Споделена история от Семейство

Как да бъда приятел?
Здравейте.

Нямам приятели. Няма 1 човек, с който да се чуваме и питаме взаимно, кой как е, да речем през ден. Просто човек, който се интерсува от мен.

Имам много познати, с които съм в много добри отношения, но не знам как да задълбоча дадена връзка.

На около 30 години съм.

От една страна го дължа на факта, че съм добър и услужлив. От друга, че постоянно се променям и вероятно това говори за несигурност. Вече и аз не знам.

Знам, че ми е време да се женя, но както написах нагоре, не знам как да задълбоча дадена връзка...

Та, как да бъда приятел?

Коментари

1.   Еми първо си намери компания, среда, хора с твоите интерерси и после вече мисли как да станеш "приател" и младоженец . ;)

2.   Разбирам за какво говориш... другите някак си се сближават след втората третата случайна среща.. говоря за приятели, не гаджета. Мисля че е необходимо да показваме повече емоции и слабости. Някак на мен това ми убягва... изглеждам студена и недостъпна, а и явно комуникацията ни куца. Ето сега една позната винаги я приемат супер бързо в различни социални групи. Анализирала съм я как се държи... просто се смее много... ш
егува се. Предполагам че изглежда дружелюбна просто.
Също за жалост съм забелязала че красотата пречи. Невероятно но факт! Няма да се хваля, но вместо покана за кафе или съвместен излет чувам само комплименти. Може и да греша.. но съм останала с такова впечатление. Сякаш другите имат твърде ниско самочувствие и предпочитат по обикновенните момичета. Много искам като теб да си намеря приятели но някак незнам каква е грешката която отблъсква хората. Ще следя темата с интерес.

3.   Здрасти, пусках преди време същите теми като теб. Сподели.нет ни разрешиха да споделим имейлите си (ние бяхме две момичета) и сега сме си приятелки и си пишем постоянно. Много се надявам на една добра кауза "Сподели и приятел си намери", в тази тема хора като нас да могат да оставят доброволно имейлите си и да общуваме помежду си и ние самотниците. Това би бил един хубав подарък за Коледа за нас самотниците :)) Пак искам да благодаря на сподели, че вече имам една приятелка, с която постоянно се чуваме ^^

4.   Каква е вероятността това да е така, защото цял живот сменям средата или просто трябва да коригирам нещо в характера си...

След училище останаха добрите познанства, но без приятелства.
След това работих, но не направих приятелства.
След университета - виждам се трима - четирима човека отвреме навреме.
Излизах в квартала и общо взето ми останаха двама познати, които не мога да нарека приятели, защото единственото, което правим е всяка седмица да пием по нещо. Бих искал да можем да разчитаме един на друг за различни неща, но нито професиите, нито местата, на които живеем са близки.

Или аз имам проблем с представата си за думата "приятел"?

Някои хора приемат приятелството като изгода, т. е "аз имам свободно време в събота от 4 до 6 и ще предложа да пием кафе" или пък "да запазя добри взаимоотношения, защото след време бихме били колеги някъде"... И това е ужасно...