Споделена история от Семейство

Същата преди 35 години ми разби семейството
На отговорна позиция съм в голяма фирма. Преди месец една госпожа си подаде документите за започване на работа и след като ги разгледах внимателно, разбрах, че е тази същата, която ми развали семейството преди 35 години. Започна работа, вече 1 седмица, но аз естествено не й казвам коя съм. Гледам я как изпитателно ме наблюдава, но нищо не казва, срещали сме се може би 2-3 пъти преди много години. Това, което знае за мен е малкото ми име, фамилията ми е сменена, а по физиономия едва ли ще ме познае, минало е много време. Чудя се как да постъпя, за сега нищо не съм й казала имам много здрава психика. Приемам съвети.

Коментари

1.   Съветвам те да не си тровиш нервите с минали неща и с отмъщения - обикновено ти ще бъдеш тази, която ще страда много повече.
А и в разбиването на семейството, едва ли мъжът ти е стоял и е чакал тази дама да му каже „разбий си семейството“ и той да го стори - според мен, семейството се разбива от двамата брачни - не от трети.
Много ми е интересно, как така, една толкова силна жена, не е преодоляла една история на 35 години!
Можеш да отмъстиш, но не вярвам, че ще ти достави удоволствие. Жената най-много да напусне работа, но негативните емоции ще продължат да те тровят.
Игнорирай я или пък я конфорнтирай с пряк разговор. Може би да срещнеш нея очи в очи не е случайност - животът просто ни тика да се подобряваме и да преодоляваме старите травми! Може би един разговор с нея, но овладян и спокоен, ще ти помогне да преодолееш старата травма и болка и да затвориш тази глава най-после.
Каквото и да сториш, гледай да запазиш личното си спокойствие, комфорт и положителни емоции - отмъщението обикновено носи само негативи.

2.   Това е работа. Там личните вражди не могат да се пренасят. Ако не работи добре или нещо те предизвиква - ок, разправи се с нея. Но, ако се справя с работата и не ти прави проблеми - нямаш право да я закачаш. Колкото и грубо да звучи, семейните ти истории нямат нищо общо с работата. Да не говорим, колко ще се изложиш пред колегите, ако тръгнеш да мъстиш като някакъв албански родов старейшина... Имай самоуважение, не ставай за смях. Вендетата е средновековен, а не съвременен сюжет.

Борония

3.   Съсипи кучката и си го върни :) Не че искам да съм лошата злобарка, която ще ти го каже, но беше първото, което си помислих, след като прочетах историята ти

Мег*

4.   Отмъщението е ястие което се поднася студено!

5.   Мег, прочете ли заглавието - става дума за 35 годиииниии!!! Не за 35 месеца! Мъжът отдавна може да е умрял даже - защо да си връща и без това авторката мъж, с когото е приключила преди 35 ГОДИНИ.
Аз не съм живяла толкова, камо ли да пазя толкова години гняв, омраза и негативни чувства.
Използвайте възможността да приключите окончателно с тази глава от живота си, а ако почнете с отмъщение, ще отворите само пак раната, ще последва ответен удър и така още 35 години, които нямате! - заслужава ли си да си почерняте и златната половина от живота заради някакви стари истории?

6.   Преди 35 години тази жена, но в комбина с мъжа ти, са разбили семейството. Едва ли да изпитваш такива гняв и омраза след толкова време, пиши ти как си се развила за тези години, постигнала ли е разбивачката щастие и благоденствие и може да ти дам някакъв съвет. Няма как да забравиш такова нещо, но не разпалвай война, полза за никого няма да има - можеш да я удостояваш с хладно презрение. Само не си проваляйте работата заради далечно минало - нали има една приказка - всяко зло за добре.
Мечо Пух

7.   Не жената, а собственият ти съпруг е разбил семейството ви. Ако той е държал на теб и на брака ви, няма сила на земята, която да го принуди да ти изневерява. На грешно място търсиш виновника - ако не е била тази е щяла да се появи друга, какво на всички ли ще тръгнеш да отмъщаваш.
А ти явно си доста злобен и емоционално ограничен човек, щом цели 35 години таиш гняв в себе си и търсиш съвети за отмъщение.

