когато едвам гледаме как да свържем двата края. Той и брат ни като се разболеят, биват обгрижвани, ама когато аз и сестра ми преди време се разболяхме, ни хъм, ни хък. И да нагрубяват сестра ми, която всичко дава от себе си, да й говорят обидно! ... Не си правете грешни изводи, баща ми е тих, кротък и свит човек, не се държи зле с майка ми, но не ми харесва това скъперническо и егоистично поведение, да и определя кога, какво и как да яде и и пие. И всяка хапка и троха да се брои. Постоянно скандали вкъщи, всеки делник, всеки празник. Никой не идва у дома. Брат ми ни обижда и се държи както му скимне, а баща ми и копче не му казва. Че има и претенции от майка ми (брат ми). Последната винаги е била главата у дома, винаги за всичко е отговаряла, другите са разсеяни, всеки за себе си, да не поема ангажименти. Впрочем, майка ми е имала много тежък живот, родила се е в бедно семейство, от малка е работила, после е родила, учила, работила, грижила се е за родителите си, затова е изковала един железен характер. Но въпреки това, волята й за живот е сломена. Сестра - тя е с две години по- малка от мен - също има проблем със здравето, и в момента не може да работи. Аз, като почна работа, няма да се бъхтя, да уча, и да слугувам на брат си и баща си. Нещо са сбъркали.

Коментари

1.   Пропуснах да отбележа, че майка ми понякога се лишава и от храна. Дори много често не яде или яде остатъците. С нея се състезаваме кой ще мие чиниите, тя ми грабва от ръцете буквално. Баща ми стои до нея докато готви, да я контролира, а тя вие от болки в петите. Постоянно я тормози, занимава, невротизира. И една крачка не може да направи без нея, ако не е тя да му казва какво да прави, незнам как ще оцелее, това се отнася и за останалите. С брат ми и прибираха, преди, парите. Той пък и той един, мързелив, ленив, и само са за себе си мисли. Такъв егоист не съм виждала, дори нас използва. Майка ми заплашва, че ще напусне къщата, че ще се убие, и незнам какво си, направо се чудя как не е избягала досега. На 16 съм, не искам да ставам като нея.

2.   Леле, ужас! За майка си вече нищо не можеш да направиш, тя до такава степен е съсипана и психически и физически, че дори вече не може да си представи, че има друг живот. Психиката и е увредена и дори един ден да се изнесеш и да си намериш работа няма да се съгласи да иде да живее с теб. На това му се казва "Стокхолмски синдром". когато достойнството на един човек е потъпкано до такава степен, че той вече дори започва да харесва ада в който живее. За това, гледайте поне ти и сестра ти да се спасите преди да сте станали като нея. И един ден когато имаш приятел много внимавай с какъв човек се събираш, защото е доказано, че момиче отгледано в среда на домашно насилие има голям шанс да пренесе същите отношения и в собствената си връзка, т. е. има голяма вероятност и бъдещият ти мъж да е същия тиранин като баща ти и брат ти. За това просто учи съвестно и при първа възможност се изнасяйте от там и ти и сестра ти. Не искам да те плаща, но за майка ти вече е прекалено късно...

3.   Тая тема от килмоетри личи че е измислена. Писана е от някоя луда феминистка, кяото иска да разпалва мъжемразтво и да кара все повече жени да се чувстват като жертви

4.   РАЗВОД! Съжалявам, но тази жена НЕ заслужава подобно отношение и трябва да се разведе с баща Ви! В противен случай е обречена на нещастие.