8.   Ти на колко години си била тогава? Да не става въпрос за майка ти и баща ти?

9.   Номер 8, поздравления за уместния въпрос:)

Борония

10.   Няма смисъл да се гневиш. Просто и покажи какво услуга ти е направила. Покажи достойнство покажи и колко добре се чувстваш колко добре живееш и как нямаш никакви проблеми и че всичко ти е цветя и рози. Не показвай слабост и накрая и благодари и и пожелай и дано и тя да е толкова щастлива колкото теб. Работи си не са занимавай с нея така ще я провокираш повече и тя сама ще се съсипе. УБИЙ ГЛУПАКА С МЪЛЧАНИЕ. Успех

11.   Абе разкатай й фамилията и го направи така, че да не разбере от къде й е дошло. Животът ти я поднася на тепсия, твой ред е. Давай, аз съм ЗА!

12.   ужас, 35 години да тайш омраза - не мога да си го предатавя - мога ли да попитам, Вие на колко години сте изобщо и на колко сте се омъжили, развели ....35 години!!!

13.   "Отмъщението е ястие, което най-добре се консумира студено." В поговорката има много истина. Независимо за какво става дума - разкатай я бавно и методично. Само слабите баят за прошка и прочие. Силните побеждават и си тръгват с вдигната глава.

14.   Дълбоко грешиш, 13. Силните си гледат живота и не се занимават с глупости. Победите имат стойност срещу силен противник и при реален повод за агресия, а не срещу подчинен и заради някакви мухлясали истории от преди хиляда години. Само на слабака все някой му е виновен за нещо.

Борония

15.   Мъст и победа в едно изречение са несъвместими!
Съгласна съм с Борония.
Колко е кратък живота ни, за да го тровим с гняв и озлобление?

16.   Аз пък щях да и кажа коя съм. Без да я нападам и обвинявам. Просто щях да я накарам да се почувства неудобно. Веднъж си страдала заради нея, защо и сега да се терзаеш.

17.   Не уточняваш какъв ръководен пост? От теб ли зависи да приемат някого на работа? Казваш, че е започнала работа - ти ли си я одобрила? Или просто ще и бъдеш шеф и сега се чудиш дали да си отмъстиш.
Аз не съм за отмъщение, не съм и за прощаване. Някъде по средата, клоня към № 16: кажи и коя си, дай и да разбере, че можеш ако поискаш, да и "разкатаеш фамилията", но няма да го направиш. И не го прави. :)
Мисля, че съдбата ти я "поднася на тепсия" точно за това - да се види ти как ще реагираш и да те изпита. Ако вземеш да отмъщаваш и да вършиш преднамерено зло, няма да е добре за тебе.

18.   За т. нар. "разбиване" на семейството са нужни поне двама, а често са трима или четирима. Защото, ако във въпросното семейство всичко е наред, ако двамата изпитват подобни чувства един към друг и към децата никой няма да успее да влезе както се казва сред тях. От друго страна, ако вкъщи се чувстваш обичан, уважавен, с приятелски настроен партньор и пр. няма да разбиваш чуди семейства. Така, че не обръщай внимание - това е минало и няма никакво значение кой е бил виновен някога.

19.   18, прав си за разбиването на семейство.
Но въпроса е по-скоро принципен /така аз го разбирам/ - дали ако някой ден станеш "шеф на шефа си" примерно, а той ти е направил някаква мърсотия в миналото, и ти е нанесъл вреда по някакъв начин... и дали сега, когато "ти е в ръцете" и зависи от тебе, трябва да си го връщаш и да отмъщаваш? Дали бихме го направили, и ако да - дали ще остане без последици за нас?
Разбира се, най-умното е да кажем "не се занимавай и не обръщай внимание". Дали действително бихме го направили, ако сме в такава ситуация? Не знам...